FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piasta tylna, jaki producent? Rekomendacje?
Autor Wiadomość
Jaspero 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1
Skąd: Poznań
  Wysłany: 13-03-2012, 22:18   Piasta tylna, jaki producent? Rekomendacje?
   Bolid: Seicento S 1.1 rok prod. 2000


Szanowni Panowie,

bardzo proszę o rekomendacje w kwestii zakupu nowej piasty tylnej do S.C. 1.1 SPI
2000. Łożysko ma już swoje lata świetności za sobą i „buczeniem” domaga się już zasłużonej
emerytury. Co proponujecie? Oczywiście, nie chodzi mi o jakiś chiński zamiennik w cenie
70 zł. SKF to jest najwyższa półka i tam raczej nie dosięgnę (...finansowo) Słyszałem bardzo dobre opinie o FAG-u i dobre o SNR. Ciekawy jestem kto produkuje dla Fiata piasty na pierwsze wyposażenie? Ewentualnie uprzejmie proszę o linki do tego tematu, jeżeli pojawił się wcześniej na Forum.

Z poważaniem
Jaspero
 
 
n30x 
Bywalec


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 57
Skąd: Knurów / Kielce
Wysłany: 14-03-2012, 12:35   
   Bolid: Seicento 899 - 2001r


wymieniałem w swojej 900setce 2mce temu, też się trochę nad tym zastanawiałem i szkoda było pieniążków na SKFy a znowu brać no-name'y to też ryzyko, wziąłem oryginały z allegro, dał bym Ci linka ale znalezienie konkretnej aukcji z poziomu telefonu graniczy z cudem, firma z Bielska-Białej, koszt koło 60zł, chyba te 60zł było z nakrętkami a tak 54,56? Nie pamiętam (jeśli 900 ma te same łożyska co 1100 bo tego nie jestem pewny) skoro Ori w takiej cenie to bym się na twoim miejsu nie zastanawiał a przesyłka to tylko 1 dzień. To nie jest reklama, pozdrawiam.
 
 
Łukasz 
AntyToyotowy

Pomógł: 159 razy
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2476
Skąd: Katowice
Wysłany: 14-03-2012, 12:51   
   Bolid: Ford Focus Kombi 1.6 zetec 2004r. 152 k km


nawet jak ori wytrzyma 70 000 km a SKF np 120 000 km, to ile zachodu jest z wymianą tylnej piasty ? zero poza nakrętką ;-)

bierz ori
_________________

 
 
gandw 
Nałogowiec


Pomógł: 67 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 366
Skąd: SBI
Wysłany: 14-03-2012, 18:03   
   Bolid: Seicento 1.1MPI Brush, Scenic II 1.9DCI


Widziałem gdzieś łożysko w oryginalnym opakowaniu Fiat Ricambi a w środku SKF, także też do końca nie wiadomo co się kupi. W Renault zwykle na pierwszy montaż idą SNR i jest to również bardzo wysoka półka. Podobnie NTN, FAG, SKF. Raczej radziłbym unikać Chińczyków typu CX albo Optimal. Już prędzej polskie łożyska FŁT.
_________________

Seicento 0.9i SX [*]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum