FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki 10 cm, 2018r
Autor Wiadomość
hubzur11 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 7
Skąd: Polska
Wysłany: 09-01-2019, 21:55   Głośniki 10 cm, 2018r
   Bolid: Fiat Seicento 1.1


Witam,
Chcę zaznaczyć na początku, że się nie znam na nagłośnieniu, kompletnie :) , dlatego szukam opinii kogoś kto ma w tym temacie jakieś pojęcie.

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Fiata Seicento 1.1 (naprawdę go lubię :) ), wymieniłem stare radio które było jeszcze na kasety na Pioneer MVH-S100UB i zastanawiam się nad wymianą głośników przednich (10cm).
Wiem, że na takich głośniczkach basu nie posłucham, ale wystarczy mi ciut lepszy dźwięk.
Aktualnie posiadam głośniki fabryczne czyli takie:

Wymiana głośników Seicento - Szukam głośników które zagrają lepiej niż fabryczne

Czy kupię
- Pioneer TS-G1010F ( TSG 1010 F ) 10cm dwustożkowe głośniki | 190W
lub
-JVC CS-J410X ( CSJ410X ) Głośniki samochodowe 10 cm | jednodrożne | 210W

To zobaczę jakąkolwiek różnicę? Budżet mam niestety mały więc biorę pod uwagę jedynie te dwa modele. I czy takie głośniki będą działać?

Dziękuję z góry za odpowiedź :)

Ps: Szukałem podobnych tematów na forum ale większość linków wygasło i są to tematy z zamierzchłych lat.
 
 
junioras7 
Nałogowiec


Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 503
Skąd: Bath
Wysłany: 09-01-2019, 22:24   
   Bolid: Seicento 1.1 mpi


Witaj przerabiałem ten sam temat moje początki z car audio na początku wymieniłem ori radio też był kaseciak clarion na kenwood i głośniki właśnie te pioneer potem ciut mocniejsze kenwood różnicy względem tych tonsilów praktycznie żadnej szkoda wydanych pieniędzy. Dlatego polecam kupić zestaw odseparowany ze wzrotnicą gwizdki (Tweety) dajesz w słupki a dodatkowo w późniejszym czasie (piszesz że masz mały budżet ) dokupujesz subwoofer np kenwooda ksc-sw11 pod fotel kierowcy i będziesz naprawdę pod wrażeniem jakości dźwięku (nie licz że będzie budą trzesło :lol: ) taki zestaw miałem i mogę polecić
_________________
https://www.youtube.com/c...4KbL5pXiMRvsv0Q


https://www.facebook.com/CentoPassion/
 
 
Blaviken 
Bywalec

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Wrz 2018
Posty: 63
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 10-01-2019, 09:29   
   Bolid: Focus ST mk2, Bravo 1.6 GT, Seicento 900


nie znasz się na nagłośnieniu czy po prostu nie zależy Ci na scenie itp? jeśli tak to wymieniaj, szału i tak nie będzie ale jeśli słoń Ci uszu nie podeptał to w porównaniu z serią różnicę poczujesz.

Jeśli jednak chcesz czegoś więcej to zestaw odseparowany z głównym głośnikiem 16cm i wzmacniacz ;)

A jeśli nie to bierz 10cm współosiowe, ori zamontuj gdzieś z tyłu i na krótkie trasy starczy (mam tak w seju, na tyle wbrew sztuce w półce bagażnika przydrutowałem ori głośniki z Bravo)

A, no i oczywiście nie licz że te głośniki będą faktycznie grały mocą 200W ;D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi - Mapa Forum