FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
handlarze
Autor Wiadomość
rudiov 
Nałogowiec
POlski osioł


Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 343
Skąd: Krk
Wysłany: 01-04-2014, 10:59   
   Bolid: 1.1 mpi van / Zafira 1.6


attila1356 Z całym szacunkiem jednak chyba twój przykład to nie normalna sytuacja a ewenement aby za darmo samochody rozdawali. Podaj stronę z ogłoszeniami samochodów z szwajcarii (coś jak mobile).
 
 
saper94 
spamer team
motórzysta


Pomógł: 47 razy
Wiek: 30
Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 1572
Skąd: Malbork
Wysłany: 01-04-2014, 11:04   
   Bolid: Seicento GO 900 /Fiesta VII / Corsa B 1.0


rudiov napisał/a:
attila1356 Z całym szacunkiem jednak chyba twój przykład to nie normalna sytuacja a ewenement aby za darmo samochody rozdawali. Podaj stronę z ogłoszeniami samochodów z szwajcarii (coś jak mobile).


No akurat się zdarza że po taniości oddają auta, bo kupują sobie nowe a obecne jest za stare dla nich i nie potrzebują go ;)
_________________
"Odważni nie żyją długo, lecz ostrożni nie żyją wcale."


Mój szerszeń:
http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=40911
 
 
 
rudiov 
Nałogowiec
POlski osioł


Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 343
Skąd: Krk
Wysłany: 01-04-2014, 11:37   
   Bolid: 1.1 mpi van / Zafira 1.6


To brzmi jak niemiec jeżdżący do kościoła który za półdarmo rozdaje dobre samochody :grin: Zostaje przy swoim
 
 
attila1356 
nówka sztuka ;)


Wiek: 34
Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-04-2014, 08:30   
   Bolid: Seicento 900


Cały temat przeczytaliście? Pisałem że takie okazje łapiesz mając tam odpowiednie znajomości, ja dostaje informację że ktoś się zgłosił na punkt recyklingu z porządnym autem wartym uwagi i takie auta przechwytuje. Wierzcie lub nie ale tak tam jest facet chciał oddać na recykling czyli wyrzucić na śmietnik auto które u nas kosztuje 9-10 tysięcy a jak ja go od niego odebrałem to był wdzięczny po całej linii bo oddając go na recykling ponosi jeszcze dodatkowe koszty utylizacji itp. a tak po prostu się pozbył niepotrzebnego auta.
Mentalność Szwajcarska jest inna niż polska i prawda jest taka że są kraje gdzie ludzie mają wystarczająco pieniędzy i nie mają zaspawane w mózgu jak Polacy że wszystko da się sprzedać i zawsze to dodatkowy grosz, zresztą wystarczy tam pojechać.
rudiov napisał/a:
attila1356 Podaj stronę z ogłoszeniami samochodów z szwajcarii (coś jak mobile).

Pisałem że rynek wtórny tam praktycznie nie istnieje. A poza tym Szwajcaria nie jest w unii europejskiej także sprowadzenie stamtąd auta nie jest takie proste.
saper94 napisał/a:
attila1356 No akurat się zdarza że po taniości oddają auta, bo kupują sobie nowe a obecne jest za stare dla nich i nie potrzebują go ;)

Naprawdę nie musicie mi wierzyć ale sprawdźcie sobie zarobki Szwajcarów jeżeli facet od którego mam wcześniej wspomniane punto poza emeryturą której kwoty nie znam dostaje jeszcze 2500 funtów dopłaty do emerytury bo tak Szwajcarzy postanowili w referendum. Skoro Państwo stać na wypłacanie emerytom dodatkowe 8000zł miesięcznie to uwierz mi że takiego człowieka stać na wyrzucenie auta na śmietnik. Zresztą nie będę się na ten temat wdawał w dalszą dyskusję gdyż od lat z tego żyje i na tym zarabiam także znam temat dobrze.

Wracając do wątku głównego o ostatniego postu z poprzedniej strony (za długie żeby cytować) masz rację ale je nie twierdzę że nie ma mataczy tylko że nie wszyscy handlarze mataczą.
 
 
rudiov 
Nałogowiec
POlski osioł


Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 343
Skąd: Krk
Wysłany: 02-04-2014, 09:06   
   Bolid: 1.1 mpi van / Zafira 1.6


Powiem ci, że nawet w porównaniu z handlarzami "pospolitymi" trzymasz poziom języka i wypowiedzi - co przekonuje mnie do zrobienia wyjątkowego 1% normalnych sprzedawców (choć jak napisał Saper94 - pewnie nie ciągniesz szmelcu hurtowo :wink: ). Czy z motocyklami/skuterami maxi jest podobnie?
 
 
myszoskoczek 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 2
Skąd: seicento.pl
Wysłany: 02-04-2014, 09:58   
   Bolid: seicento


To kolega attila1356 jest chyba ewenementem bo naoglądałem się pełno VAG'ów sprowadzonych ze szwajcarii (najczęściej G IV i A4/A6) i śmiem wątpić czy ktokolwiek ściąga stamtąd auta w całości. Wystarczy poszukać na necie (w ściaganiu szwajcarów trudnią się głównie w Radomiu, Elblągu, Płocku), te auta niemal zawsze mają jakies uszkodzenia mechaniczne czy wizualne i przez to są opłacalne do sprowadzenia.

Sam zresztą kiedyś miałem 6 letniego szwajcara, ale nie opłacalne byłoby ściągniecie go w stanie 100% igła. Auto miało malowany bok i dlatego też było tańsze.

A co do uczciwych handlarzy to po prostu w to nie wierzę, jeśli się mylę dajcie tu namiar na uczciwego (pomijając tych z bezwypadkowe.net)
 
 
attila1356 
nówka sztuka ;)


Wiek: 34
Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-04-2014, 20:56   
   Bolid: Seicento 900


Fakt hurtowo nie ściągam tak jak pisałem wcześniej jest to ściąganie przy okazji wraz ze sprzętem audio i inną elektroniką. Z motocyklami jest identycznie aczkolwiek jest ich znacznie mniej niż aut.
Posiadam kilka sztuk obecnie na aukcjach akurat Yamaszkę XS400 i KTMa Pony fajny zabytek na pedały ale mam kilka skuterów i większych motorów w razie czego:) Jakoś tak przez zimę pozbierałem i teraz zaczynam wyprzedawać.

Nie twierdzę że nie ściągają rozbitków aczkolwiek to układy już trzeba mieć naprawdę konkretne żeby z recyklingu takie auto wyciągnąć i do tego jeszcze się przebić przez kontrolę celną.
 
 
luckyboy 
Nałogowiec


Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 152
Skąd: Piernikowo
Wysłany: 05-04-2014, 23:05   
   Bolid: był Actual 1.1 MPI


attila1356 napisał/a:
Fakt hurtowo nie ściągam tak jak pisałem wcześniej jest to ściąganie przy okazji wraz ze sprzętem audio i inną elektroniką. Z motocyklami jest identycznie aczkolwiek jest ich znacznie mniej niż aut.
Posiadam kilka sztuk obecnie na aukcjach akurat Yamaszkę XS400 i KTMa Pony fajny zabytek na pedały ale mam kilka skuterów i większych motorów w razie czego:) Jakoś tak przez zimę pozbierałem i teraz zaczynam wyprzedawać.

Nie twierdzę że nie ściągają rozbitków aczkolwiek to układy już trzeba mieć naprawdę konkretne żeby z recyklingu takie auto wyciągnąć i do tego jeszcze się przebić przez kontrolę celną.


Kolego nie opowiadaj tutaj bajek, bo wystarczy spojrzeć w necie co sprzedajesz, ale to już nie moja sprawa ;) Druga sprawa to wszyscy co handlują autami, to koloryzują jakich to nie mają układów i punktów odbioru, super auta za pół darmo kupują, tylko nie wiem skąd biorą się te śmieci w komisach, co stoją miesiącami?

Na zachodzie teraz ciężko kupić okazyjnie auto, bo takie od razu jest przechwytywane przez tamtejszych "Mirków" handlarzy, którzy też chcą zarobić. Druga sprawa to fakt, że świadomość na zachodzie wzrosła i nie ma już aut za grosze, bo tam wiedzą jaką wartość auto ma dla polskiego handlarza.
_________________


"Bo geniusz niezawodności tkwi w prostocie."
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć."
 
 
 
attila1356 
nówka sztuka ;)


Wiek: 34
Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-04-2014, 08:47   
   Bolid: Seicento 900


Hmm nie ukrawam że jestem ciekawy jak zweryfikowałeś co sprzedaje:)

Zachód to obszerne pojęcie i każdy kraj na zachodzie jest inny owszem w Niemczech jest tak jak opisujesz ale Szwajcaria to nie Niemcy.

A resztę twojego postu świadczy tylko o tym że nie przeczytałeś poprzednich stron tematu tylko odpowiadasz na mój ostatni post.
 
 
TheStig 
Nałogowiec


Pomógł: 74 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 672
Skąd: Słupsk
Wysłany: 09-04-2014, 12:31   
   Bolid: Opel Astra C14NZ + LPG


attila1356 napisał/a:
Hmm nie ukrawam że jestem ciekawy jak zweryfikowałeś co sprzedaje:)


attila1356 napisał/a:
Posiadam kilka sztuk obecnie na aukcjach akurat Yamaszkę XS400 i KTMa Pony fajny zabytek na pedały


Bardzo łatwo to zweryfikować, gdyż taki KTM jest 1 na allegro ;p
 
 
dawiddawidowski 
Moderator
Cento Nowy Sącz


Pomógł: 47 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 3642
Skąd: NS
Wysłany: 09-04-2014, 12:47   
   Bolid: SC Abarth 1.4 16v 6speed


Tak pracują handlarze :lol:

http://tablica.pl/oferta/...html#61b31aad01

http://www.ebay.de/itm/Fi...=item2ed0a1963b

kupić za 120 euro a sprzedać za blisko pięć koła :wesoly:
_________________
Polska Jazda SC

ROSSO BAROCCO by dawid
 
 
Maximus-x 
nówka sztuka ;)

Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-04-2014, 13:03   
   Bolid: Mercedes


dawiddawidowski napisał/a:
Tak pracują handlarze :lol:

http://tablica.pl/oferta/...html#61b31aad01

http://www.ebay.de/itm/Fi...=item2ed0a1963b

kupić za 120 euro a sprzedać za blisko pięć koła :wesoly:


No prosze, ktoś na priv mi przesłał oferte sprzedaży tego Seja :)
 
 
dawiddawidowski 
Moderator
Cento Nowy Sącz


Pomógł: 47 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 3642
Skąd: NS
Wysłany: 09-04-2014, 13:11   
   Bolid: SC Abarth 1.4 16v 6speed


Dla tego powtarzam, nigdy nie kupować aut od handlarzy świeżo sprowadzonych bo to skarbonki :wink: najlepsza opcja jechać samemu i sprowadzić ewentualnie kupić takiego od osoby która sama się wkopała i wymieniła co było do wymiany i sprzedaje myśląc że będzie ciągle się psuć :roll:
_________________
Polska Jazda SC

ROSSO BAROCCO by dawid
 
 
rudiov 
Nałogowiec
POlski osioł


Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 343
Skąd: Krk
Wysłany: 09-04-2014, 13:40   
   Bolid: 1.1 mpi van / Zafira 1.6


Kupujesz samochód dla siebie na dłużej?
- właściciel z Polski (brak opłat)
- minimum 2 lata w jednych rękach
- najlepiej jak pierwszy właściciel w polsce (po sprowadzeniu powymieniał wszystko na wejściu, czego nie było - opony lato, zima, rozrząd itp)
- z domu (nie stacji benzynowej , małego miasta, hipermarketu)
- najlepiej małżeństwo z dziećmi w wieku przedszkolnym (to już troche zakrawa o reklame ery :) )
- stacja kontroli pojazdów "(rdza, zdolność do przejścia przeglądu, hamulce, zawieszenie

1. Nie ma ideałów
2. Nie ma tanio (nie opłaca się tanio)
3. Jak coś wyjdzie dogadacie się co do ceny

4. Nie bądź jako kupujący protekcjonalny, wulgarny, dziecinny

Zmniejszasz ryzyko do 20% - ale po rozmowie z kim masz do czynienia można zejść do 2% :))


Aha. Nie polecam wizyt na sprawdzenie w ASO. Kosztuje to w okolicach 300zł a sprawdzaja to samo co SKP za 30zł + komputer. Jak ktoś sie zgadza (handlarz) na podpięcie to znaczy, że konkretni goście już wcześniej wszystko "pozamiatali"


Pzdr
 
 
adik93 
nówka sztuka ;)

Wiek: 30
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 20
Skąd: Żory
Wysłany: 09-04-2014, 20:57   
   Bolid: SC 0.9 young LPG


rudiov napisał/a:



Aha. Nie polecam wizyt na sprawdzenie w ASO. Kosztuje to w okolicach 300zł a sprawdzaja to samo co SKP za 30zł + komputer. Jak ktoś sie zgadza (handlarz) na podpięcie to znaczy, że konkretni goście już wcześniej wszystko "pozamiatali"


Pzdr

Jeśli chodzi o ASO, dobrą sprawą jest jak się ma tam znajomego który po Vinie sprawdzi{ jeśli chodzi o VAG-a niewiem jak inne} nam historię serwisową itp.- koszt flaszki ale jak ktoś nam wciska książke serwisową to można sprawdzić.

A jeśli chodzi o handlarzy- komisów w PL coraz więcej, a taki przeciętny Mirek musi zarobić, przecież nie bd dopłacał do biznesu, więc oczywistym jest że musi szukać aut za grosze { w porównaniu z cenami rynkowymi}, podpicować, itp i sprzedać- dobrym przykładem są giełdy samochodowe, gdzie wystarczy przyjechac odpicowanym autem, a niespełna po paru minutach przychodzi handlarzyna {z dużą ilością kluczyków i pilotów samochodowych na "kółeczku" lub smyczy :mg: } i zadaje jedno z 2 pytań:
1. Panie fajne to pan masz, ile za to być chciał?
2. Panie na głowę pan upadł? Za tyle co pan chcesz to nigdy tego nie sprzedasz, popatrz jakie fury u mnie stoją i za ile {żywcem sytuacja sprzedaży Fiata Pandy od rodziców, handlarz dawal 10tysi a komis przy ASO 16 bez targowania;]}...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum