FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
montaż radia i głośników Seicento Young
Autor Wiadomość
skrzateusz 
nówka sztuka ;)

Wiek: 35
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 08-06-2007, 15:24   montaż radia i głośników Seicento Young
   Bolid: Seicento 900 Young


Witam, mam pytanie odnosnie montazu radia w seicento young. troche juz sie dowiadywalem, przeczytalem manual'a odnosnie montazu anteny oraz instrukcje samego samochodu. Jesli ktos zna sie na tym lepiej prosilbym o rady.


Z foteli przednich miejsce na radio wyglada u mnie tak jak na zalaczonym zdjeciu



I tutaj zaczynaja sie pierwsze pytania. Czym zdjac te oslonki ? czy musze wyjmować calosc?

Teraz kwestia samego podlaczenia. Zrobilem zdjecie od dolu, ale nie wiem czy widac na nim wszystkie kable.



Do czego podłaczyc radio? Gdzie szukac kostki ?

No i ostatnia sprawa glosniki, miejsca na nie sa rozmieszczone z przodu auta.



Jesli sa tam jakies to jak sprawdzic czy sa podlaczone ? Jesli nie to jak umiescic i podlaczyc nowe ?

Z gory dziekuje za pomoc. ; )
 
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Pomógł: 76 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 08-06-2007, 15:46   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


skrzateusz napisał/a:
I tutaj zaczynaja sie pierwsze pytania. Czym zdjac te oslonki ? czy musze wyjmować calosc?

tych osłonek po bokach nie trzeba ściągać, trzeba jedynie wyciągnąc tą kieszeń która jest wsadzona w miejsce radia, ale nie wiem jak to sie wyciąga... (zapewne nie jest to trudne)
skrzateusz napisał/a:
Do czego podłaczyc radio? Gdzie szukac kostki ?

jak wyciągniesz tą kieszeń to może i bedzie jakaś kostka ale niekoniecznie, jeśli nie będzie to trzeba będzie poprowadzić instalacje radiową, która była w youngach dostępna opcjonalnie
skrzateusz napisał/a:
Jesli sa tam jakies to jak sprawdzic czy sa podlaczone ? Jesli nie to jak umiescic i podlaczyc nowe ?

trzeba odkręcić maskownice głośników i wszystko wyjdzie na jaw - tylko małym problemem jest to że to są śrubki takie jakieś gwiazdkowe a nie na śrubokręt normlany
_________________

 
 
BART0070 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 80
Skąd: Swarzędz/Poznań
Wysłany: 08-06-2007, 16:38   
   Bolid: Seicento + VW golf IV 1,9 TDI + corsa 1.2 16v


Ciacho napisał/a:
trzeba odkręcić maskownice głośników i wszystko wyjdzie na jaw - tylko małym problemem jest to że to są śrubki takie jakieś gwiazdkowe a nie na śrubokręt normlany


ja mam imbusowe śruby chyba imbus czwórka
 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 08-06-2007, 17:15   
   Bolid: SC 1.1 SPI


BART0070 napisał/a:
ja mam imbusowe śruby chyba imbus czwórka


zgadza sie we wszyskich sejach jest to przykrecone imbusem 4ka

jesli nie masz ani kostki ani przewodow pod glosniki polecam pociagnac nowa instalacje - zwlaszcza zasilanie radia - prosto z akuma przez bezpiecznik.
Kostki poszukaj tak jak Ciacho radzi po wyciagnieciu tej plastikowej kieszeni - po lewj stronie wneki - powinny byc tam przwody - czerwono-zielony , czarny , jasno-niebieski lub czerwony -> to zasilanie radia.
Glosniki powinny miec fabrycznie kolory
czarno-fioletowy i rozowo-czarny dla lewego glosnika
czerwono-czarny i bialo-czarny dla prawego glosnika
przed zabawa z instalacja zawsze odlacz akum lub chociaz wyciagnij bezpieczniki nr 15 (prad przez stacyjke) i nr22 pamiec (podtrzymanie) radia
PS kolorystyka i opis przewodow dla SC 1.1 SPI do 2000r - ale mysle ze MPI jak i 900tki maja podobnie.
pzdr
 
 
 
chomik 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 08-06-2007, 17:21   
   Bolid: Seicento 900 rocznik '99


BART0070 napisał/a:
ja mam imbusowe śruby chyba imbus czwórka

ja również mam imbysik.

skrzateusz napisał/a:
Zrobilem zdjecie od dolu, ale nie wiem czy widac na nim wszystkie kable

niestety nic nie widać. :wink:

skrzateusz napisał/a:
Do czego podłaczyc radio? Gdzie szukac kostki ?


Jak spojrzysz od dołu na kieszeń radia powinno być widać sześć kabli (jeśli jest pociągnięta instalacja radiowa), jeden czerwono- jakiś tam zakończony konektorem w platikowej oprawce to jest "+" czarny to masa. no i po dwie pary do głośników. jedne są z fioletem a drugie z białym. Bynajmniej tak było u mnie. Tylko uważaj jak będziesz się bawił już z podłączaniem, na "+" jest napięcie żebyś czasem niechcący nie zrobił zwarcia.

skrzateusz napisał/a:
jak sprawdzic czy sa podlaczone ? Jesli nie to jak umiescic i podlaczyc nowe ?


Jak kolega Ciacho wcześniej powiedział odkręcić maskownice i wszystko będzie jasne. Zresztą jak się przyjrzysz przez nie to powinno być widać membrany (jeżeli są głośniki) jak nie to zobaczysz pustą przestrzeń. Co do montażu głośników to prosta sprawa ale jest jedno ale... otóż jak będziesz kupował głośniki to zwróć uwagę na średnicę i głębokość magnesu. Wiem z własnego doświadczenia że jak jest za duży magnes to nie włożysz głośnika w swoje miejsce gdyż będzie sie zapierał o kanał doprowadzający powietrze do bocznych kratek. Najlepiej jedź do sklepu z rozkręconą maskownicą i dopasuj albo niech sprzedawca Ci dopasuje zawsze jak będzie coś nie teges to będzie na niego (znam z autopsji) :wesoly: i będzie musiał Ci wymienić lub oddać kase :)) Gorzej jak kupisz, pojedziesz do domu założyć i nie będą pasowały bo mogą robić probelemy w sklepie z wymianą bądź odbiorem towaru ze względu np na kasy fiskalne ;/ też wiem bo kiedyś musiałem oddać wzmacniacz samochodowy po nieprzemyślanym zakupie. Skończyło się że nie oddali kasy tylko musiałem wziąć w rozliczeniu inne towary i nie miałem ani kasy ani wzmacniaka tylko żelazko i czjnik bezprzewodowy(sklep wielobranżowy) :cry: ;/ :evil: z czego ucieszyła się moja mama a ja miałem nauczkę na przyszłość

aaaa i jeszcze jedno. Dobrze przyjrzyj się głośnikom które chcesz założyć. Otóż głośniki mają przeważnie 4 uchwyty do montażu a w sejach są potrzebne dwa więc trzeba będzie pozbyć się dwóch pozostałych a to może całkowicie uniemożliwić Ci oddanie/wymianę głośników gdyby nie pasowały po tym jak je odetniesz.
_________________
Życie to ciężki zawód
Ostatnio zmieniony przez chomik 08-06-2007, 17:33, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
skrzateusz 
nówka sztuka ;)

Wiek: 35
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 08-06-2007, 19:01   
   Bolid: Seicento 900 Young


dzieki wielkie za pomoc. mam jeszcze jedno pytanie ile kosztuje taka instalacja i czy mozna ja poprowadzic samemu ?
 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 08-06-2007, 19:33   
   Bolid: SC 1.1 SPI


Cytat:
czy mozna ja poprowadzic samemu ?

jak znasz podstawy elektryki to nawet musisz poprowadzic samemu :wesoly:

wykonanie takiej instalki jest proste a jak masz jakies pytania to chetnie pomozemy.
 
 
 
chomik 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 08-06-2007, 19:35   
   Bolid: Seicento 900 rocznik '99


hmmmm w serwisie fiata pewnie można kupić taką instalację jednak może ona trochę kosztować. Osobiście proponuje kupić pare metrów kabelka i pociągnąć samemu. cena zależy od jakości i przekroju kabla oraz materiału z jakiego jest wykonany. Nie wiem czy w aucie jest to bardzo odczuwalne ale w przypadku domowego sprzętu grającego wiem że grubość kabla i jakość materiału z którego jest wykonany ma ogrmony wpływ na jakość muzyki. Trochę roboty będzie jak chcesz założyć jakieś głośniki na tył ale sądzę że wystarczy ze trzy - cztery godzinki pracy i muzyka popłynie z głośniczków. Nie za bardzo tylko wiem gdzie sie wpiąć (jeśli nie masz instalacji orginalnej) z zasilaniem do radia ale coś na pewno znajdziesz. Powodzenia :wink:
PS ekspertem w tych klockach jest mr. KurczaK
_________________
Życie to ciężki zawód
Ostatnio zmieniony przez chomik 08-06-2007, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
skrzateusz 
nówka sztuka ;)

Wiek: 35
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 09-06-2007, 00:59   
   Bolid: Seicento 900 Young


ok dzieki, mam juz glosniki, ojciec jest elektronikiem tazke pozostaje tylko wybrac radioodtwarzacz ; )
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 09-06-2007, 07:03   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


Człowiek na 12h pójdzie do pracy i najlepsze tematy go omijają :P

skrzateusz napisał/a:
pozostaje tylko wybrac radioodtwarzacz ; )

Chciałem tak od siebie dodać , że o to też możesz nas się poradzić :)
W zasadzie w tym dziale jest już kilka tematów odnośnie wyboru radia (np " panasonic czy nie panasonic" ) więc jeśli chcesz , to zachęcam do lektury , a jeżeli nadal nie będziesz zdecydowany , to dopisz swoje pytanie do któregoś z tematów nawiązujących do wyboru radia :)


chomik napisał/a:
ekspertem w tych klockach jest mr. KurczaK

Kłaniam się koledze :)) ... ale ja się nie znam ;p ja tu tylko sprzątam :P
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
chomik 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 09-06-2007, 11:23   
   Bolid: Seicento 900 rocznik '99


KurczaK napisał/a:
ale ja się nie znam ja tu tylko sprzątam
dobra dobra już ja wiem o co tu biega :))
KurczaK napisał/a:
w tym dziale jest już kilka tematów odnośnie wyboru radia (np " panasonic czy nie panasonic" )
również gorąco polecam :)) :)) :)) Znam temat bardzo dobrze :)) :))
_________________
Życie to ciężki zawód
 
 
 
skrzateusz 
nówka sztuka ;)

Wiek: 35
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11-06-2007, 15:16   
   Bolid: Seicento 900 Young


jeszcze jedno pytanie odnosnie glosnikow. ktore wybrac ?


Magnat ULTRA S 102
Pioneer TS-G1009

czy moze jakies inne do 100 zl ?
 
 
 
chomik 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 11-06-2007, 15:50   
   Bolid: Seicento 900 rocznik '99


Sądzę że kwestia wyboru głośników jest indyidualną sprawą bo różne głośniki mają różną charakterystykę. Choć z drugiej strony nie wiem czy w przypadku głośników o średnicy 100mm włożonych w fabryczne dziurki w aucie w czasie jazdy można się zastanawiać nad jakimiś różnicami w dźwięku. Nie wiem może się myle. Bynajmniej ja mam założone u siebie na przód Pioneerki TS-1046II i jestem z nich bardzo zadowolony. Z tyłu głośniki dają dużo basu i trochę wysokich a przód uzupełnia o średnice i górne pasmo. Co do magnata to nie mam pojęcia. Nigdy nie słyszałem jak grają ale z tego co mi się wydaje pożądna firma
_________________
Życie to ciężki zawód
 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 11-06-2007, 16:11   
   Bolid: SC 1.1 SPI


ktos tu kiedys napisal ze nie warto inwestowac w deske (miejsca fabryczne) wiecej niz 80pln - zgadzam sie - nie warto ...

ja juz pare lat sie zastanawiam jak wykorzystac te otwory i wiem jedno - najlepiej nadaja sie do nich same maskownice :mg:
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 11-06-2007, 19:10   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


ADAMSKY napisał/a:
ja juz pare lat sie zastanawiam jak wykorzystac te otwory

ja chcę sobie zrobić podświetlany schowek na okulary ... zwłaszcza "muchy" mojej Matuli ... mase miejsca mi zajmują :[

:mg:

koniec ot ;p
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum