FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
skąd złapać prąd do cb + jaka antena
Autor Wiadomość
darcyn 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 14
Skąd: s-ec
Wysłany: 09-09-2007, 18:37   skąd złapać prąd do cb + jaka antena
   Bolid: poszukuje


nie na znam sie na sicento ale bede zakladal kuzynowi zestaw i mam takie pytanie, gdzie podpiac sie z radiem zeby nie palic beziecznikow... a pod zapalniczke nie chce


no i jest problem bo od dachu do sufitu garazu ma 75cm. kompletnie nie wiem jaka antene zalozyc. a nie chcialbym zeby za kazdym razem sciagal ją.
radio bedzie uniden 520 :)
 
 
SiDoR 
Nadworny Mechanik
AngelInADevil'sSuit


Pomógł: 111 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 900
Skąd: Miasto Europa
Wysłany: 09-09-2007, 18:39   
   Bolid: SIGNUM Z20NET '03, VB Caravan X16XEL '99


darcyn, tu się wszystkiego dowiesz :)) kliknij linka

http://www.seicento.pl/te...forum-vt461.htm
_________________
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety sa dla szybkich kierowcow" C. McRae
Ostatnio zmieniony przez SiDoR 09-09-2007, 18:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darcyn 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 14
Skąd: s-ec
Wysłany: 09-09-2007, 18:45   
   Bolid: poszukuje


juz sie dowiedzialem. teraz daj na temat :oops:
 
 
SiDoR 
Nadworny Mechanik
AngelInADevil'sSuit


Pomógł: 111 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 900
Skąd: Miasto Europa
Wysłany: 09-09-2007, 18:47   
   Bolid: SIGNUM Z20NET '03, VB Caravan X16XEL '99


+ i - mam prosto z aku pociągnięte i się spisuje, jak ktoś ma wenę to jeszcze filterek przecwzakłuceniowy polecam, jeśli biega o antenę to łamaną przed wiazdem do garażu gładziesz ją po dachu i jest OK, antena moja to LEM MAGNUM, spisuje się świtnie :))
_________________
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety sa dla szybkich kierowcow" C. McRae
 
 
darcyn 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 14
Skąd: s-ec
Wysłany: 09-09-2007, 18:53   
   Bolid: poszukuje


łeee, od aku to chyba nie bardzo? moze jakis bezpiecznik?
 
 
SiDoR 
Nadworny Mechanik
AngelInADevil'sSuit


Pomógł: 111 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 900
Skąd: Miasto Europa
Wysłany: 09-09-2007, 18:57   
   Bolid: SIGNUM Z20NET '03, VB Caravan X16XEL '99


nie no oczywiście, zę bezpiecznik, taki jak miałeś bezpośrednio przy radiu, przy każdym jest, ja użyłem tego samego i zamontowałem go blisko aku a potem kabelki do kabiny i wsio gra jak należy :))
_________________
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety sa dla szybkich kierowcow" C. McRae
 
 
darcyn 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 14
Skąd: s-ec
Wysłany: 09-09-2007, 19:05   
   Bolid: poszukuje


nie nie, chodzilo mi bardziej: moze pod jakis bezpiecznik sie podpiac. nie chce mu tam pajeczyny robic juz od akumulatora....
 
 
SiDoR 
Nadworny Mechanik
AngelInADevil'sSuit


Pomógł: 111 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 900
Skąd: Miasto Europa
Wysłany: 09-09-2007, 19:23   
   Bolid: SIGNUM Z20NET '03, VB Caravan X16XEL '99


według mnie nie ma sensu jak sobie będzie wisiał jeden mały bezpiecznik przy aku nic się nie stanie, więc polecam moją metodę, przynajmniej, zawsze będzie wiadomo co padło a jak masz parę podpiętą pod jeden bezpiecznik to nigdy nie wiadomo co i jak
_________________
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety sa dla szybkich kierowcow" C. McRae
 
 
marcin6660 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 36
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 01-11-2007, 10:32   
   Bolid: SC Trofeo 900 LPG + Harry III + Missouri


Ja mam + pociągnięty ze skrzynki bezpieczników z miejsca gdzie wchodzi zasilanie z akumulatora a - mam z masy tzn. podpięty pod jedną ze śrub między kolumną kierowniczą a radiem FM.
 
 
Griszas24 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: 01-11-2007, 15:13   Re: skąd złapać prąd do cb + jaka antena
   Bolid: Seicento 1.1 MPI (Żona) VW Passat B6 (Ja)


darcyn napisał/a:
nie na znam sie na sicento ale bede zakladal kuzynowi zestaw i mam takie pytanie, gdzie podpiac sie z radiem zeby nie palic beziecznikow... a pod zapalniczke nie chce


no i jest problem bo od dachu do sufitu garazu ma 75cm. kompletnie nie wiem jaka antene zalozyc. a nie chcialbym zeby za kazdym razem sciagal ją.
radio bedzie uniden 520 :)


Ja bym na Twoim miejscu jesli masz gniazdo zapalniczki wrzucil pod zapalniczke, jesli nie masz wolnej zrobilbym drugie gniazdo (spokojnie i bezpiecznie poza tym przydaje sie) jesli chodzi o antene polecam Midland ML145. Poza tym jak zapewne juz czytales na forum jesli kupisz mala antene wiele z niej nie pokorzystasz. Zasada wiec jest prosta im dluzsza tym lepsza. Ja jeszcze zeby nie porysowac za specjalnie magnesem dachu polozylem przezroczysta folie samoprzylepna i na niej ukladam magnes z anetna.
_________________
WIELONARODOWA DYWIZJA CENTRUM-POŁUDNIE LUTY MARZEC 2008.Patrzysz na mnie z pogardą?Żer dla much na który czeka chłodny prosektoryjny stół to moje pokolenie pogrzebane za żywota,moje pokolenie płodzi zmarłych i rozdmuchuje nienawiść!
Ostatnio zmieniony przez Griszas24 01-11-2007, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alukard 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 66
Skąd: okolice Żywca
Wysłany: 12-11-2007, 18:59   
   Bolid: seicento


pociagnij od aku miedzy to wepnij bezpiecznik
a kable przeciag ...
zagladnij pod kolumne kierownicy troche nad pedalem gazu masz taka gumwa zasleke zrob w niej dziure i przeciagnij kabel tak jest najlepiej
 
 
 
Gość

Wysłany: 28-12-2007, 23:34   

mam aresa lafayette (podobno wygląda jak panel z klimy, więc można poczuć się chłodniej) i szpetnie ściąga mi wszystkie zakłócenia z instalacji elektrycznej- podłączone do gniazda zapalniczki, SEI 1.1 MPI z LPG, SEI z 2003 rok. Najgorzej słychachać (chyba) zapłon i wentylator. Mam magnesówke w rogu dachu - mniej wiecej w jakości hustlera ic-100 i jest NOK. Słysze wysoki "gwizd" z zapłonu albo pomy paliwa i niższą częstotliwość z wentylatora którenakładają się na sygnał z CB. Zasięgiem chyba też zestaw nie grzeszy. Niebawem będę próbował przepiąć się bezpośrednio pod akku.Radyjko podobno mało awaryjne. Chciałem Unidena 520xl ale homologacji brak a chciałem mieć spokój. Finałem i tak chyba wszyscy skończymy na lepszych radyjkach :D i batach przykręconych bezpośrednio w dziurę na środku dachu.

Jak się nie mylę to finalnie dojdę do długiego bata przykręconego na środku dachu (dobra masa).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum