FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: KurczaK
25-05-2007, 23:30
Jakie 10cm na przód do SC
Autor Wiadomość
Grooßer 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Ostróda
Wysłany: 06-05-2007, 21:48   
   Bolid: KIA Cee'd 1.4 16V


Ja już czekam, aż moje przyjdzie ;)

Realizacja od 7 maja ;(
 
 
sidney
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2007, 21:52   

Boyco napisał/a:
Podłączam się pod pytanie, ponieważ mam zamiar założyć instalacje car audio w seju.

cześć. Ja też mam taki sam plan, jak Ty :) nie znam sie za bardzo na sprzęcie car audio, ale już mogę Ci powiedzieć, ze na 100% uda Ci się znaleźć radio+2 głośniki 10cm na przód+2 głośniki 6x9 na tylną półkę i zamknąć się w 500zł, bo sam planuję mniej więcej tyle pieniędzy wyłożyć. Dokładnie się to prezentuje tak:
radio 300zł (jeszcze nie wiem jakie)
głośniki przednie 85zł z przesyłką Blaupunkt gtx 402
tylne 142zł Blaupunkt gtx 693hp
ale to są tylko moje plany, a na forum znajdziesz wielu ekspertów, którzy doradzą Ci lepiej :) pozdrawiam
 
 
Boyco
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2007, 22:33   

KurczaK napisał/a:
Jeżeli się nie mylę , to każde SC miało instalację. Przynajmniej jeżeli chodzi o zasilanie radia.
przeciągnięcie przewodu do głośników to najmniejszy problem :]

Zasilanie jest. W takim razie pozostaje dokupienie kabelków (chyba, że będą razem z głośniczkami) i samodzielne je poprowadzenie.
KurczaK napisał/a:
teraz radio - poszukaj na allegro ... jakiś sprzęcik za 200zł wyszukasz ... nowy z gwarancją .. i jeżeli chodzi o dźwięk , to raczej nie masz super wymagań - pewnie chcesz żeby tylko grało ... więc kup coś nowego , z MP3 itd ... coś prostego .. podejrzewam że coś taniego wyszukasz.

Już nawet znalazłem:
1. Pioneer deh 2920mp 2900mp 2900mpb
lub
2. Pioneer deh 40mp
Jeżeli jest coś tańszego równie dobrego ale przedewszystkim pasujące do "boskiego" ;) designu wnętrza SC to proszę o propozycje. To droższe wchodzi w gre jeżeli tanio dostane głośniki. Ale oczywiście chcę aby nie było tak, że Radio wypas a głośniki tandeta, bo z tego nic nie wyjdzie. Jeszcze jakby mnie ktoś upewnił w mocowaniu, czy jest tak pewne aby nikt mi go nie podwędził (zbyt łatwo) :roll:
KurczaK napisał/a:
kup coś 2-drożnego (2 głośniki w jednym ) i pasi :) jednak zwróć uwagę na mocowania - najpierw wykręć sobie tą krateczkę od glośników w autku , to bedziesz wiedział o co mi chodzi :]

Od obadania terenu działań zacząłem ;) Chodzi tylko o to, że większość głośniczków jest z 4 mocowaniami. A w sejku są tylko dwa miejsca na śruby.
Kolega Sidney (dzięki :super: ) coś takiego zaproponował: http://www.allegro.pl/ite...uper_ceny_.html
Też się nad nimi zastanawiałem ale też sporo osób polecało Tonsile (nie podane jednak zostały symbole głośników) więc sam nie wiem. Tutaj proszę mocno o poradę (i czy trzeba dokupić kable no i oczywiście jakie - długość, żeby sie nie majtały i rodzaj? :roll:
KurczaK napisał/a:
Antena i przewód antenowy - więc antena nie jest droga - koło 20 zł, przewód antenowy powinieneś mieć już seryjnie zamontowany :)

No właśnie ale gdzieś mi się tu na forum o oczy obiło, aby kupować oryginalną antene bo zamienniki rdzewieją. Poza tym nie chciałbym jakąś króciutką spytną antene :cool:
KurczaK napisał/a:
podłączenie - jak chcesz sie sam męczyć .. to miłej zabawy - ja bym pojechał do jakiejś firmy albo sklepu z C.A. i poprosił o montaż ( przy okazji zakupu np. głośników) zapłacisz 30 zł a nawet sobie rąk nie upaprzesz :))

Oczywiście, że sam najpierw spróbuje. Jak nie dam rady to wtedy podjade do specjalisty ;)
KurczaK napisał/a:
mam nadzieję że pomogłem :papa:

Pomogłeś. Mimo, że nie mam odpowiedzi co dokładnie brać, to pomogło mi to rozwinąć pytanie.
Proszę o jeszcze! ;)
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 06-05-2007, 23:11   
   Bolid: SC 1.1 SPI


Boyco napisał/a:
Chodzi tylko o to, że większość głośniczków jest z 4 mocowaniami.

sa glosniki "dedykowane" czyli posiadaja rozstaw otworow montazowych dopasowany do miejsc w desce lub drzwiach czy polce

Dwa uszka montarzowe wylamujesz i zostaja dwa do przykrecenia do pierscienia.
Ja tam bym nie inwestowal w zadne 10tki w deske wiec polecam jedynie cos od ALPINE

co do instalacji - zasilanie jest w kazdej wersji + antena
przewody glosnikowe tylko w niektorych
kup 3m przewodu 1,5mm kwadrat
opaski termokurczliwe, zlaczki, opaski samozaciskowe (bo przewody trzeba podpiac co by nie wisial i piwo ....
czas montazu to ok 20 min z radiem

a ... radio polecam podpiac bezposrednio pod akumulator przez bezpiecznik oczywiscie

jesli jednak nie masz bladego pojecia o instalacji audio to radze do jakiegos "machera" podjechac
_________________

Ostatnio zmieniony przez ADAMSKY 07-11-2007, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzycho87
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2007, 23:12   Re: Jakie 10cm na przód do SC

lord_artur napisał/a:
Witam
Stare glosniki juz charcza okropnie i planuje kupic cos niedrogiego na allegro - podobniez kupno drogich 10cm mija sie z celem gdyż różnice są niewielkie. Co polecacie jaką marke dodam ze obecnie mialem jakies "no name" 4omowe 80W. Na allegro wypatrzylem TONSILE ale 60W...
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=147116409
ewentualnie moze
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=143977953
Czekam na Wasze propozycje dodam ze cena za 2 sztuki to max ok 80zł :) i oczywiście beda montowane w fabryczne dziurki :D
Pozdro.


lepiej dopłać i kup hybrydy...
 
 
Boyco
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2007, 23:24   

ADAMSKY napisał/a:
dwa uszka montarzowe wylamujesz i zostaja dwa do przykrecenia do maskowanicy
ja tam bym nie inwestowal w zadne 10tki w deske wiec polecam jedynie cos od ALPINE

Brać te?: Alpine sxe 0825s
Sprzedający opisuje, że miał je w SC a cena atrakcyjna nawet.
Znalazłem jeszcze inne droższe: Alpine sxe 1025 s
I tutaj to chyba bym miał jednak problem z wyłamaniem dwóch mocowań...

No naprawdę nie wiem jakie głośniczki wziąść aby nie żałować :roll:
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 06-05-2007, 23:48   
   Bolid: SC 1.1 SPI


Boyco napisał/a:
Brać te?


to sugestia byla tylko ... ale ...

Boyco napisał/a:
I tutaj to chyba bym miał jednak problem z wyłamaniem dwóch mocowań


- pekaja jak zapalki - zaden problem - sa tak wyprofilowane ze nawet nie widac jak odlamiesz...
_________________

 
 
 
iron-eddie
[Usunięty]

Wysłany: 07-05-2007, 11:49   

Czy te głośniki Sony XS-F1023 wejdą do sejka na przód zamiast fabrycznych??

http://audiosfera.pl/shop/towar/idt=1031233

pozdro
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 07-05-2007, 11:58   
   Bolid: SC 1.1 SPI


iron-eddie napisał/a:
Czy te głośniki Sony XS-F1023 wejdą do sejka na przód zamiast fabrycznych??


same nie wejda :)) trzeba je zamontowac ...
powinny pasowac ale zawsze warto najpierw przymierzyc
pozdr
_________________

 
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Pomógł: 76 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 07-05-2007, 12:10   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


wejdą tylko sie nie zdziw jak właczysz radio że grały beda gorzej niż fabryczne Tonsile

Sam tak zrobiłem bo myślałem że jak założe Sony to bedzie super extra grało a efekt był tragiczny i załozyłem z powrotem Tonsile fabryczne
_________________

Ostatnio zmieniony przez Ciacho 07-05-2007, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 07-05-2007, 17:23   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


Boyco napisał/a:
Pomogłeś. Mimo, że nie mam odpowiedzi co dokładnie brać, to pomogło mi to rozwinąć pytanie.
Proszę o jeszcze! ;)


mówisz i masz :))

więc ..............

;( nie mam na co odpowiadać :P bo widzę że temat został już wyjaśniony ;(


Boyco napisał/a:
1. http://www.allegro.pl/ite...b_nowe_gw_.html
lub
2. http://www.allegro.pl/ite...4_instr_pl.html
Jeżeli jest coś tańszego równie dobrego ale przedewszystkim pasujące do "boskiego" ;) designu wnętrza SC to proszę o propozycje. To droższe wchodzi w gre jeżeli tanio dostane głośniki. Ale oczywiście chcę aby nie było tak, że Radio wypas a głośniki tandeta, bo z tego nic nie wyjdzie. Jeszcze jakby mnie ktoś upewnił w mocowaniu, czy jest tak pewne aby nikt mi go nie podwędził (zbyt łatwo)


więc ...
to pierwsze radyjko Ci styknie ...
To drugie jest droższe bo ma Aux ( wejście - możliwość podłaczenia np mp3 playera) i dodatkową parę wyjść na wzmaczniacz ( Tobie to raczey niepotrzebne )

a radia nie montuj ... tj , nie przykręcaj , bo jak złodzieje będą uparci , to zrobią Ci QQ i zamiast kupić tylko radio , to bedziesz musiał inwestować w wymianę konsoli ..... = kupa kasy w błoto.
poza tym - jak bedą chcieli ukraść , to i tak Ci ukradną ... lepiej zainwestować w kieszeń - takie coś , że radio wkładasz i wykładasz bez zabawy w rozłączanie kostek :) Wiem że takie coś istnieje ... aczkolwiek nie stosuję tego u siebie ... nawet radia nie mam przykręconego ....

Boyco napisał/a:
większość głośniczków jest z 4 mocowaniami. A w sejku są tylko dwa miejsca na śruby.

tu temat jest już wyjaśniony ... ucinasz 2 niepotrzebne mocowania i jest git :)
Proponuję włożyć we wnękę piankę o grubości 0.5cm ( znajdziesz taką np w skrzynkach z winogronem :)) - to taka podpowiedź :) ) Niby prosta pianka ... a zagra ciut lepiej :)

Boyco napisał/a:
kupować oryginalną antene bo zamienniki rdzewieją.

srutu - tu - tu .. ja mam antenę za 25 zł ... i nic mi nie rdzewieje.


uważaj jak będziesz podłączał głośniki - zwróć uwagę na "+" i "-" ponieważ od tego zależy czy usłyszysz małą namiastkę basu , czy nie ;p
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
Boyco
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2007, 22:49   

Witam!

Radyjko kupiłem: Pioneer deh 2900

Wygląda całkiem spoko i powinienem byc zadowolony ;)

Pozostały głosniki oraz antena.

Doradźcie proszę, które brać:

1.Blaupunkt gtx 402
2.Pioneer ts g1049

No i jaka antena będzie dobra ?


Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Ps. Kurczak -> jak zrobić aby ci wskaźnik "pomógł" podskoczył? ;)
 
 
devill 
Bywalec


Pomógł: 16 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 54
Skąd: Szamotuły k/Poznania
Wysłany: 13-05-2007, 23:09   
   Bolid: SC 1100


Jak jestes zalogowany to pod kazda z wypowiedzi jest prostokacik z zielonym pitoszkiem 'pomogl' :)
A apropo 10tek to z tych 2uch na bank lepsze pionerki
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 14-05-2007, 09:52   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


Boyco napisał/a:
A apropo 10tek to z tych 2uch na bank lepsze pionerki

Zgodzę się z przedmówcą :) Te blaupunkty jakieś dziwne są ...
Pioneer ma mniejszą moc ( ale po co Ci więcej skoro to będzie radio ciągnąć ) ale zato przenoszenie mają lepsze ... chociaż i tak nie wierzę w cuda typu - głośnik 10 cm i gra 55Hz ...
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
devill 
Bywalec


Pomógł: 16 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 54
Skąd: Szamotuły k/Poznania
Wysłany: 14-05-2007, 12:17   
   Bolid: SC 1100


brrr :) jesli one 300hz ladnie odtwoza to bedzie sukces :D ale pioneerki maja bardzo ladny wysoki jak za te pieniazki, jako przody do jakiejs skrzynki czy chociaz jajek w polce to zda egazamin :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum