FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak kupić auto od nieboszczyka
Autor Wiadomość
Bandzior 
Nałogowiec


Pomógł: 44 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 384
Skąd: Białystok
Wysłany: 01-11-2008, 18:18   
   Bolid: SC 1.1S & Wartburg 353S


blondas napisał/a:
KurczaK, spokojna Twojej babci kolazowka! :grin:
autko sprawdzone pod wzgledem grubosci powloki lakierniczej...malowane tylko prawe przednie drzwi...
facet kupil ta renie i rok pozniej mu sie zmarlo...jego zona nie chciala autka sprzedac i trzymala je tyle lat z sentymentu...
zdjecia nie oddaja stanu tej reni...wszystkie srobki,nakretki nawet w zawieszeniu sa jak nowe...skorka zeczywiscie pieknie pachnie :wink:


Mam takie pytanie odnośne kupywania auta od nieboszczyka. Jeżeli właściciel nie zyje a samochód został wyrejestrowany 20 lat temu i teraz go chcę kupić od właścicielki. Mogą z nią podpisać umowę? Czy musze czekac na ustalenie praw własności pojazdu. Nieboszczyk ma wileu spadkobierców.
 
 
Strażak_81 
Bywalec


Pomógł: 12 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 78
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 01-11-2008, 20:13   
   Bolid: sej 900


a jeśli gość zmarł w aucie i co :> pojedziesz w nocy sam a tu nagle gośc siedzi koło ciebie :P
 
 
djmauro 
GS 500 Rider


Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 220
Skąd: Łódź
Wysłany: 01-11-2008, 20:15   
   Bolid: 187.343.3 V40


musisz poczekać aż wyrok w sprawie spadkowej się uprawomocni, bo jeżeli auto było własnością nieboszczyka to formalnie do czasu zamknięcia postępowania żona, córka czy kto by to nie był nie ma prawa do rozporządzania majątkiem. Możesz najwyżej podpisać umowę przedwstępną z klauzulą że ta osoba zobowiązuje się Ci sprzedać samochód w przypadku uznania na jej rzecz spadku i braku roszczeń ze strony osób trzecich. To ważne bo jeżeli będą roszczenia, to sprawa się przeciągnie i taka umowa będzie niekorzystna, nie wspominając już o zagrożeniu, że jeżeli prawa do pojazdu nie zostaną przyznane osobie z którą zawrzesz umowę to będziesz musiał zwrócić pojazd prawowitemu właścicielowi, a potem dopiero na drodze cywilnej dochodzić swoją rację przeciw osobie od której pojazd "rzekomo kupiłeś".
Najlepiej to umów się ustnie albo daj jakiś mały zadatek, jeżeli jest testament to sprawa się nie będzie długo ciągnąć i powinno pójść w miarę sprawnie, no chyba, że jak wcześniej pisałem ktoś go zaskarży. Jeżeli testament jest spisany notarialnie i auto jest zapisane dla tej osoby od której chcesz kupić to śmiało wpłacaj zadatek i podpisuj przedwstępną.
_________________

Żyj bez winy, patrz w lusterka
Ostatnio zmieniony przez djmauro 01-11-2008, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MaTe 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 33
Skąd: poznań
Wysłany: 01-11-2008, 20:19   
   Bolid: 900


to wszystko zależy jak został podzielony majątek......
jeżeli podzielili sie tak, ze samochód dostala w spadku jedna osoba to podpisujesz z nią umowe kupna sprzedaży i finito.

jezeli samochód jest własnością np 5 osób musisz je wszystkie zebrać do podpisania umowy, potrzebne będzie też prawomocny wyrok sądu o prawu nabycia spadku oraz odpis aktu zgonu, bo powinieneś każdej osobie wypłacić swoją część (np. cena auta 5000, jest 5 osob więc każdej dajesz po 1000 zł P.S. powinno to zostać uwzględnione w umowie zeby potem nie robili sobie problemów) i tez samochodzik jest twój.....
_________________
 
 
Paweł A. 
Nałogowiec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 191
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 01-11-2008, 21:23   
   Bolid: Seicento 1.1 MPI CF3


I jeszcze jedna ważna rzecz, jak będziesz chciał zarejestrować to auto na siebie. Będziesz musiał okazać ORYGINAŁ postępowania spadkowego.
 
 
 
MaTe 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 33
Skąd: poznań
Wysłany: 01-11-2008, 23:17   
   Bolid: 900


Paweł A. napisał/a:
I jeszcze jedna ważna rzecz, jak będziesz chciał zarejestrować to auto na siebie. Będziesz musiał okazać ORYGINAŁ postępowania spadkowego.


bla bla bla mylisz sie kolego.......
kolega będzie posiadał umowe kupna/sprzedaży auta i to w zupełności wystarczy.....


Oryginał postępowania spadkowego wymagany jest gdy jeden ze spadkobierców rejestruje samochód na siebie......
_________________
 
 
Paweł A. 
Nałogowiec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 191
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 01-11-2008, 23:34   
   Bolid: Seicento 1.1 MPI CF3


MaTe napisał/a:
Paweł A. napisał/a:
I jeszcze jedna ważna rzecz, jak będziesz chciał zarejestrować to auto na siebie. Będziesz musiał okazać ORYGINAŁ postępowania spadkowego.

bla bla bla mylisz sie kolego.......
kolega będzie posiadał umowe kupna/sprzedaży auta i to w zupełności wystarczy.....

Oryginał postępowania spadkowego wymagany jest gdy jeden ze spadkobierców rejestruje samochód na siebie......
Ktoś tu się myli, jednak nie jestem to ja.
Jeżeli spadkobiercy nie zarejestrują tego pojazdu na siebie, nowy nabywca oprócz umowy sporządzonej z nimi musi do rejestracji przedstawić oryginał postępowania spadkowego, bo w przypadku pojazdu zarejestrowanego pojazdu należy przedstawić komplet dowodów własności pomiędzy osobą z dowodu rejestracyjnego, a osobą składającą wniosek.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów napisał/a:
§ 4. 2. W przypadku gdy dane odnoszące się do zbywcy pojazdu zawarte w dowodzie własności pojazdu dołączonym do wniosku o rejestrację są niezgodne z danymi właściciela zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, jeżeli była wydana, jako dowód własności wymagany do rejestracji rozumie się wszystkie dokumenty potwierdzające fakt przeniesienia prawa własności pojazdu.
 
 
 
Bandzior 
Nałogowiec


Pomógł: 44 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 384
Skąd: Białystok
Wysłany: 02-11-2008, 09:09   
   Bolid: SC 1.1S & Wartburg 353S


Tutaj pojawia się mały problem, którego nie rozumiem. Otóż właściciel pojazdu zmarł 2 lata temu. Miał żone i 3 dzieci. Żadnego postępowania spadkowego nie było po śmierci właściciela. Czyli tak jak piszecie pojazd przechodzi na rodzinę (żonę i dzieci) ale jest mały problem. W tym roku zmarł syn właściciela, który ma żonę i 2 córki. Dzieci właściciela i żona chcą sprzedać ten pojazd. Ale wnuczki i żona syna chcą ten pojazd dla siebie. I teraz jest pytanie czy one mają prawo do tego pojazdu? Czy można spokojnie zakładać sprawe w sądze o przyznanie spadku np. żonie?? (dzieci właściciela są po stronie matki)
 
 
Krysia
[Usunięty]

Wysłany: 02-11-2008, 09:30   

Błagam, napisz co to za auto, bo widzę,że sprawa jest niezmiernie interesująca i potrzebujesz...adwokata :grin:

Jest tu ktoś taki ???
 
 
Izolda 
Ładny podpisik


Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Cze 2007
Posty: 456
Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-11-2008, 09:51   
   Bolid: Bojowe


U mnie w rodzinie kiedy dziadek zmarł to auto przeszło na babcię, moją mamę i jej siostrę. Pod zwględem prawnym jeśli są konflikty kto ma go mieć to się sprzedaje i pieniędze dzieli sie na pół. Jedna połówka była dla babci a druga do podziału między siostry.
Jeśli nie ma spadku to postępowanie spadkowe bojemuje najbliższych czyli żonę i dzieci, nie obejmuje dalszych pokoleń.
_________________

 
 
 
Bandzior 
Nałogowiec


Pomógł: 44 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 384
Skąd: Białystok
Wysłany: 02-11-2008, 11:10   
   Bolid: SC 1.1S & Wartburg 353S


Krysia napisał/a:
Błagam, napisz co to za auto, bo widzę,że sprawa jest niezmiernie interesująca i potrzebujesz...adwokata :grin:



Ursus C330
 
 
MaTe 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 33
Skąd: poznań
Wysłany: 02-11-2008, 11:37   
   Bolid: 900


Bandzior napisał/a:



Ursus C330


no spadłem z krzesła........................
_________________
 
 
elmo 
Nałogowiec
maruda


Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 338
Skąd: Radom
Wysłany: 02-11-2008, 12:01   
   Bolid: mobil: 00' S 1.1śpi na gazie


MaTe napisał/a:
Bandzior napisał/a:

Ursus C330

no spadłem z krzesła........................

zobacz najpierw ceny na allegro, może jednak warto mu się za tym uganiać ;)
_________________
[moje auto]
 
 
Bandzior 
Nałogowiec


Pomógł: 44 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 384
Skąd: Białystok
Wysłany: 02-11-2008, 15:17   
   Bolid: SC 1.1S & Wartburg 353S


emlo napisał/a:
MaTe napisał/a:
Bandzior napisał/a:

Ursus C330

no spadłem z krzesła........................

zobacz najpierw ceny na allegro, może jednak warto mu się za tym uganiać ;)


I to jak warto. Ciągnik był mało używany. Silnik jest w dobrym stanie. Trzeba tylko zrobić elektrykę i odmalować. Cena remontu powinna się zamknąć w 1 tyś zł. Sam wszystko bede robił. Za ciągnik chcą drugi 1000 zł.
 
 
Paweł A. 
Nałogowiec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 191
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 02-11-2008, 17:09   
   Bolid: Seicento 1.1 MPI CF3


Ja bym się zastanowił 2 razy czy gra warta świeczki.
Kiedyś widziałem auto z dwoma postępowaniami spadkowymi i umowa sporządzona z 12 (!!!) osobami. Koleś, który to kupił podobno stracił na to blisko 1,5 roku.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum