FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seicento (600) - Trzymają hamulce
Autor Wiadomość
Tint 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 7
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 30-05-2018, 11:38   Seicento (600) - Trzymają hamulce
   Bolid: Fiat 600 1.1 MPI 2008


Mam problem z hamulcami w moim Seju. Sytuacja objawia się następująco. Auto stoi w garażu, wyjeżdżam gdzieś, wszystko jest ok, po czym zostawiam je powiedzmy na godzinę gdzieś na słońcu, wracam i się zaczyna... Hamulce chwilami "trzymają" po czym same puszczają i tak w kółko. Objawia się to oczywiście słabszym przyspieszeniem oraz charakterystycznym zapachem klocków hamulcowych. Pedał hamulcowy robi się twardy - po lekkim wciśnięciu hamulca samochód dość mocno hamuje. Byłem z tym problemem u mechanika. Zaciski hamulcowe, tłoczki itp. zostały wyczyszczone i nasmarowane. Dodatkowo zmienił elastyczne przewody hamulcowe z przodu. Po odebraniu od mechanika wszystko było już dobrze. Zrobiłem 200 km i dzisiaj znów problem powrócił.
Może ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem? Jeszcze dodam, że Seicento jest z 2008 r., posiada ABS i bodajże EBD.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 
 
roach 
spamer team


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 1460
Skąd: Koszalin
Wysłany: 30-05-2018, 11:47   
   Bolid: Seicento


może serwo :?:
_________________

 
 
kamil89n 
nówka sztuka ;)

Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 2
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 24-01-2019, 17:30   
   Bolid: Seiceneto 0,9 99'


Miałem tak u siebie. Moje Sicento 99'. Co ja się nazłościłem. Wymieniłem najpierw wszystko co mogłem z przodu jeśli chodzi o hamowanie. Po 200 może 300km to samo. Później wymieniałem wszystko z tyłu, przewody hamulcowe też zmieniłem + nowy płyn (sprawdź jaki płyn jest u Ciebie potrzebny, ja miałem dot4 a powinno być dot3, teraz już dot3 prawidłowy). Dalej nic. Wyczytałem tutaj że to może być serwo i już się zaczynałem rozglądać, kiedy dziadek kolegi (emerytowany mechanik) powiedział że na pewno nie serwo, trzeba równo odpowietrzyć układ bo widocznie coś tam jeszcze siedzi. Jeden mały bąbelek powietrza i będzie robił robotę. Odpowietrzone dokładnie i jak ręką odjął :) :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum