FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem grzejących się przednich felg!
Autor Wiadomość
Damian
[Usunięty]

Wysłany: 23-09-2006, 06:04   problem grzejących się przednich felg!

Witma mam taki problem iż strasznie mocno grzeją mi się przednie koła przypuszczałem iż mogą to byc zaciski wytarte ale są całe a na dodatek mój sej ma dopiero przejechane 35 tyś km słychac pis i auto traci na mocy pomóżcie z góry dziękuje
 
 
smialy 
konto ograniczone


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-09-2006, 08:07   
   Bolid: 900 SX LPG


Problem dotyczyć może zakleszczenia klocków w prowadnicach, zapieczenia sprężyny na której porusza się zacisk, zapieczenia tłoczków.
W celu usunięcia usterki należy podnieść samochód, ale nie pozostawiać go na biegu, pokręć kołem, zahamować, jeszcze raz pokręcić. Jeżeli koło swobodnie się kręci a po zahamowaniu już nie to awaria może dotyczyć zapieczonych tłoczków które nie "odchodzą", jeżeli kręcąc kołem cały czas masz opór i tarcie to może to być zakleszczenie klocka w prowadnicach.
Zdejmij koło rozbierz hamulec (należy wyjąć zawleczke i wybić klin, przed przystąpieniem do pracy przeczyść delikatnie to miejsce szczotką drucianą). Po podniesieniu zacisku z tłoczkiem i wyjęciu klocków, przeczyść prowadnice, przeszlifuj miejce w którym klocek styka się z prowadnicami. Co do tłoczka jeżeli jesteś wyposażony np w klucz francuzki, możesz sprawdzić działanie tłoczka. Poproś kogoś żeby delikatnie nacisnął pedał hamulca, a ty obserwuj pracę tłoczka czy się wysunął i zchował. Jeśli się nie nie wysuwa lub po wysunięciu nie chowa to masz uszkodzony tłoczek. Nie podejmuję się jednak doradzić ci jego wymiany. Jedyne co mogę doradzić to wypchnąć tłoczek podważyć małym śrubokrętem gumkę która otula tłoczek przeczyścić szmatką nawiniętą na śrubokręt miejsce pod gumką (zbiera się tam pył ze startych klocków), potem napuścić pod gumkę ze strzykawki płynu hamulcowego (pobież ze zbiorniczka wyrównawczego).
Teraz należy wepchnąć tłoczek na swoje miejsce. Do tego potrzebny jest np klucz francuzki, trzeba włożyć go w zacisk kręcąc rączką klucza, jego szczęki się rozwierają i tłoczek zostanie wepchnięty na miejsce, jeśli masz mniejszy klucz podłuż kawałek drewienka pomiędzy klucz a zacisk.
_________________

Ostatnio zmieniony przez smialy 23-09-2006, 08:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum