FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IMO
Autor Wiadomość
X-raT 
Nałogowiec


Wiek: 43
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 827
Skąd: Bielsko-Biała
  Wysłany: 14-05-2012, 21:03   IMO
   Bolid: sey 1.2 16v [był] / punto 1.4T GT / saab 2.0T


Panowie i panie jest sprawa tego typu: mam kompa z imo i kluczyk przyklejony do antenki :/ bo w stacyjce inny klucz niż ten do IMO :/ Do tego w drzwiach inny zamek niż ten w stacyjce i dodatkowo kolejny inny zamek w korku do baku :/

Zamierzam kupić komplet zamków z kluczykami żeby wszędzie dojść jednym kluczem, a zestaw ten jest podobno nowy, ma dwa kluczyki niebieskie i jeden bordowy oraz kartę kodową.

Pytanko: co zrobić żeby nowy kluczyk z tegoż zestawu zakodować bordowym ?? Gdzie może wystąpić tzw. zonk ??

Z góry uprzedzam że po1. imo w kompie ma zostać i o kasowaniu nie ma mowy, po2. nie ma opcji żeby nadal jeździć z antenką przyklejoną do kluczyka!


Ktoś ma wiedzę w tym zakresie to bardzo proszę o kontakt / odpowiedź.
_________________
MECAHNIKA POJAZDOWA
info: pw/mail

 
 
stopa15 
Nałogowiec


Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 364
Skąd: Katowice
Wysłany: 14-05-2012, 21:29   
   Bolid: seicento 1.4 t-jet


zmieniasz wkładki, dajesz kompa do wyczyszczenia i po wyczyszczeniu przy włożeniu kluczyka zakoduje sie automatycznie:)
_________________
>>>>>>Moje wozidło<<<<<<

900-->>1.2 8v 75HP-->>1.4 T-jet 1 bar 170HP-->> STAGE 2 1.5bar 250HP
 
 
juliusz64 
Nałogowiec


Wiek: 29
Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 442
Skąd: Okolice Ostrołęki
Wysłany: 14-05-2012, 22:09   
   Bolid: Seicento 900


Wyjście 2 przełożenie antenki do 2 kluczyka :)
_________________
fast sej ; >
 
 
 
X-raT 
Nałogowiec


Wiek: 43
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 827
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 15-05-2012, 09:14   
   Bolid: sey 1.2 16v [był] / punto 1.4T GT / saab 2.0T


stopa15, nie ma opcji wchodzenia w kompa.

juliusz64, szukam info na temat kodowania bo w kluczyku nie ma żadnej 'antenki' tylko jest starego typu kapsułka szklana. Nie chce tego wozić/nosić ze sobą. Przy swoim szczęściu niedługo to rozwalę i będzie awaria :|

Niedługo będą u mnie nowe zamki z kluczami pod imo ale nie wiem jak to kodować żeby zadziałało. Moje imo jest stare więc prawdopodobnie na jeden stały kod. Takie cuś podobno się łatwo koduje.
_________________
MECAHNIKA POJAZDOWA
info: pw/mail

 
 
juliusz64 
Nałogowiec


Wiek: 29
Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 442
Skąd: Okolice Ostrołęki
Wysłany: 15-05-2012, 16:06   
   Bolid: Seicento 900


Code 1 da rade przeprogramować tylko nie tym zestawem z allegro :P Sam miałem zmieniane i koleś u którego kupowałem mówił że można niby zaprogramować nowy zestaw bo normalnie dostałem inną tą kartę z kodem itd. (ta co się awaryjnie odpala silnik pedalem)
_________________
fast sej ; >
 
 
 
X-raT 
Nałogowiec


Wiek: 43
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 827
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 18-05-2012, 11:55   
   Bolid: sey 1.2 16v [był] / punto 1.4T GT / saab 2.0T


juliusz64, jaki zestaw z allegro? Ja będę miał nowe kluczyki z aso, pod immo. I chodzi o ich zaprogramowanie do kodu który jest w kluczu-matce.
_________________
MECAHNIKA POJAZDOWA
info: pw/mail

 
 
macher 
Moderator

Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 18-05-2012, 12:09   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


w książce p. Zembowicza masz ładnie opisane jak wprowadzić nowe kluczyki do systemu.
1.Przekręcasz zapłon kluczykiem brązowym (matką) na MAR i po krótkim zaświeceniu kontrolki code przekręcasz na STOP i wyjmujesz
2.W czasie nie dłuższym niż 10 skund wkładasz nowy kluczyk który chcesz wprowadzić do systemu i przekręcasz na MAR.Po krótkim zaświeceniu kontrolki CODE przekręcasz na STOP i wyjmujesz ten kluczyk - już zapamiętany.
3.Wpisujesz kolejne kluczyki jeśli masz i tak samo ale już bez kluczyka brązowego tylko wkładasz kluczyk który chcesz wpisać przekręcasz, kontrolka mignie , przekręcasz w połozenie STOP i wyjmujesz.
4.Po wykonaniu czynności z nowymi kluczykami wkładasz ponownie kluczyk matkę - brązowy i przekręcasz w położenie MAR.Kontrolka CODE mignie, przekręcasz w STOP i voila masz zapisane kody kuczyków w immo.
Tyle w opisie jak to się ma w praktyce wiedzą tylko najstarsze góralki ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum