FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam! Potrzebuje porady odnoście 1.4jet
Autor Wiadomość
cliosport2ph3 
nówka sztuka ;)

Wiek: 26
Dołączył: 01 Gru 2019
Posty: 3
Skąd: Śląsk
  Wysłany: 10-12-2019, 17:56   Witam! Potrzebuje porady odnoście 1.4jet
   Bolid: renault thalia, cliosport2ph3, seicento 1.1


Hej jestem Oskar, mieszkam na Śląsku. Jestem(wraz z dziewczyna) posiadaczem trzech aut. Seicento 1.1 niecaly rok, clio rs2 z maleńkim modyfikacjami 2lata i renault thalia 1.4 8v 4 lata. Clio sprawia mega duzo radości, ale jest drogie w utrzymaniu. Seicento moja dziewczyna kupiła do pracy. Od razu je wybebeszylem :lol: , wysprzatalem całe i musze powiedzieć ze autko ze wzgledu na swoja prostotę mnie bardzo zainteresowalo i zauroczylo. Po paru miesiącach stwierdziłem że, seiczak zastapi rs2ke. Dowiedzialem sie o wspaniałym polaczeniem sejka z 1.4tjet i sie troche wkrecilem. Dowiedziałem sie ze na seryjnym tjecie 120km ma ok 6.5 do setki, nie mam pojęcia czy to prawda, możecie sie wypowiedzieć. No i teraz moje główne pytanie. Chciałem zrobić po taniosci, nie sam(nie mmam wystarczajacej wiedzy na ten temat) tego sejczka. Chce jak największą serie, zmienić tylko co jest konieczne. Ma byc stabilne, lekkie i dawac rade z tjetem, a i skrzynia czym dluzsza tym lepsza. Wiem, ze prosba dość obszerna, ale bede baaaaardzo wdzięczny za pomoc! Z góry dziękuję, Oskar.
 
 
mario91 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 551
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-12-2019, 03:21   
   Bolid: SC 1.1 MPI, Stilo 1.9 JTD


Skrzynię musisz szukać tą od VAN-ów, występowała też w części 1.1 SPI i 1.1 MPI. Jest bardzo długa, 5-tka jest nadbiegiem i teoretyczny v-max przy niej to ponad 180 km/h. Oczywiście silnik tyle nie pojedzie, v-max seria osiąga z tą skrzynią na 4-ce i jest to 162 km/h o ile dobrze pamiętam. Ale z mocniejszym motorem pewnie będzie trzeba dobrać coś wytrzymalszego, bo skrzynia przystosowana do 55 koni przy 120 km może nie wytrzymać. Powodzenia w projekcie ;)
 
 
cliosport2ph3 
nówka sztuka ;)

Wiek: 26
Dołączył: 01 Gru 2019
Posty: 3
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11-12-2019, 04:58   
   Bolid: renault thalia, cliosport2ph3, seicento 1.1


Hej, dzięki za odpowiedź. Wlasnie o to chodzi, ze skoro juz inni testowali to wolalbym tego nie robic na sobie po raz kolejny tylko wiedzieć czy wytrzyma te ok 200-250Nm ta skrzynia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum