FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o opinie
Autor Wiadomość
bucz87 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-07-2010, 16:11   Prośba o opinie
   Bolid: bedzie


Witam,

Jutro zamierzam przyjrzeć się bliżej temu egzemplarzowi - http://allegro.pl/item110...ting_warto.html

Według zdjęć i mojego "fachowego" oka nie mogę się niczego dopatrzeć.

Martwi mnie pora roku jaką widzimy na zdjęciach.

Jako iż wasza wiedza na temat tego modelu jest zdecydowanie większa, moglibyście zerknąć na ten egzemplarz?

Będę wdzięczy za każdą radę na co spojrzeć, opinie, bądź sugestie.

Dziękuję Serdecznie,
Dariusz
 
 
PIETREK86 
Nałogowiec


Pomógł: 15 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 134
Skąd: Grójec ( okolice )
Wysłany: 01-07-2010, 18:44   
   Bolid: seicento


Z tego co zauważyłem zderzak przedni jest w innym odcieniu jak reszta karoserii i nie ma osłony kolektora wylotowego pod maska z czego wniosek że samochód miał mniej bądź więcej wypadkową przeszłość obejrzyj sobie przednie lampy i szyby jeżeli była większa stłuczka lampy bądź szyba bedą inne niż carello a szyby będą z różnymi datami produkcji.
_________________
http://www.polskajazda.pl.../Seicento/55783

http://centomania.waw.pl/
 
 
 
anathema4 
Nałogowiec


Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 677
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 01-07-2010, 18:53   
   Bolid: Był SC 1.1SPI. Jest Panda II 1.2 Dynamic.


Co do samych zderzaków to nie koniecznie musi być bite od razu. mogło się z samym zderzakiem coś stać.
Co do reszty kolega Pietrek dobrze prawi! Browara mu! :grin:
Patrz na ewentualnie różnice w lakierze na poszczególnych elementach.
Najlepiej się przejechać jakiś większy kawałek. Posłuchać silnika, podwozia...
_________________
Być latarnią dla innych...
 
 
Monter76
[Usunięty]

Wysłany: 01-07-2010, 19:01   

Wiedza może nie jest większa ale to i owo budzi wątpliwości (przynajmniej moje):
- zdecydowanie za czysto pod maską, w szczególności miejsca w które ręką ze szmatą ciężko dotrzeć
- brak gum osłaniających śruby przenich amotyzatorów
- obejmy od węży chłodzenia które widać są skręcane, czyli nieoryginalne (oryginalne są zaciskane - motor mógł być wyjmowany),
- jakoś dziwnie pasuje prawy przedni błotnik, szczególnie względem maski (jakby maska wystawała na środku bardziej)
- samoróbka kratka na podszybiu i to w kolorze nadwozia
- jeszcze nie widziałem żeby miał ktoś tak czyste okolice zamka tylnej klapy, nawet jak się te miejsca czyści podczas mycia IMHO nigdy nie jest tam tak sterylnie
- kratki w zderzaku tylnym pod tablicą są koloru żółtego, moim zdaniem nie powinny, seryjnie są chyba czarne
- seryjnie Sporting ma naklejki na bokach a nie pełne listwy gumowe, no ale może były zakładane samemu przez właściciela lub domówione do nowego auta?

To wszystko co zauważyłem na pierwszy rzut okiem. Zbyt wiele szczegółów podpowiada, że auto mogło być niedawno w całości z zewnątrz malowane.
 
 
Łukasz 
AntyToyotowy

Pomógł: 159 razy
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2476
Skąd: Katowice
Wysłany: 01-07-2010, 19:39   
   Bolid: Ford Focus Kombi 1.6 zetec 2004r. 152 k km


Monter76 napisał/a:
Wiedza może nie jest większa ale to i owo budzi wątpliwości (przynajmniej moje):
- zdecydowanie za czysto pod maską, w szczególności miejsca w które ręką ze szmatą ciężko dotrzeć
- brak gum osłaniających śruby przenich amotyzatorów
- obejmy od węży chłodzenia które widać są skręcane, czyli nieoryginalne (oryginalne są zaciskane - motor mógł być wyjmowany),
- jakoś dziwnie pasuje prawy przedni błotnik, szczególnie względem maski (jakby maska wystawała na środku bardziej)
- samoróbka kratka na podszybiu i to w kolorze nadwozia
- jeszcze nie widziałem żeby miał ktoś tak czyste okolice zamka tylnej klapy, nawet jak się te miejsca czyści podczas mycia IMHO nigdy nie jest tam tak sterylnie
- kratki w zderzaku tylnym pod tablicą są koloru żółtego, moim zdaniem nie powinny, seryjnie są chyba czarne
- seryjnie Sporting ma naklejki na bokach a nie pełne listwy gumowe, no ale może były zakładane samemu przez właściciela lub domówione do nowego auta?

To wszystko co zauważyłem na pierwszy rzut okiem. Zbyt wiele szczegółów podpowiada, że auto mogło być niedawno w całości z zewnątrz malowane.


co to za argument ? 90% aut nie ma tam żadnej gumy. a że rdza bierze ? przy wymianie amorków i tak wymieniasz poduszki.
_________________

 
 
mrartur 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 60
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 01-07-2010, 19:48   
   Bolid: Opel Corsa D 2010 & Seicento0,9 2000+Lpg


hehe kolor zderzaka może i jest lekko inny ale farba na plastiku układa się całkowicie inaczej niż na metalu. Co do gumowych osłon na amorach - nie miałem owych od nowości ;]

Tylny zderzak malowany ;)

pozdrawiam

lakiernik Artur ; P
_________________
www.imprez.org
Profesjonalna Organizacja Imprez !
 
 
 
Łukasz 
AntyToyotowy

Pomógł: 159 razy
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2476
Skąd: Katowice
Wysłany: 01-07-2010, 20:01   
   Bolid: Ford Focus Kombi 1.6 zetec 2004r. 152 k km


nawet jak ktos miał malowany zderzak czy wymieniany nie oznacza ze auto nie jest igła. ja miałem stłuczke na parkingu i miałem wymieniany zderzak, chłodnice i uwazam to za plus a nie minus. fakt - wiem ze mialem stłuczke a nie dzwona z tirem.

ale przy samochodzie za 5-6 tysiecy, wazne zeby był technicznie idealny a nie ze kiedys miał zadrapanie czy kolizje parkingowa....[/u]
_________________

 
 
Monter76
[Usunięty]

Wysłany: 01-07-2010, 22:29   

fulara napisał/a:
co to za argument ? 90% aut nie ma tam żadnej gumy. a że rdza bierze ? przy wymianie amorków i tak wymieniasz poduszki.


Autor wątku nie pytał o 90% aut tylko o to konkretne, nie było też nigdzie mowy o rdzy. Chciał oględzin to je dostał. Nie były to żadne argumenty a jedynie wynik obserwacji zdjęć. Pozdrawiam.
 
 
barthez 
Nałogowiec
professional audio


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 382
Skąd: stolica Wlkp
Wysłany: 02-07-2010, 13:44   
   Bolid: Fiat CC 0.7 R2 4V (170A.046)


Jak byk widać, że przód ten samochód miał zgnieciony z lewej strony i odbiło się to na całym przodzie(spasowanie błotników przednich i zderzaka z lewej strony). Zapewne oberwała skrzynia biegów, więc to jest pierwsze co należy szczegółowo sprawdzić, wraz z osłuchaniem jej pracy+półosie, przeguby wew/zew i dyferencjał. Nikt nie zauważył źle nachodzącej lewej wycieraczki-nie jest to wina że jest za długa(tylnej w ogóle brak) oraz tego, że kwas z akumulatora wydobywa się dość dużymi oparami-osad wokół korków. Przy sprawnym alternatorze taka rzecz miejsca nigdy mieć nie będzie.
Natomiast co do braku gumowych osłon poduszek kielichów-one i tak niczego nie dają bo najwięcej syfu dostaje się na sprężynę i teleskop od strony koła. Najprawdopodobniej jak już wspomniano cały samochód był malowany.
Na przyszłość radzę omijać szerokim łukiem wszelakie samochody z dopiskami-igły(ukłują potem właściciela w dupsko ukrytymi wadami i kosztami), super, mega, hiper-okazje(okazje dla sprzedającego-że znalazł jelenia co to kupi).
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. ?więta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy/diesla amen.
 
 
Ania 
stokrotka


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1328
Skąd: Suwałki
Wysłany: 02-07-2010, 14:52   
   Bolid: Fiat


barthez napisał/a:
radzę omijać szerokim łukiem wszelakie samochody z dopiskami-igły(ukłują potem właściciela w dupsko...)


O, mamusiu :grin:

Chociaż...w sumie bardzo trafne spostrzeżenie!
_________________
Szukaj mnie...
 
 
Alton88 
Nałogowiec


Wiek: 35
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 132
Skąd: Racibórz
Wysłany: 02-07-2010, 18:01   
   Bolid: Było SC 1.1mpi ,teraz Punto 1.2 16v


Znaczki Seicento i sporting są przyklejone źle !! zobaczcie jak jest w oryginale są lekko przesunięte a tu prawie równe :)
Przedni znaczek też krzywo siedzi.
Autko było kombinowane.
http://www.motonews.pl/fi...o_1998_007.html
_________________
Fiat Punto ELX '01 1.2 16V 3D CVT Automat + LPG
 
 
bucz87 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-07-2010, 00:00   
   Bolid: bedzie


Bardzo dziękuję za opinię, mimo wszystko pojechałem obejrzeć. O jego bez wypadkowości nie będę się rozwodził. Nie omieszkałem oczywiście powiedzieć wszystkich uwag, za które bardzo wam dziękuję.

Należy wam się piwo, które oczywiście przy okazji kupię.


To nie zmieniając wątku tematu, kolejne autko. Szczerze powiedziawszy... Jestem zainteresowany bardzo opinią. Wygląda naprawdę dobrze. Skóra trochę "wysiedziana", brak znaczków na tylnej klapie ( czy to normalne? )

http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C13956411

Dziękuję wszystkim
 
 
Łukasz 
AntyToyotowy

Pomógł: 159 razy
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2476
Skąd: Katowice
Wysłany: 03-07-2010, 00:09   
   Bolid: Ford Focus Kombi 1.6 zetec 2004r. 152 k km


Cena jest oczywiście do lekkiej negocjacji, ponieważ ten model nigdy mnie nie zawiódł, podczas zimy w ogóle nie było z nim problemów, auto godne uwagi.

nie rozumie tego zdania w ogole :) zderzak przedni idealnie nie spasowuje sie z błotnikami - pewnie juz zderzaki wymieniane, ale to o niczym nie swiadczy. moja strzała tez miała wymieniana a jest igła.

widać jak troszku cieknie chyba spod dekla ale to norma w tych autach - silnik nie umyty wiec in plus. autko nalezy zobaczyc na zywo, na zdjeciach wszystko pewnie super
_________________

 
 
Monter76
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-2010, 19:34   

Na pierwszy rzut oka poza tą nieszczęsną tapicerką ze skóry to auto wygląda całkiem przyzwoicie. Oględziny organoleptyczne potwierdzą lub zaprzeczą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum