FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Linduś
13-08-2014, 10:29
Nawigacja na androida
Autor Wiadomość
Maniek26gda 
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 51
Skąd: Wole Miasto Gdańsk
Wysłany: 19-09-2014, 22:03   
   Bolid: Secicento 1.1 s


Ja używam tylko AutoMapy, można ją znaleźć wszędzie na necie... działa bezbłędnie, fajne i proste menu i nie trzeba neta.
_________________
"Żyj tak, aby pod koniec życia móc powiedzieć: KUR*A, Fajnie Było!"
 
 
stanislaw5b 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 21
Skąd: Łomianki
Wysłany: 03-10-2014, 23:28   
   Bolid: Seicento 0.9 Young


Ja polecam Tobie Be on Road, dlaczego?

- Działa płynnie na moim średniej klasy telefonie - SE Live With Walkmen
- Darmowe mapy OSM (można także dokupić mapy TomToma)
- Darmowa Magda jako nasz pilot :)
- Offline
- Przy połączeniu z internetem możliwość wyszukania miejsc po ich nazwie charakterystycznej (np. Muzeum Powstania Warszawskiego)
- Dobre, intuicyjne menu
- Asystent pasa ruchu

Oczywiście jak to nawigacja, trzeba zachować dystans od tego typu usprawnień, ale polecam tę aplikację - Sygic jest niestety bodajże płatny. Tak czy inaczej testowałem go jakiś czas temu i nie podpasował mi tak jak Be on Road.

[EDIT: przepraszam, odkopałem post, ale może komuś przyda się obszerniejsza argumentacja za tą aplikacją]
 
 
vernun 
Bywalec

Wiek: 43
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 64
Skąd: Polska
Wysłany: 04-10-2014, 00:00   
   Bolid: Sej


stanislaw5b napisał/a:
Ja polecam Tobie Be on Road, dlaczego?

- Działa płynnie na moim średniej klasy telefonie - SE Live With Walkmen
- Darmowe mapy OSM (można także dokupić mapy TomToma)
- Darmowa Magda jako nasz pilot :)
- Offline
- Przy połączeniu z internetem możliwość wyszukania miejsc po ich nazwie charakterystycznej (np. Muzeum Powstania Warszawskiego)
- Dobre, intuicyjne menu
- Asystent pasa ruchu

Oczywiście jak to nawigacja, trzeba zachować dystans od tego typu usprawnień, ale polecam tę aplikację - Sygic jest niestety bodajże płatny. Tak czy inaczej testowałem go jakiś czas temu i nie podpasował mi tak jak Be on Road.

[EDIT: przepraszam, odkopałem post, ale może komuś przyda się obszerniejsza argumentacja za tą aplikacją]


Również używam tej nawigacji, oczywiście polecam! Jedyne co mi w niej trochę przeszkadza to, to że często nie wyszukuje najkrótszej trasy, ale to głównie w mieście, na trasie radzi sobie bezbłędnie :)
 
 
morwa21 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-11-2014, 09:52   
   Bolid: Cari


Jak dla mnie i na trasę i na miasto niezliczone możliwości i zasługi ma Automapa. Nigdy nie doprowadziła mnie źle, no może raz, gdzie szukałem mega małej uliczki wjazdu - wtedy oczywiście jak na złość, zamiast szukać tabliczki z szyldem, sprawdzałem na mapie który wjazd mam wybrać do skrętu i okazało się że pojechałem o jeden za dużo - cała reszta jednak bez mniejszych zarzutów. W moim mieście doprowadzi wszedzie!
_________________
Piękne słowa nie zawsze są prawdziwe, a prawdziwe nie zawsze piękne
 
 
Rollo1323 
spamer team


Pomógł: 44 razy
Wiek: 30
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 1131
Skąd: B-B/Székesfehérvár
Wysłany: 10-11-2014, 12:22   
   Bolid: Seicento Young


Na starym telefonie (Nokia C6) używałem ovi maps choć ostatnia aktualizacja była prawie 2 lata temu... teraz na Samsungu S4 gania na Yanosiku. Czy nawet używa imierne to nie wiem bo mam cały czas włączony ale patrzac na aktualizacje kierowcow to raczej ciagnie neta. na pewno musi być aktywowana lokalizacja do poprawnego działania GPS.
_________________
Mój Żółw :)
 
 
 
Pawnucy 
Nałogowiec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 174
Skąd: Kielce
Wysłany: 10-11-2014, 16:45   
   Bolid: 900


W Polsce używam Yanosika, za granicą jak nie mam dostępu do internetu to zapuszczam Be on Road - offline, bezpłatny, dobre mapy i asystent pasa ruchu. Zainstalowałem dzięki opiniom kolegów wyżej i nie żałuję, ostatnio 2x w Słowacji wyprowadził mnie bezbłędnie, także polecam.
_________________
:arrow: Mój sejacz
 
 
 
Manniek66 
Nałogowiec


Pomógł: 3 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 208
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-11-2014, 20:47   
   Bolid: Seicento 900 S-class


Ja używam głównie yanosika, główne dlatego że dobrze prowadzi i nie zmula telefonu gdy w tle mam nagrywanie autoGuard włączone. :wesoly:
 
 
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Pomógł: 69 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 10-11-2014, 21:37   
   Bolid: 1.1 MPI


Wiem ze temat o androidzie ale ja proponuję nokijowskie HereDrive, z którego co prawda ja korzystam na WP8.1 ale nie wiem czy przypadkiem Nokia nie wypuscila jakiegoś odpowiednika na androida.
Do tej pory korzystałem z AM.. Ale wiadomo-AM trzeba kupić. (;) ) a ostatnio naprawde milo zaskoczyla mnie moje HereZrive na telefonie-prowadzi bezbłędnie, aktualizacje dość częste. No i co najważniejsze -pracuje w trybie Offli e -jedyne co to treba sobie wczesniej sciagnac za pośrednictwem tej apki mapy z których się będzie korzystalo offline (również Europa).
Nie wiem czy ona jest darmowa bo ja mialem ją fabrycznie w telefonie.

Co do proponowanej wczesniej przez kogos NaviExpert - calkowicie mi nie podpasowala..
_________________

 
 
tofik 
Nałogowiec


Wiek: 34
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 139
Skąd: Elbląg - Wrocław
Wysłany: 04-01-2015, 19:07   
   Bolid: Alfa 156 1.9 JTD


IGO Primo - cała Europa, bardzo dokładna zaprowadzi pod drzwi również opcja Pieszy, Rower, Auto Ciężarowe, Osobówki, Taxi.

Wady - prawie 8 GB
Bardzo mało obciąża urządzenie.

Znalezienie pirackiej graniczy z cudem :)) drogie Licencje.

Polecam też MapeMap - bardzo dokładna i tanie licencje :))
_________________
Kiedyś to było
 
 
 
marecki01 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd: nl
Wysłany: 18-05-2015, 18:23   
   Bolid: sc mpi


Jako kolejny polecam Be On Road.
Z darmowych nawigacji off-line chyba nic lepszego nie znajdziecie.
Prowadziła mnie bez najmniejszego problemu z Polski do Holandii, działa całkiem płynnie na leciwym Sony-Ericsonie Xperia X8 E51i (CPU tylko 600MHz). Prowadzi zawsze do celu, choć sporadycznie w Holandii myli kierunek na drogach jednokierunkowych (na szczęście ma funkcję 'tymczasowa blokada drogi' po użyciu której nie próbuje wprowadzić na siłę pod prąd ;) ).
Baza POI - wystarczająca, bez problemu mogę wyszukać np. supermarket Albert Hein w okolicy tudzież stację Shell po drodze :)
Ogólnie jak za darmo i bez używania internetu to jak najbardziej polecam :) Można śmiało zwiedzać z nią Europę :)
 
 
ziggy 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 46
Skąd: Wawa
Wysłany: 21-05-2015, 09:23   
   Bolid: Seicento


Korzystam najczęściej z nawigacji opartej na Google Maps, jest dokładna. Janosik też ma nawigację, ale lepiej sprawuje się jako system do ostrzegania przed niebezpieczeństwami.
 
 
Linduś 
Włóczykij
wróg publiczny nr 1


Pomógł: 141 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2834
Skąd: Miasto Włókniarzy
Wysłany: 25-06-2015, 13:44   
   Bolid: Punto Grande 1,4 8v / 126p 650


Dobra Majstry - teraz ja odgrzewam kotleta.
Jako, że wychwalany przeze mnie sygic nie potrafi nadążyć za budową dróg w PL, jestem zmuszony na wakacyjne wojaże zastosować co innego.

Więc pytanie następujące:
Naviexpert czy Navigon by Garmin?
Najchętniej bym zainwestował w TomToma, ale tutaj jest jednorazowo na rok płatne 90PLN,
a ja za mało jeżdżę żeby sobie pozwolić na taką ekstrawagancję :P

na placu boju dwie powyższe - obie mają płatności w okolicy 13zł za miesięczną subskrybcję, co mnie zadowala, bo dwa razy w roku jestem w stanie tyle zapłacić.
Ino na którą warto postawić? :)) trochę pojeździłem po mieście z trialami, ale po mieście, które znam to średnio mi coś wybrać - NaviExpert ma chyba lepsze dane o zakorkowaniu i suszarniach.

Poruszanie się tylko w kraju, więc transfer nie stanowi. Chociaż chyba garmin to jest typowo offline

Bardzo proszę nie pisać "google maps" czy "be on road" czy inne "nokia here" - wybór między tymi dwoma, o których napisałem :))
_________________
Niebo świeci pogodnie, od bruków coraz chłodniej,
Dobrze być tylko przechodniem, ulicą życia iść,
Była nam kiedyś dana Ziemia Obiecana,
Niezabliźniona rana, zielony młody liść…
 
 
erykk 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-07-2015, 16:48   
   Bolid: Nie mam :(


Większość moich znajomych używa navigona, jeszcze nie słyszałem żadnych narzekań. Dobra apka :D
_________________
http://hspcompany.pl
 
 
Obywatel 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 80
Skąd: Słupsk
Wysłany: 02-07-2015, 23:41   
   Bolid: PASSAT B5FL, CLIO III, było SC 900


Jeśli chodzi o jazdę po kraju, to Yanosik nie ma sobie równych :grin:

Natomiast jeśli chodzi o zagranicę, to rzeczywiście trzeba szukać czegoś, co pracuje offline. Jeśli ktoś dużo śmiga po innych krajach, to oczywiście powinien zainwestować w porządną płatną nawigację, ale przy okazjonalnych przejazdach przydałaby sie jakas fajna darmówka na Androida z możliwością pracy offline.

W temacie została wspomniana aplikacja Be-On-Road. Trza będzie wypróbować.

Natomiast moje pytanie jest następujące: czy navi oparta na mapach Google ma możliwość pracy offline? Google już od jakiegoś czasu chwali się że tak, ale jak u siebie rozłączam internet i próbuję skorzystać z googlowej nawigacji, to od razu mam monit, że połączenie zostało zerwane i dupa blada. Czy zna ktoś sposób an zmuszenie do współpracy nawigacji Google w trybie offline?
 
 
KrzychuB 
Nałogowiec


Wiek: 40
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 293
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 02-07-2015, 23:57   
   Bolid: Seicento 900


Obywatel, ja niestety nie polece Yanosika, franca mi się wielokrotnie zawieszała, w końcu sie wkurzyłem i poszła won. Teraz używam Mapy Google play i to mi wystarcza.
_________________
https://www.facebook.com/seicento900red oraz http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=369287
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum