FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup seicento kilka małych pytań
Autor Wiadomość
eidems 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 14 Lis 2015
Posty: 2
Skąd: z polski
Wysłany: 27-06-2016, 23:09   Zakup seicento kilka małych pytań
   Bolid: brak


Witam wszystkich! :cool:
Mam na imię Adam i jestem młodą osobą. Poszukuję autka do jazdy po mieście + czasami większe wypady za miasto. Budżet to 3000 +/- 500zł. W tej cenie można znaleźć seicento już z LPG. Mam do Was kilka pytań: Czy brać pod uwagę jeszcze silniki 0.9 czy tylko 1.1? Czy opłaca się kupić seicento już z LPG (wiele aut ma 2-5 letni gaz, więc myślę że nie jest źle). Opinii jest wiele o tym aucie, połowa pozytywnych/negatywnych. Jakie macie opinie o tym aucie? Po kupnie chciałbym zrobić tzw pakiet startowy, który i tak niewiele kosztuje w tym modelu. Dla mnie seicento ma wiele zalet: mniejsze OC, tanie części jak i naprawa, mało pali (z 8l gazu), i w tej kwocie ciężko coś znaleźć na jakimś poziomie (matizy nie mają progów, lanosy mają za duży silnik i palą więcej, vw polo bardzo często z rdzą i składane z kilku aut, golfa 3 w ogóle się nie znajdzie w dobrym stanie a punto 1 będzie starsze i z rdzą. Jak wygląda ruda w seicento? Raczej nie widziałem mocno skorodowanego seja jeszcze;). Dziękuję za wszystkie odpowiedzi;)!
Pozdrawiam :grin:
 
 
Perm 
Bywalec


Wiek: 27
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 86
Skąd: Radomsko
Wysłany: 28-06-2016, 00:26   
   Bolid: Seicento 1.1SPI Sporting


Siema ;P
Też byłem niedawno przed tym wyborem ale nie w tych pieniądzach :) (tak dużo nie miałem, ale udało się wyrwać coś godnego uwagi)
Ogólnie silnikiem 900 się przejechałem(w sensie że ktoś mi dał spróbować i sprawdzić jak to działa) kilka razy, ale według mnie się nie nadaje. 1.1 jest wyraźnie mocniejszy a wcale i "dużo" więcej nie spali, nie ma tego problemu że chcesz coś wyprzedzić poza terenem zabudowanym czy szybciej ruszyć ze skrzyżowania.

Cóż z rudą jest lepiej jak w co niektórych japońskich. Ale nadal słabo, jak będziesz brał auto to weź je na kanał czy na jakąś stację i na spokojnie pooglądaj.
Progi, podłoga - szczególnie tam w okolicach sprzęgła lubi pękać od rdzy, wiadomo nadkola z tyłu.
Punkty w których rdzy możesz nie dojrzeć aż tak od razu to tam właśnie przy sprzęgle pod dywanikiem i progi wewnętrzne także pod dywanikiem.
No i weź też pod uwagę bezbarwny który w SC lubi odchodzić.
_________________

 
 
dzikijachu 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 25
Skąd: wlkp
Wysłany: 28-06-2016, 05:47   
   Bolid: Sej 0.9


swoim sejem 0.9 śmigam po przesiadce z 180KM turbo benzyny wiec wyobraz sobie co czuje :D
auto uczy pokory, jest dość powolne i jeśli miałbym wybierać ponownie to kupiłbym 1.1 SPI i dołożył gaz. Do 1.1MPI masz instalację droższą ze wzgl. na multiwtrysk. Tym mocniejszym 1.1 raz się przejechałem i różnica w mocy jest b. odczuwalna. Moje auto jest z roku 98 i tylko w dwóch miejscach malutkie punkty rudej się pojawiły, wszystko zależy od egzemplarza
_________________
Mój sejacz http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=368918
 
 
Miecho 
Bywalec

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 80
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 28-06-2016, 08:16   
   Bolid: SC 1.1 SPI Schumacher


Ja mam 1.1 SPI z gazem i sobie chwale. Pali mi ok. 7L gazu przy normalnej jeździe, a jak delikatnie operujesz gazem to można zejść i poniżej 7L. Mój jest rok 2000 i rdzy nie ma ani grama (odpukać), a bezbarwny dopiero w tym roku na wiosnę zaczął się łuszczyć tylko w jednym malutkim miejscu na klapie bagażnika. Więc jest tak jak napisał poprzednik. Wszystko zależy od egzemplarza.
 
 
mijas 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-06-2016, 19:08   
   Bolid: Fiat Punto


900 sa dziadoskie nie bierz go bo maluch lepiej pojedzie :)
_________________
Poradnik Budowlany
 
 
NumBass 
nówka sztuka ;)

Wiek: 28
Dołączył: 30 Cze 2016
Posty: 2
Skąd: łódź
Wysłany: 30-06-2016, 16:46   
   Bolid: Seicento 2009r


no niewiem czy tak dziadowskie :D SX jest spoko a większość to 900 setki własnie ale tak to polecam 1.1 SPI z Podtlenkiem zacne spalanie najlepiej cos od 99r i z progami :)
 
 
eidems 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 14 Lis 2015
Posty: 2
Skąd: z polski
Wysłany: 30-06-2016, 18:43   
   Bolid: brak


Jeżdżę często pandą z silnikiem 1.1 MPI z LPG i jest w zupełności wystarczający. Spokojnie 150km/h załadowany daje radę. Też mi się wydaje że silnik 0.9 może być słabawy a w seicento takie 1.1 może lepiej zbierać się jeszcze od pandy :grin: Więc ogólnie sprawdzić progi/blacharkę. Po kupnie planuję zrobić konserwację podwozia;). Jestem z WLKP i jest nawet wybór w seicentach, ceny zaczynają się za coś już godnego uwagi od 2500;). Ktoś wie ile km przejeżdżają te małe silniki fiata?;)
 
 
Miecho 
Bywalec

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 80
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 05-07-2016, 08:00   
   Bolid: SC 1.1 SPI Schumacher


eidems napisał/a:
Ktoś wie ile km przejeżdżają te małe silniki fiata?;)


Ja mam 200k i jeszcze jeżdżę :P Gdzieś czytałem ze producent przewidział 300k bez remontu ale nie wiem ile w tym prawdy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum