FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniczki 16 w drzwi
Autor Wiadomość
OstryBass 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 23
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 23-06-2015, 21:16   Głośniczki 16 w drzwi
   Bolid: Fiat Seicento Sporting 1.1 SPI


Witam, szukałem odpowiedniego tematu żeby coś poczytać lecz nic takowego nie znalazłem co by odpowiedziało na moje wątpliwości. Musem jest ciąć drzwi ? Jak zrobić tweetery w słupkach. Macie może jakieś zdjęcia ? Bo zastanawiam się nad wrzuceniem tam Moreli Tempo 6 :)
 
 
alien_pila 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 21
Skąd: Piła
Wysłany: 24-06-2015, 17:00   
   Bolid: Fiat Seicento


Przerabiałem ten temat w tym roku. U mnie bez wycięcia otworu w drzwiach się nie obyło, ponieważ głębokość montażowa głośników u mnie to 57 mm . W panele się nie bawiłem, tylko dałem odpowiednie dystanse z mdf-u i wyciąłem schowek pod dystans. Zabawy jest trochę i jak nie masz cierpliwości oraz doświadczenia jakiegokolwiek to zastanów się. Co do wysokotonówek to mam vify w słupkach, a z samego początku były wsadzone w oryginalne miejsce głośników w desce z tego względu iż mają duży kosz i pasowały idealnie . Gorzej było z ich graniem dlatego docelowo wylądowały na słupkach.

Pozdrawiam i powodzenia.
 
 
OstryBass 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 23
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 25-06-2015, 23:14   
   Bolid: Fiat Seicento Sporting 1.1 SPI


Chyba, ze z przodu zostawic hertz dcx 100.3. A do tyłu dac jakies 2way 165mm. Bo drzwi zbytnio nie chciałbym ciac. Mam teraz w półce i straszna cienizna...
 
 
snefu 
nówka sztuka ;)

Wiek: 38
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 13
Skąd: B-B
Wysłany: 26-06-2015, 01:48   
   Bolid: Seicento 900 -> 1,2 16v -> 1,4 16v


Sam przerabiałem, a raczej jeszcze przerabiam ten problem :) (jeszcze przeróbka słupków)

Najprostszym i najbardziej eleganckim rozwiązaniem jest zastosowanie tzw paneli z MDF-u tzw. TASCHKI
Sam takie mam kupiłem na jednym z portali aukcyjnych.
Jeśli będziesz cierpliwy to też pewnie tam jakieś znajdziesz...
Jeśli nie chce Ci się czekać to kup u producenta :)

Ciąć drzwi czy nie... oto jest pytanie...
Teoretycznie łatwiej taniej i szybciej jest ich nie ciąć.
Jednak ten krok trzeba dobrze przemyśleć i nieco poczytać na temat głośników i ich parametrów oraz zalecanych komór w jakich mają grać.
Pozostawienie nie wyciętych blach powinno nam stworzyć kickpanel

Co do głośnikach w oryginalnych miejscach to one nie grają z jednego prostego powodu... Nie mają żadnej komory w której mogły by zagrać i grają niejako w powietrzu.
Z przodu dla mnie lepiej i ładniej grały magnaty niż hertz-e (100mm) -oczywiście to zależy od preferencji słuchacza i rodzaju muzyki jaką się słucha.

Głośniki w tylnej półce ( wieś tjuning pełną gębą + brak dobrego grania) większość fanów car audio powie Ci, że od dawna nie zaleca się montażu głośników do tylnej półki.
Jest to jeden z podstawowych błędów jakie można popełnić przy tworzeniu systemu car audio (czyt. brak komory w której mogą one zagrać)

Głośniki w tylnych boczkach - siedzisz z przodu czy tyłu samochodu jak słuchasz muzyki?
Można pomyśleć o tym kroku jak często jeździmy z kimś kto siedzi z tyłu i chce słuchać muzyki.
Tak naprawdę dźwięk musi być z przodu auta.

Świetną opcją do przodu jest zestaw dwu drożny odseparowany ( myślałem nawet o trój drożnym jednak za dużo zabawy z odpowiednim ustawieniem sprzętu do tego należy mieć już dobry wzmacniacz i sporo $$$$$$)

Co ja zrobiłem?
Poszedłem na całego i wyciąłem otwory w drzwiach oraz zamontowałem panel drzwiowy.
Do panelu założyłem głośniki u-dimm el comp 6 (165mm), które są napędzane przez radio.
Z racji tego, że Seicento ma takie blaszki, że większość dźwięku ucieka na zewnątrz.
Wygłuszyłem drzwi matami butylowymi ( cena około 100-200 zł za drzwi)
Ten krok daje olbrzymie zmiany zarówno na brzmieniu średnich tonów jak i niskich.

Tu masz gotowy manual co do tweeterów.

W razie pytań służę pomocą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi - Mapa Forum