FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miejsce montazu glosnikow
Autor Wiadomość
Pegieton 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-12-2015, 12:17   Miejsce montazu glosnikow
   Bolid: Seicento 1.1 55hp


Siemanko, witam wszystkich forumowiczow jako swiezy posiadacz seja :)

Chce wyposazyc autko w przyzwoite glosniczki, zastanawiam sie jednak gdzie je umiejscowic (i jaki ich rodzaj).
Z przodu wiadomo, jakies odsluchy 10cm wrzuce w fabryczne miejsca, natomiast co z reszta?

Moj budzet oprocz glosnikow 10cm to jakies 300-500zl.
Jestem muzykiem i dosyc wymagajacym sluchaczem o audiofilskim zacieciu.
Muzyki slucham dosyc glosno, ale nie jakos bardzo - na tyle zeby mozna bylo komfortowo np. przez godzine jechac.

Chcialbym, aby dzwiek nie byl plaski. Oczekuje dobrego basu, nie mam jednak na mysli podbitych na maksa okolic 100Hz i wielkiego dudnienia na pol miasta. Oprocz typowych "bucu-bucu" slucham tez duzo muzyki metalowej czy filmowej, ktora wymaga od basu nie tylko zerojedynkowego uderzenia.
Chce zeby schodzil jak najnizej, byl klarowny, o szybkim ataku, bez mega cieplego charakteru.
Nie chcialbym tez aby zbyt skrzekliwe wysokie tony meczyly uszy przy dluzszym sluchaniu.

Na forum spotkalem sie z wieloma opiniami, ze niskotonowe w polce nie daja zbyt duzo basu.
W moim przypadku nie chodzi jednak o jego ilosc za wszelka cene, cenie sobie odpowiedni rozklad czestotliwosci, bez totalnego zagluszania wszystkiego dzwiekami stopy, wiec moze takie rozwiazanie byloby dobre?

Jakie rozwiazanie bedzie dla mnie najlepsze? Pólka(docieta odpowiednio plyta mdf z otworami), boczki tylnie? Drzwi przednie? A moze jeszcze jakos inaczej? I jaki rozmiar glosnikow? Czy rozwacac w ogole tweetery oprocz tych 10cm?

Dzieki za wszelkie sugestie :)
Ostatnio zmieniony przez Pegieton 06-12-2015, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sebekle 
Nałogowiec

Pomógł: 6 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 292
Skąd: Słupsk
Wysłany: 06-12-2015, 12:40   
   Bolid: Seicento 900


ja bym się zabawił w jakiś odseparowany zestaw na przód tylko nie ma miejsca na głośnik 165mm gdzieś z przodu a do tego sub w bagażnik
 
 
Pegieton 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-12-2015, 12:41   
   Bolid: Seicento 1.1 55hp


Masz na mysli 10cm w fabryczne + 165mm w drzwi + sub w bagazniku?
 
 
sebekle 
Nałogowiec

Pomógł: 6 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 292
Skąd: Słupsk
Wysłany: 06-12-2015, 13:55   
   Bolid: Seicento 900


w fabryczne mogą być wysokotonowe, zwrotnice pod dechą i 165 w drzwi tylko gdzie im tam miejsce znaleźć dobre? trzeba by było jakieś ładne pudło stworzyć. no i sub w bagażnik. a najlepiej do tego jakiś wzmacniacz
 
 
Pegieton 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-12-2015, 18:23   
   Bolid: Seicento 1.1 55hp


...I najlepiej dolozyc jedno zero do mojego budzetu...
 
 
sprytny 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2015
Posty: 18
Skąd: Siedlce
Wysłany: 06-12-2015, 18:49   
   Bolid: Seicento 1,1spi


Pegieton napisał/a:
...I najlepiej dolozyc jedno zero do mojego budzetu...

No sorry, ale skoro jesteś wymagającym słuchaczem, to za 500zł możesz sobie pomażyć o dobrym słuchaniu muzyki w aucie. Poza tym masz 6 milionów tematów na forum o car audio.
_________________
sprytny
 
 
sebekle 
Nałogowiec

Pomógł: 6 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 292
Skąd: Słupsk
Wysłany: 06-12-2015, 19:14   
   Bolid: Seicento 900


no za 500zł to nawet dobrego radyjka nie znajdzie wśród nowych. średnie i owszem. głośniki jakieś hertze czy diory bo deko tańsze to 150zł i tam masz niskotonowe, zwrotnice i średniotonowe a do tego jakiś sub używany, może nawet aktywny to i wzmaka można ominąć ale to taki półśrodek. głośniki też na samym radiu zagrają. kable do suba mogą z 50zł pochłonąć z takiej najniższej półki. inne opcje to raczej szkoda zachodu jeśli lubisz słuchać muzyki. zaraz się pewnie ktoś odezwie, że elipsy w półkę i szał i ochy i achy i pod remizą jesteś gwiazda ale nawet dla mnie gdzie większość czasu gra rmf fm to jest masakra
 
 
Pegieton 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-12-2015, 19:35   
   Bolid: Seicento 1.1 55hp


Mozesz rozwinac jakos co masz na mysli mowiac ze elipsy w polce to masakra? Jakie sa wady tego rozwiazania i czym sie charakteryzuje dzwiek w porownaniu do innych miejsc?

W Golfie 4 ojca sa zamontowane tweetery w slupkach i w przednich drzwiach srednio-niskotonowe, 160 czy 165mm. I to tyle. Nie wiem jakie dokladnie bo niemozliwe zeby fabryczne tak graly - z efektu jestem mega zadowolony, radio to Kenwood jakis starszy model 4x50W, nie zdazylo mi sie tego rozkrecic wiecej jak na 3/4 glosnosci, a bas jest ustawiony na +2 w skali od -8 do 8 i bass boost na 0.

500zł to koszt nie uwzgledniajacy radia i glosnikow 100mm w fabryczne miejsca
 
 
sprytny 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2015
Posty: 18
Skąd: Siedlce
Wysłany: 06-12-2015, 19:52   
   Bolid: Seicento 1,1spi


Jak z golfa jesteś zadowolony, to kupuj elipsy w półkę i też będziesz zadowolony. Tylko nie pisz, że jesteś wymagającym słuchaczem o zacięciu audiofilskim.
_________________
sprytny
 
 
Pegieton 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-12-2015, 20:29   
   Bolid: Seicento 1.1 55hp


Poziom detali, jakosc i barwa oprocz nieco bardziej "samochodowej" ze tak to ujme formy niskiego srodka i wysokiego basu sa bardzo mocno zblizone do kolumn podlogowych (do domu) STX robionych na zamowienie o wartosci ponad 6k za sztuke.
Nie wiem jak to w tym golfie osiagnieto, naprawde nie mam pojecia, ale w zadnym aucie nie dane bylo mi uslyszec takiego dzwieku (co prawda w wielu autach ze sprzetem innym niz fabrycznym nie bylem).
Niemiec ktory wladowal tam te glosniki niewatpliwie znal sie na rzeczy, auto jest bardzo dobrze wytlumione, widac ze ktos zadal sobie trud zeby to zagralo jak nalezy, nawet kolory radia dobrane pod reszte kokpitu :D

Jednak pomijajac - jakie lepsze rozwiazanie proponujesz majac radio, glosniki 100mm i 500zl?
 
 
sprytny 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2015
Posty: 18
Skąd: Siedlce
Wysłany: 06-12-2015, 20:36   
   Bolid: Seicento 1,1spi


Ja to bym zaczął od wywalenia tych 100mm jeśli to te montowane oryginalnie.
_________________
sprytny
 
 
Pegieton 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-12-2015, 20:42   
   Bolid: Seicento 1.1 55hp


Nie mam fabrycznych, jest puste miejsce i mam juz deal na przesluchanie i kupienie 100mm, ale ostatecznie nie musze ich brac (jesli chcialbym wstawic tam np tweetery).

A wiec moze prostsza i bardziej modyfikowalna wersja: mam radio i 600-700zl (nieprzekraczalnie).
 
 
sprytny 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2015
Posty: 18
Skąd: Siedlce
Wysłany: 06-12-2015, 21:34   
   Bolid: Seicento 1,1spi


No to zainwestuj w dobry jak za te pieniądze zestaw odseparowany i kawałek woofera do bagażnika. Na pewno będzie lepiej jak elipsy w półkę.
_________________
sprytny
 
 
Pegieton 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-12-2015, 21:39   
   Bolid: Seicento 1.1 55hp


Masz na mysli subwoofer do bagaznika, tak?

Srednio-nisko w boczki przednie czy tylne? Bo w przednich to albo sporo kasy na panele, albo sporo roboty, nie wiem czy ogarniemy to. W tyle wydaje sie to prostsze, ale moge sie mylic?
 
 
sprytny 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2015
Posty: 18
Skąd: Siedlce
Wysłany: 06-12-2015, 22:05   
   Bolid: Seicento 1,1spi


Stary jest naprawdę sporo tematów na forum gdzie można poczytać i podpatrzeć co i gdzie ludzie wkładają. Ciekawa lektura i dużo się dowiesz.
_________________
sprytny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum