FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Legalność nawigacji
Autor Wiadomość
Bombel 
ZBANOWANY


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 1158
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-06-2012, 22:46   
   Bolid: Seicento 900 Fun '02


macher nie ale ja już tak mam, że jak ktoś mi nakręci jakiś temat zawsze szukam potwierdzenia w przepisach :) Nieważne czy PN (chociażby drogowe), rozporządzenia (np. w sprawie szczegółowych warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie czy w spr. znaków i sygnałów drogowych, nie ma np. znaku zakazu wjazdu z LPG) czy ustawy (kodeks pracy czy konsumencka - jak nie po dobroci to do rzecznika praw konsumenta a potem do sądu i wygrałem odstąpienie od umowy kupna aparatu cyfrowego po dwóch latach) czy inne.

Bo jak mówi znane porzekadło: nieznajomość prawa szkodzi.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego :))
Ignorantia iuris nocet
Si vis pacem, para bellum :hyhy:

Najniższy sej w Poznaniu? Srebrny ajzol
 
 
 
m@rtines 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 29
Skąd: JO90XA
Wysłany: 04-06-2012, 08:34   
   Bolid: Seicento


Bombel co do zakazu wjazdu z lpg faktycznie nie ma w przepisach takiego znaku ale zarządzca/właściciel np garażu podziemnego w galerii handlowej może ustawić znaki jakie chce ponieważ jest to jego teren i musisz się podporządkować co jest zgodne z przepisami.. chyba zrobiliśmy mały OT..

A wracając do tematu.. papier potwierdzający legalność czy to navi (np karta jak w przypadku AM) czy CB nie zajmuje dużo miejsca.. Nie zaszkodzi mieć w schowku czy w dowodzie rejestracynym.. Jak ktoś ma np Larka za 140zł to wiadomo, że nie powinien tam mieć AM, a podczas kontroli misiek zauważy więc jest uzasadnione podejrzenie o popełnieniu przestępstwa.. A jeśli ma się legalne oprogramowanie to nie ma się problemu okazaniem dokumentu licencji.. No chyba, że się ma navi z chomika.. :P
_________________
Bravo Delta International DX Group
Marcin: 161BD845
QTH: JO90XA
 
 
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Pomógł: 69 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 04-06-2012, 08:43   
   Bolid: 1.1 MPI


Co do tych wszystkich KPK i innych przepisów..
a to przypadkiem nie jest tak ze zgodnie z jakąś tam konwencją genewską czy innym unijnym "papierkiem" istnieje domniemanie niewinności człowieka, i z zasady zwykły szazry człowiek jest niewinny, a to właśnie policjant powinien udowodnić mu, że jednak jest winny?

jakieś masło maslane mi wyszło :-P

Ok. A jeśli ktoś ma navi używane, kupione z drugiej ręki? Gdzie szukać paragonu?

Poza tym kwestia wożenia paragoun w aucie.. nawet jeśli w schowku sobie pojeździ, to po 2, czy kilku latach z tego paragonu tusz wybleknie tak że będzie biała karteczka.. i co wtedy?

Czy paragon jest dowodem legalności nawi i oprogramowania?
Nie wydaje mi się zeby do każdej nawigacji był dołączony jakiś "certyfikat legalności"...
_________________

 
 
m@rtines 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 29
Skąd: JO90XA
Wysłany: 04-06-2012, 09:13   
   Bolid: Seicento


Paragon nie jest potwierdzeniem legalności oprogramowania w navi.
W AM masz karte wielkości kredytowej z numerem (pod zdrapką)..
W autopilocie dostałem licencję wielkości A4..
W iGo była oryginalna karta SD z grawerowanym numerem..

Pamiętaj, że wiele navi ma wgrane mapy np autopilot i teoretycznie nie ma możliwości zmiany.
Więc dany producent navi i oprogramowania są powiązani..
_________________
Bravo Delta International DX Group
Marcin: 161BD845
QTH: JO90XA
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 04-06-2012, 09:25   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


paker228 napisał/a:
Co do tych wszystkich KPK i innych przepisów..
a to przypadkiem nie jest tak ze zgodnie z jakąś tam konwencją genewską czy innym unijnym "papierkiem" istnieje domniemanie niewinności człowieka, i z zasady zwykły szazry człowiek jest niewinny, a to właśnie policjant powinien udowodnić mu, że jednak jest winny?


Nieznajomość przepisów prawa nie zwalnia z odpowiedzialności karnej :)

To nie przestępstwo, że trzeba mieć twarde dowody żeby przedstawić zarzuty i by osoba podejrzewna przeszła w status osoby podejrzanej .

Wracając do legalności. Mam larca którego dostałem za podpisanie umowy na neostradę na kolejne trzy lata :shock: Tam było już oprogramowanie Mapa Map Easy. Jakaś tam naklejka była ale jest taka zakładka w tym urządzeniu w programie że się wchodzi do jakiegoś tam folderu i jest czarno na białym wersja oprogramowania mapamap i chyba jakaś licencja. Mama map easy jest chyba darmowa i aktualizacja co kwartał też. Coś jak Fiat Ecu Scan okrojony za darmo i Ecu scan płatny. Z drugiej strony mam teraz wersję Mapa Map Top. Cóż syn w szkole informatyczno-elektronicznej i dało radę.
 
 
m@rtines 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 29
Skąd: JO90XA
Wysłany: 04-06-2012, 15:14   
   Bolid: Seicento


macher ja mówię że się nie da wgrać tylko teoretycznie bo praktycznie to sam wiesz..
jak były urządzenia PDA to każdy miał po kilka różnych map i prawie nikt nie miał legalnych.. dlatego chcieli to sprawdzać.. a teraz.. no cóż.. zawsze znajdzie się nadgorliwy który sprawdzi wszystko począwszy od gaśnicy, skończywszy na CB czy navi..
_________________
Bravo Delta International DX Group
Marcin: 161BD845
QTH: JO90XA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum