FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przestały działać światła mijania, drogowe i wycieraczki
Autor Wiadomość
menzyl 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 07 Sty 2023
Posty: 3
Skąd: Kock
Wysłany: 07-01-2023, 13:27   Przestały działać światła mijania, drogowe i wycieraczki
   Bolid: Seicento 1.1


Witam Fiaciarzy
Problem pojawił się w czasie jazdy. Zmiany świateł z drogowych na mijania, nagle światła zgasły i na drodze ciemność. Przestały działać światłą mijania, drogowe, spryskiwacz i wycieraczki.
Posprawdzałem profilaktycznie żarówki, bezpieczniki, rozkręciłem kieronice posprawdzałem wtyczki, kable. Być może to przekaznik alee taka przypadłość istniała lecz można ją było "wyłączyć" stacyjką.
Tzn. Odpalam auto, światła i wycieraczki nie działąją, cofam lekko kluczyk tak aby auto nie zgasło, słychać cyknięcie i wszystko działa. Niestety teraz to nie pomaga. Światła pozycyjne i licznik się podświetla. Pomożecie mi rozwiązać problem?
_________________
Pozdrawiam
 
 
wojtek12321 
Nałogowiec

Pomógł: 65 razy
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 443
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 07-01-2023, 17:07   
   Bolid: Fiat seicento 900 SX


Być może kostka stacyjki całkowicie "padła", jak działy się podobne rzeczy, a po ruszeniu kluczykiem powracało działanie...
 
 
menzyl 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 07 Sty 2023
Posty: 3
Skąd: Kock
Wysłany: 07-01-2023, 17:23   
   Bolid: Seicento 1.1


Obecnie nie, światła mimo przekręcenia kluczyka w tył nie zapalają się. Czy kostka stacyjki jest powiązana z światłami i wycieraczkami? Jak ją ewentualnie naprawić czy trzeba całą wymienić?
_________________
Pozdrawiam
 
 
wojtek12321 
Nałogowiec

Pomógł: 65 razy
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 443
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 07-01-2023, 17:36   
   Bolid: Fiat seicento 900 SX


Nie wiem jak jest w 1,1, ale u mnie w 900 (byłej, już nie posiadam) światła po wyłączeniu zapłonu gasły, czyli stacyjka musi mieć z tym związek, musi przecież załączać zasilanie na różne układy. Nie wiem też czy tam światła są na przekaźnikach, bo w 900-setce są "bezpośrednio, bez przekaźników i dlatego wszelkie przełączniki zasilania świateł mogą "siadać... Najlepiej wymienić na nową kostkę, lub chociaż spróbować czy zadziała zanim zacznie się "grzebać głębiej"...

https://www.google.pl/sea...nt=gws-wiz-serp

Wymiana nieskomplikowana, trzeba zdjąć osłony kolumny kierownicy, wypiąć starą kostkę i założyć nową, stacyjki "nie trzeba ruszać".
 
 
menzyl 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 07 Sty 2023
Posty: 3
Skąd: Kock
Wysłany: 08-01-2023, 11:40   
   Bolid: Seicento 1.1


Dzięki za pomoc. Kostkę już zamówiłem, jak zamontuje to sprawdzę.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum