FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: KurczaK
25-05-2007, 23:30
Jakie 10cm na przód do SC
Autor Wiadomość
ahamay 
Nałogowiec


Pomógł: 23 razy
Wiek: 38
Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 128
Skąd: Zabrze
Wysłany: 06-12-2006, 21:06   
   Bolid: sc 1.4 T-jet,STILO MW jtd


moge powiedziec tyle poczatkowo zaczynelem zabawe z audio z tonsilami ale niestety prade mowiac one sa słabe mam dokladnie te boschmany co pokazałes wyzej w porownaniu z tonsilami maja duzo lepsze soprany i duzo trudniej uzyskac na nich efekt "pierdzenia" nie ma co porownywac bym brał boschmany
_________________
1.4 16v T-jet powered by AG
a na co dzień klekot JTD :)
 
 
 
moro1906 
nówka sztuka ;)

Wiek: 42
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 2
Skąd: Krakow
Wysłany: 03-03-2007, 19:35   
   Bolid: Seicento


ja mam z przodu Alpine dwu-drozna już kilka lat i gra jak nowa. także polecam !!
 
 
 
sardos79 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 9
Skąd: Wielbark
Wysłany: 04-03-2007, 08:43   
   Bolid: Fiat Seicento 1,1 MPI 2002r.


witam. ja mam BLAUPUNKT GT-102 i nie narzekam, bardzo dobre za niską cenę. :grin:
_________________
sardos79
 
 
 
Krajowy
[Usunięty]

Wysłany: 04-03-2007, 09:55   

sardos79 napisał/a:
witam. ja mam BLAUPUNKT GT-102 i nie narzekam, bardzo dobre za niską cenę. :grin:


Ja posiadam Blaupunkt BGx 402 płaciłemw sklepie 80 zł i jestem zadowolony :)
 
 
Fazeusz
[Usunięty]

Wysłany: 13-04-2007, 23:18   

Ja wczoraj za 40 zdobylem pionieerki TS-G 1048 dwustozkowe ciekawe pasmo przenoszenia maja z tego co widze, zobaczymy jak beda graly. Z tyl mam tez pionieerki ale 15 chyba i graja swietnie juz prawie 10 lat :D
 
 
Grooßer 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Ostróda
Wysłany: 02-05-2007, 23:44   
   Bolid: KIA Cee'd 1.4 16V


Aby nie tworzyć nowego tematu.

Dostałem od ojca Seja po tym jak kupił nowy samochodzik. Mam jakieś tam fundusze i postanowiłem sprawić, aby coś w nim zagrało... nie zagra mi jak w domku, ale chcę żeby grało jak śmigam ;)

Aktualnie wybrałem sobie już radyjko: PIONEER DEH-2920MP

Pozostała sprawa kupna nowych głośników - póki co tylko przednich dwudrożnych 10-centymetrówek. Coś w zakresie 50-90 zł max - źeby ładnie i ciepło zagrało oraz aby przy tym nie wyglądało zbyt kosmicznie o ile zdecyduje się nie chować tego za mroczną fabryczną krateczką...

Proszę o parę rad:

primo: pioneer, tonsil, blaupunkt or smthg ?
secundo: moc ?
tercio: czy się zmieści za "tą" krateczką? (chodzi o głębokość)

W oko wpadło mi np. to i prosiłbym o potwierdzenie, że wejdzie do mojego Seja:

http://www.allegro.pl/ite...najtaniej_.html
 
 
arkos 
konto ograniczone


Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Lis 2005
Posty: 115
Skąd: Bytom
Wysłany: 02-05-2007, 23:47   
   Bolid: 1,1Spi


10 tki nie zagraja zostan przy seryjnych :twisted:
_________________
133 decybelów club umarło (czas na zmartwychwstanie bo cicho w aucie )

http://www.polskajazda.pl...t/Seicento/9681
 
 
 
Grooßer 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Ostróda
Wysłany: 03-05-2007, 00:01   
   Bolid: KIA Cee'd 1.4 16V


arkos napisał/a:
10 tki nie zagraja zostan przy seryjnych :twisted:


wolę nie, bo trochę kiepskawe ;)

To dopiero początek - radyjko i przednie 10-tki mają stanowić podstawę - potem przyjdą tylnie boczki (póki co brak funduszy) i może coś na półkę (ale sam nie wiem ^^).
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 03-05-2007, 00:03   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


arkos napisał/a:
10 tki nie zagraja zostan przy seryjnych


chciałbym skromnie zauważyć , że seryjnie są 10cm :P

Arkos ma rację - 100mm Ci nie zagra bez obudowy ... a tam takowej nie ma . Osobiście mam u siebie 100mm Philipsy .. jakaś seria z granatową membraną (2 drożne) i powiem Ci tak - jeżeli nie mam inego sprzętu w aucie , to na biede te maleństwa wystarczą.
Będziesz miał sopran , wokal i może ( przy odrobinie szczęścia) jakąś podstawę basu.
Poza tym , podczas jazdy , nie słychać wogóle basu :))

Moja rada taka - jeżeli chcesz , żeby tylko coś Ci brzdąkało , to kup sobie jakieś pionki albo coś taniego . A jak bedziesz miał kasę , to rozbudujesz szystem o głośniki zamiast paneli bocznych na drzwiach

tyle ode mnie :papa:
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
Grooßer 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Ostróda
Wysłany: 03-05-2007, 00:09   
   Bolid: KIA Cee'd 1.4 16V


Czyli od biedy to co podałem się nada na początek (potem panele boczne i tylnie boczki) ;) ?
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 03-05-2007, 00:11   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


Cytat:
to co podałem się nada na początek (potem panele boczne i tylnie boczki)


poradzi ... ja bym tam nawet coś za 30 zł wsadził byle by grało ... co do tylnych boczków , to zdania sa podzielone

bobranoc :)
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
kerimek 
Nałogowiec


Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 133
Skąd: Bytom
Wysłany: 03-05-2007, 00:12   
   Bolid: Seicento 0.9


jesli masz taki plan - panele boczne i yl boczki to zostaw jakies 10 (polecam pioneery) jako wysokie tony z przodu woofer 165mm (srednio niskie) z tylu daj 20cm jako niskie i wsio
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 03-05-2007, 13:11   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


kerimek napisał/a:
z przodu woofer 165mm (srednio niskie) z tylu daj 20cm jako niskie i wsio

co wiedział , to powiedział ..... i chwała mu za to :)

:))
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
Boyco
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2007, 18:38   

Podłączam się pod pytanie, ponieważ mam zamiar założyć instalacje car audio w seju.

Od razu mówię, że w aucie nic nie ma, nawet kabli głośnikowych (bynajmniej ja nie znalazłem). A chcę kupić wszystko: radio, głośniki na przód oraz nawet antene.

Po przeczytaniu wszystkich tematów dotyczących tego tematu na forum wiem mniej niż wiedziałem wcześniej :oops: . Poprostu za dużo tego a niektóre tematy rozwijają się w kierunku montażu dodatkowych głośników, wzmacniaczy itp.

Mnie interesuje tylko to co wymieniłem tak aby bez ponoszenia zbędnych środków wyposażyc auto w audio. Nie chcę na ten cel przeznaczyć więcej niż 500zł a im mniej tym lepiej. Ważne aby radio pasowało wyglądem do wnętrza auta.

Czy jest ktoś, kto potrafiłby (chciałoby mu się ;) ) doradzić mi coś co obecnie mógłbym kupić np. na Allegro jednocześnie nie przekraczające 500zł?

Pozdrawiam!
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 06-05-2007, 21:45   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


Witaj.
zaczniemy od okablowania ....

Jeżeli się nie mylę , to każde SC miało instalację. Przynajmniej jeżeli chodzi o zasilanie radia.
przeciągnięcie przewodu do głośników to najmniejszy problem :]

teraz radio - poszukaj na allegro ... jakiś sprzęcik za 200zł wyszukasz ... nowy z gwarancją .. i jeżeli chodzi o dźwięk , to raczej nie masz super wymagań - pewnie chcesz żeby tylko grało ... więc kup coś nowego , z MP3 itd ... coś prostego .. podejrzewam że coś taniego wyszukasz .

Głośniki - tu wybór masz wprost masakryczny ... od firm "no name" poprzez firmy " krzak " aż po wysokie półki .... kwestia kasy ... ale podejrzewam że coś za 50 - 70 zł wynajdziesz :)
kup coś 2-drożnego (2 głośniki w jednym ) i pasi :) jednak zwróć uwagę na mocowania - najpierw wykręć sobie tą krateczkę od glośników w autku , to bedziesz wiedział o co mi chodzi :]

Antena i przewód antenowy - więc antena nie jest droga - koło 20 zł, przewód antenowy powinieneś mieć już seryjnie zamontowany :)

podłączenie - jak chcesz sie sam męczyć .. to miłej zabawy - ja bym pojechał do jakiejś firmy albo sklepu z C.A. i poprosił o montaż ( przy okazji zakupu np. głośników) zapłacisz 30 zł a nawet sobie rąk nie upaprzesz :))

mam nadzieję że pomogłem :papa:
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum