FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CB pierwsza przygoda
Autor Wiadomość
gajowwy 
Nałogowiec

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 123
Skąd: dokładnie
Wysłany: 25-01-2013, 21:03   
   Bolid: seicento 900


patrycja249 napisał/a:
szumofony? myśle, że cb przyzwoite pokazywał....

Według mnie to szumofony, a przerobiłem sporo radyjek. Johnny i tti nie są może i złe, ale szału nie robią. Poza tym Johnny II jest niedostępny jako nowy. No chyba że pod szyldem Stabo (to to samo co president). Poza tym wśród wielu panuje przekonanie że jak dobre radio to tylko President. Owszem Presidenty z lat 90 to były zacne radia(Lincoln, Jackson I, Jack, Valery). Wszystko obecnie produkowane powinno kosztować 1/3 tej ceny aby była adekwatna do możliwości radia.
Na dzień dzisiejszy dobre i tanie radio to wspomniane Yosany (120 pro, 2204, 3031), M-tech Legend III (szkoda tylko że nie ma rf-gaina), Farun/Superstar Lord, a z najtańszych Onwa Mk3 . To są radia które mają najlepszą jakość działania w stosunku do ceny.
Jak bym miał wydać 240zł na radio to poszukał bym Valerego (oczywiście używkę) na allegro można trafić sztuki w bardzo ładnym sanie. A jak nowe to yosan pro 120 i dać go do lekkich poprawek bo sq lubi ciąć, ale jak to się poprawi to radio jako podstawa super.
 
 
kubol 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 59
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-02-2013, 22:32   
   Bolid: Seicento 1.1 MPI +LPG


Antenę masz kolego dobrą, jakość w stosunku do ceny taka, że nic lepszego byś nie kupił. Długość anteny to kluczowa sprawa, analogicznie jak z kobietami. Miałem sirio 145, piękna sprawa, ale gorzej z praktycznością, bo w seju nie ma miejsca żeby to w razie czego sensownie schować dlatego u mnie kompromis to AS 100 tego samego producenta. Radyjko hmmm, tak jak poprzednicy pisali teddy, to najniższy model presidenta który moim zdaniem nie jest wart tych pieniążków, a podobnie jakbyś kupił alana 109, który jest o wiele tańszy (miałem trochę ten model i dawał rade). U mnie siedzi U520 i chwalę sobie. ANL spełnia swoją funkcję co jest wyraźną zaletą. Możesz trafić też na dobry używany sprzęcik mieszcząc się w przedziale który podałeś.
_________________
No speed no fun!
 
 
julian 
Nałogowiec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 790
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27-09-2014, 19:03   
   Bolid: Seicento Dynamic


Odświeżam temat :mg:

Z racji tego,że jest mi potrzebne CB do drugiego auta.To mam zamiar wybrać sprawdzone Lafayette Atena (którego aktualnie używam).

Moje pytanie brzmi : jaka antena do tego radia ? Radio będzie używane tylko i wyłącznie na trasie.Czy Sirio Performer będzie dobrym wyborem.Potrzebuje ''coś'' o ''dużym'' zasięgu.
_________________
Mój Żółtek - klik

 
 
teha 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: Klęczany
Wysłany: 01-10-2014, 11:50   
   Bolid: Sejczento 1.1


kolego, ja od ponad 7 lat uzywam zestawu UNIDEN 520PRO XL + SIRIO AS MAG 100. Wprawdzie antene kupilem niedawno nową, bo poprzedniczka skończyła swój żywot (zepsuty kabel), w radiu natomiast wymieniłem koncówke mocy, ale sądzę ze i tak jest to najlepszy zestaw "po piniondzach" :-P
 
 
TheStig 
Nałogowiec


Pomógł: 74 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 672
Skąd: Słupsk
Wysłany: 01-10-2014, 17:53   
   Bolid: Opel Astra C14NZ + LPG


teha napisał/a:
ale sądzę ze i tak jest to najlepszy zestaw "po piniondzach"

Za taką cene po jakich chodzą te radia można kupić np. M tech legend III, który poza płynnym RF gain jest tym samym co president harry III. Ma ono auto sq, roger beep, vox i parę innych bajerów , poza tym zbiera ono bardzo pozytywne opinie użytkowników. Oprócz tego jest też właśnie lafayette atena (yosan pro 120), oczywiście wszystko nowe. Kupowanie nowego (z mlodych roczników) U520 jest moim zdaniem wyrzuceniem pieniędzy w błoto.
 
 
teha 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: Klęczany
Wysłany: 02-10-2014, 22:41   
   Bolid: Sejczento 1.1


Moze i masz racje. Nie mam doswiadczenia z produktami marek ktore wymieniłes, tzn mam ale nie obecnej produkcji. Dawno temu miałem stycznosc z Lafayette i w tamtych czasach bylo to straszne dziadostwo. Poleciłem zestaw który słuzy mi od lat.

Tak na marginesie, przejzałem teraz internety i Uniden jest w takiej samej cenie co MTECH, wiec ja bym wolał tego 1
 
 
morwa21 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-11-2014, 09:54   
   Bolid: Cari


Przymierzam się do wyboru M tech legend III, ale patrząc na wiele opinii na temat różnych produktów już sam powoli tracę wiarę i nadzieję, że zbiorę się do zakupu. Chciałbym aby moja pierwsza przygoda była tą dobrą i aby moje CB starczyło mi na parę lat.
_________________
Piękne słowa nie zawsze są prawdziwe, a prawdziwe nie zawsze piękne
 
 
erykk 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-07-2015, 16:43   
   Bolid: Nie mam :(


Tego na pewno poużywasz. Zresztą jak ze wszystkim, czasem sprzęt się wydarzy a czasem nie :P
_________________
http://hspcompany.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum