FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagłośnienie w SEjku
Autor Wiadomość
Grono
[Usunięty]

Wysłany: 24-04-2007, 16:35   Nagłośnienie w SEjku

Jakie nagłośnienie sejka bedzie wystarczające? ja myslalem nad wrzuceniem na przod 2 glosników ( w miejsca fabryczne) + 2 male wysoko tonowe (albo w słupek, albo na deskę), w tylne boczki również 2 i do bagażnika jakąś skrzynkę. nie za dużo tych głośników? napewno będę chciał kupić głośniki ALPINE, bo według mnie to jest najlepsza firma. proszę o porady, jak wy byście to zrobili, jakie radio (do 500 zl) byscie zamontowali wraz z glosnikami (parametry oraz firma) oraz jaki piecyk byscie zalozyli( równiez parametry oraz firma). Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Grono 24-04-2007, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kerimek 
Nałogowiec


Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 133
Skąd: Bytom
Wysłany: 24-04-2007, 18:21   
   Bolid: Seicento 0.9


zaduzo 10tki beda ci syczec jak gwizdki wiec nonsens (chyba ze porzadne srednie tony)
Przod zestaw odseparowany gwizdki + 16cm na drzwi tyl skrzynka i WYSTARCZY
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 24-04-2007, 22:45   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


Grono ;p takie rzeczy tylko w Erze :P

jak będę miał trochę czasu , to szczegółowo odpowiem na Twoje pytanie. A jak już to zrobię , to wywód będzie miał 4 str kancelaryjnego , więc się zastanów czy jesteś pewien swojego pytania :P
Car Audio to temat rzeka :))
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
Grono
[Usunięty]

Wysłany: 24-04-2007, 23:47   

jestem pewien :grin: co mi tam :eek: w końcu chce uzyskać szczegółowych informacji
 
 
devill 
Bywalec


Pomógł: 16 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 54
Skąd: Szamotuły k/Poznania
Wysłany: 25-04-2007, 00:48   
   Bolid: SC 1100


Wiec na 100% KurczaK lepiej doradzi jesli chodzi o wzmacniaczyk i skrzynie ale ja moge cos z siebie wykrzesac apropo samych glosniczkow i radyjka :D wiec:

Radio, za 500zl dostaniesz bardzo przyzwoite radyjko na MP3, kuzyn ma ta alpinke http://www.allegro.pl/ite...0r_okazja_.html
gra bardzo ladnie, mocy terz jej nie brakuje.
Ale niewiem czy nie bylo by waarto zainwestowac w jakiegos clariona, nowki sa juz od 500-550zl fakt jak dla mnie sa oblesne z wygladu :P ale dzwiek daja cudowny.
Chociaz Pionnerki za te pieniadze tez bardzo ldnie graja, wybor nalezy do Ciebie, generalnie alpine to radia bardziej wyposrodkowane, miekki bas ladny sredni i cyk, pionnery sluza bardziej do napieprzania ale oczywiscie jakosc tez ladna zachowuja, clariony sa stwozone do ladnego czystego nie zaglosnego dzwieku :)
Oczywiscie to wszystko mozna korygowac majac wzmacniacz.

Apropo 10tek - jesli chcesz miec osobno gwizdki to daj jakies ladne srednie w seryjne miejsca, prawde mowiac tu nie jest az tak bardzo istotna firma, jakies boschmannki za 40-50zl bardzo ladny sredni dadza.

Nastepnie, najlepiej zrobic kieszenie (boczki) z przodu i walnac 16stki, apropo alpine wlasnie kuzyn ma te http://www.allegro.pl/ite...ne_dealer_.html w vektrze i bardzo ladnie sie spisuja, oczywiscie cyki pod szybke.
Ale moglbys sie zastanowic tez nad innymi firmami, Jbl Czy nawet wyzsze serie magnata potrafia przegonic alpine, choc to bardzo dobra firma oczywiscie.

Dalej tylne boczki jak najbardziej 16stki mozesz wzucic jesli Nadal tylko alpine to warto by bylo wzucic ta sama serie, i juz wybor nalezy do Ciebie czy z wbudowanym wysokim w glosniczek czy z oddzielnym i dac je z tylu na slupki.
I tu czesto jest problem bo jesli dasz osobne cyki z tylu na slupki to dzwiek jest owiele ladniejszy dla kierowcy i pasazera z przodu ale czesto z tylu jest nie do zniesienia.

Oczywiscie drzwi przy kieszeniach trzeba wytlumic tak jak i metal za tylnymi boczkami.

Jak dla mnie to to juz by starczylo :)
 
 
 
Grono
[Usunięty]

Wysłany: 25-04-2007, 23:34   

takie głośniczki mam w ojca autku i sprawują sie nieźle. właśnie myślałem nad tym czy bawić się w robienie np. 2 glośników z przodu (16) + jakąś skrzynkę własnej roboty, czy może więcej głośników ale bez skrzynki (bo i tak bagażnik nie grzeszy wielkością). właśnie akie radio było by ok. :wesoly:
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 25-04-2007, 23:43   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


Grono ... zapodaj głośniki na przód. A co do bagażnika .... to powiem Ci że jest ogromny ...
masz tu link ... zobacz co w nim się zmieściło :P

Demolka made By KurczaK


A tak co do radioodtwarzaczy firmy pioneer ..... z tego co słyszałem , to za małe pieniądze .. to jest kiszka . Osobiście odsłuchiwałem JVC za 450 zł i powiem Wam , że pionek się chowa :!: lepsza dynamika i wogóle. Co prawda JVC ma bardziej pogmatwaną ergonomię ... ale do wszystkiego można się przyzwyczaić :)

Pozdroooooo
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
arkos 
konto ograniczone


Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Lis 2005
Posty: 115
Skąd: Bytom
Wysłany: 26-04-2007, 00:04   
   Bolid: 1,1Spi


kurczaku co tam za sopran trzymacz w bagaju ? :)) :))


















































żartowałem :]
_________________
133 decybelów club umarło (czas na zmartwychwstanie bo cicho w aucie )

http://www.polskajazda.pl...t/Seicento/9681
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 26-04-2007, 00:09   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


arkos ... taki malutki sopranik ... co powoduje włączanie się alarmu w sklepie z art metalowymi :))
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
arkos 
konto ograniczone


Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Lis 2005
Posty: 115
Skąd: Bytom
Wysłany: 26-04-2007, 00:11   
   Bolid: 1,1Spi


KurczaK napisał/a:
arkos ... taki malutki sopranik ... co powoduje włączanie się alarmu w sklepie z art metalowymi :))


tak mocno wali wysokimi tonami :)) :)) :))
_________________
133 decybelów club umarło (czas na zmartwychwstanie bo cicho w aucie )

http://www.polskajazda.pl...t/Seicento/9681
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 26-04-2007, 00:12   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


arkos napisał/a:
tak mocno wali wysokimi tonami

i to bez użycia equalizera :))
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Pomógł: 80 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 26-04-2007, 00:15   
   Bolid: 1E 187


KurczaK napisał/a:
arkos ... taki malutki sopranik ... co powoduje włączanie się alarmu w sklepie z art metalowymi :))


HULIGAN :glupek:
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 26-04-2007, 00:27   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


no coś Ty ... moje ulubione zajęcie , to wjechanie między dwa auta na parkingu pod Tesco i ...

1. podjeżdżam
2. otwieram szyby (o ile nie są już otwarte)
3. MUZZIIKKK (Ciara - Hotline --> zapodajcie to sobie :)) )
4. odjeżdżam pozostawiając po sobie wyjące alarmy :))

:))
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Pomógł: 80 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 26-04-2007, 00:29   
   Bolid: 1E 187


heheheh :)) :))
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
Grono
[Usunięty]

Wysłany: 27-04-2007, 23:30   

dzięki za porady :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum