FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
No to panowie, teraz ja was pomęczę
Autor Wiadomość
ArturS 
coś innego


Pomógł: 33 razy
Wiek: 44
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 244
Skąd: Zabrze
  Wysłany: 27-05-2007, 13:18   No to panowie, teraz ja was pomęczę
   Bolid: SC 1,1SPI VAN, Pug Partner


Z poprzedniego auta - firmowego - została mi skrzynia i radyjko. Radyjko zostawiam w spokoju, bo jest co najmniej wystarczające (Nakamichi CD-400), ale naszło mnie żeby jednak jakiś większy basik na pakę zapodać. Mam skrzynkę zamkniętą Ground-Zero, mocną (głośnik 300W RMS), ale małą, bo tylko ta się mieściła do fiata pandy. Teraz znajomy chce ją ode mnie łyknąć, więc puszczę po kosztach (450zł) i.... właśnie :)) Co dalej? Bawić się w zabudowę samemu (w VANie mam na to miejsce) czy inwestować po prostu w coś większego? Powiedzmy, że za sam bass na tył dołożę do tych 450zł max 400zł. Jakie rady? :))
_________________
P. Partner 2.0HDi, SC 1.1SPi VAN

reklama
 
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 27-05-2007, 14:12   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


jaki masz wzmak do tonów niskich ?
ile chcesz dm3 bagażnika przeznaczyć na skrzynię ?
ile może ważyć sprzęt ?
czego wymagasz ? ( głośno? głośno i w miarę czysto? czysto? )
jak nisko mają opaść szczeny oglądającym ?
jak bardzo mają się ślinić ?
jak szybko mają wysiadać z auta ? ( wygonieni przez dB )

czekam na odp. :)
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
ArturS 
coś innego


Pomógł: 33 razy
Wiek: 44
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 244
Skąd: Zabrze
Wysłany: 27-05-2007, 23:06   
   Bolid: SC 1,1SPI VAN, Pug Partner


Przede wszystkim trzymam się z dala od stylu "bass+zimny łokieć". Auto najpierw zostanie dobrze wytłumione matami APP (powoli, jak mam czas zacząłem już kleić). Absolutnie najważniejsza będzie jakość dźwięku. Co do ilości jaką mogę przeznaczyć w bagażniku, to powiedzmy prawie do poziomu szyb - na ich wysokości chce zamontować prowadnice, w które będę wsuwał półkę - na wypadek gdybym musiał coś przewieźć (nie wożę rzeczy wielkich objętościowo, ale robię to jednak dość często, więc odpada ciągłe wyciąganie sprzętu audio). Co do wzmaka, to na razie brak. Z tego co sobie ubzdurałem, to będę celował albo w dwa wzmaki - jeden cztero-kanałowy, drugi dwu lub jeden sześciokanałowy - ale to temat zależny od tego co się na tyle ma znaleźć, bo na przód pójdzie zestaw głośników (prawdopodobnie te - http://audiopro.com.pl/in...r-series-p6550c bo dostanę je po kosztach zakupu jeśli kupel ich wcześniej nie popchnie) + dodatkowo kicki basowe, coby jednak masowało łydeczki, bo tego mi brakowało w poprzednim autku.
Reasumując więc - jakość ma być jak najwyższa jak na kwotę którą wydam, po zamknięciu szyb mam nadzieję niewiele na zewnątrz się wydostanie (w Pandzie bardzo dobrze to wyszło, więc i tu się uda jak dobrze wytłumię), natomiast w środku na basiku trochę być - tyle że absolutnie nie przesterowanego (zresztą jakbym chciał przesterowywać to bym w jakiegoś pionka celował, a nie w nakamichi).

Trochę nakręciłem pewnie :oops: W każdym razie ma być zajebiście miło dla ucha :))
_________________
P. Partner 2.0HDi, SC 1.1SPi VAN

reklama
Ostatnio zmieniony przez ArturS 27-05-2007, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 27-05-2007, 23:21   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


jak ma być czysto to proponuję zainwestować w Infinity ... nie pamiętam dokładnie, ale zestaw kosztował koło 360 zł i podobno grał świetnie :) Tu ADAMSKY zapewne Ci coś doradzi:)

Jeżeli idzie o suba , to polecam Ci Phase Linear Aliante 12 Si ... skrzynia zamknięta 24 dm3 ... czysto aż do bólu a jak trzeba , to blachy gniecie ... słyszałem takie 2 szt w astrze :shock:
Może też być Aliante 10 ... mniejsze i łatwiejsze do "kontrolowania" przez wzmacniacz :)
Co do wzmaka , to lepiej zainwestuj w dobre 2 kanały do syst. przedniego i do tego jakieś "mocne" 2kanały lub monoblock do suba. Jeżeli wybierzesz głośnik z pojedyńcza cewką 4 ohm , to licz się ze spora sumą wydaną na wzmacniacz.
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 27-05-2007, 23:26   
   Bolid: SC 1.1 SPI


no ta moze ja :
jesli chodzi o te 16ski JBL to za ta kase mimo upustu od kumpla moze cos juz audiofilskiego np INFINITY albo DLS wymarasz bo widze ze producent postawil w tym przypadku na wartosci wizualne (zwrotnice sie az swieca) ale zapewne masz je odsluchane wiec twoj wybor...

co do wygluszenia jak najbardziej pochwalam - da to efekty tego typu ze muzyka zagra dla ciebie a nie dla przechodniow.

co do wzmacniacza to postaw na dobra 4kanalowke - wystarczy - z przodu dla systemu odseparewanego + tyl dla subwoofera i tu wlasnie polecilbym skrzynie zamknieta z jakas 10" lub nawet 12" - bedzie czysty prawdziwy bas bez podbarwien ktore produkuja B-R a sa to konstrukcje preferowane przez
ArturS napisał/a:
"bass+zimny łokieć"


jesli wogole bagaznika nie potrzebujesz mozesz sie pokusic o pelna zabudowe czyli glosnik we wnece kola zapasowego + wzmacniacz + kondensator calosc obudowac laminatem albo z MDFu pokombinowac (ja mam podobnie) - pomyslow jest duzo mimo ograniczen jakie niesie maly bagaznik.
_________________

 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 27-05-2007, 23:38   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


ADAMSKY napisał/a:
bedzie czysty prawdziwy bas bez podbarwien ktore produkuja B-R a sa to konstrukcje preferowane przez
ArturS napisał/a:
"bass+zimny łokieć"


No tu się nie zgodzę do końca :P Ja osobiście mam obudowę B-R i nie jeżdżę z zimnym łokciem :)
Jeżeli masz dobry głośnik + dobrze zestrojoną obudowę ( u mnie f=32Hz ) to zagra nawety ładnie ... nie wspomnę o nasyceniu tonów extreem niskich ( bo takie uwielbiam )
Jednak nic nie zastąpi konstr. zamkniętej ponieważ w niej masz najlepszą odpowiedź impulsową ....

Jednak określenie że b-r są dla tych z zamarzniętymi łokciami , to raczej należy kierować do posiadaczy rur ( tub ) które to zazwyczaj są strojone na 60Hz :|

Cytat:
INFINITY albo DLS

a nie mówiłem :)

pozdro
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
Spam 
Nałogowiec


Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 111
Skąd: Warszawa Sadyba
Wysłany: 27-05-2007, 23:49   
   Bolid: SeXcento 900 SX


mały offtopic: kompletnie nic nie zrozumiałem :P ja nawet nie wiem jak podpiąć pod kostke od radia kabli do glosnikow ktore kupilem na polke :glupek:

musze jakiegos magika poprosic bo jak ja sie za to zabiore to spale elektryke w samochodzie :))

no to koncze offtopa i nie przeszkadzam w dalszych dyskusjach o skrzyniach, czestotliwosciach, zwrotnicach i innych takich :P
_________________
:) Prosze mi nie dawać warna za tego posta :)

Sexi Tajm ;)
 
 
 
ArturS 
coś innego


Pomógł: 33 razy
Wiek: 44
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 244
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28-05-2007, 05:22   
   Bolid: SC 1,1SPI VAN, Pug Partner


ADAMSKY napisał/a:
jesli chodzi o te 16ski JBL to za ta kase mimo upustu od kumpla moze cos juz audiofilskiego np INFINITY albo DLS


Właśnie wolałbym się trzymać z dala od JBLa, bo miałem już nie raz porównanie jak grają głośniki tej firmy z porównaniu z niejednokrotnie dużo tańszymi głośnikami, których w marketach się nie znajdzie. Ale się zobaczy. Nawet jakby po kosztach oznaczało 700zł, to za tą cenę jest już niemały wybór na prawdę dobrych głośniczków.

ADAMSKY napisał/a:
co do wzmacniacza to postaw na dobra 4kanalowke - wystarczy - z przodu dla systemu odseparewanego + tyl dla subwoofera


Więc będę musiał jeszcze dodać 2-kanałówkę na przednie kicki - ostatnio obmacywałem Empashery 300W RMS (znajomy je łyknął, ale jeszcze nie testowałem jak to nogawkami rwie).

ADAMSKY napisał/a:
pomyslow jest duzo mimo ograniczen jakie niesie maly bagaznik


Mam VANa, więc miejsca jest multum :))
_________________
P. Partner 2.0HDi, SC 1.1SPi VAN

reklama
 
 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 28-05-2007, 11:36   
   Bolid: SC 1.1 SPI


KurczaK napisał/a:
No tu się nie zgodzę do końca Ja osobiście mam obudowę B-R i nie jeżdżę z zimnym łokciem

sasiad ja nie pisalem o tobie :-P wcale ...
co do B-R to w sumie pamietam ze raz tez mialem u siebie taka konstrukcje ktora z glosnikiem VIBE PT120 schodzila tak nisko ze mi tapicerke z dachu sciagalo :wink:

ArturS napisał/a:
Mam VANa, więc miejsca jest multum


to ci zazdroszcze - wszystko mozna ladnie porozmieszczac i nie powinno byc problemu z kolem zapasowym ...

a z tymi 16stami to jeszcze poszperam - cos extra znajdziemy

Cytat:
ja nawet nie wiem jak podpiąć pod kostke od radia kabli do glosnikow ktore kupilem na polke

hmm ... to dobry pomysl na manuala jakiegos ... jak czas znajde ... albo moze MC KurczaK by "sie podjal" wyzwania i cos tam naszkicowal ?
_________________

 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 28-05-2007, 11:40   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


ArturS napisał/a:
700zł, to za tą cenę jest już niemały wybór na prawdę dobrych głośn

To ja myślałem że tu jakieś mniejsze kwoty wchodzą w grę :P
Jeżeli masz taką kwotę , to oblookaj sobie to :

Phonocar Hi-Tech

Miałem okazję posłuchać tego i powiem tylko ... najsss , very najsss :) ( sam osobiście zastanawiam się nad takim zestawem)
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 28-05-2007, 11:55   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


ADAMSKY napisał/a:
Cytat:
ja nawet nie wiem jak podpiąć pod kostke od radia kabli do glosnikow ktore kupilem na polke

to dobry pomysl na manuala jakiegos ... jak czas znajde ... albo moze MC KurczaK by "sie podjal" wyzwania i cos tam naszkicowal ?


żebym to ja miał jeszcze jakieś głośniki w półce , to bym pomógł ... no ale niestety nie mam.
Spam, weź looknij do opisu mojego car audio ... tam masz kilka fotek jak porozbierać autko i poprowadzić przewody :) resztę już sobie poradzisz :)

ADAMSKY napisał/a:
sasiad ja nie pisalem o tobie :-P wcale ...

już chciałem na Pleszew nalot zrobić ;)

koniec OT.
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
Spam 
Nałogowiec


Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 111
Skąd: Warszawa Sadyba
Wysłany: 28-05-2007, 12:33   
   Bolid: SeXcento 900 SX


Poprowadzenie kabli, wyciecie dziur w polce, zamontowanie - spoko, w demolce jestem dobry :))

chodzi o to ze nie wiem jak te kabelki smierdzace do kostki od radia podpiac :P bo ze mnie taki elektryk jak z mysiej doopy neseser :P
_________________
:) Prosze mi nie dawać warna za tego posta :)

Sexi Tajm ;)
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 28-05-2007, 13:44   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


Spam, robisz mi OT :P

czemu wcześniej nie zapodałeś tego pytania z podłączeniem ... jak miałem radio wytargane ;]
jutro postaram się coś Ci zrobić ... kilka fotek z opisem powinno wystarczyć :)

pisz do mnie, lub do ADAMSKY-ego, na GG jak coś ..

i koniec OT :!:
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 28-05-2007, 22:32   
   Bolid: SC 1.1 SPI


no widze kolego ArturS ze szykuje nam sie tu "wyzsza polka" - pochwalam :ok:
moj "sasiad" KurczaK przedstawil ci bardzo ciekawa propozycje jaka jest PHONOCAR Hi-END (slyszalem linie TITANIUM - ktora jest nizsza i ci powiem ze se gralo to ladnie) a jak KurczaK slyszal i chwali to pewnie HI- END gra cudownie ...

ja znalazlem np do 700pln
MOREL 6.1
ciut drozej
DLS R6 A

polecam jednak przejechac sie do "specy" od audio i przesluchac co nie co - tu masz mapke - gdzie masz najblizej
http://www.car-audio.com.pl/
oczywiscie ja szukam dalej czegos extra ...

OT
KurczaK napisał/a:
już chciałem na Pleszew nalot zrobić


uwazaj bo tu jastrzebie poluja na kurczaki :)) a reaguja na niskie czestotliwosci :rotfl:
_________________

Ostatnio zmieniony przez ADAMSKY 16-12-2007, 07:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 29-05-2007, 06:30   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


ADAMSKY napisał/a:
a jak KurczaK slyszal i chwali to pewnie HI- END gra cudownie ...


wiesz ... te woofery mają 100 W RMS :)) Nareszcie coś dało radę "przekrzyczeć" mojego potworka ;] .. po ściszeniu grają cudnie ... zwłaszcza wokale i gitara basowa ... na sopranach się nie znam :P bo ogólnie to ich nie lubię ( ale tylko jak słucham głośno muzyki ) bo mi bałagan na strychu robią ;/ a poza tym , to jeszcze młody jestem i dopiero się uczę " słuchać " a nie " nagłaśniać " :)

:spam:
ADAMSKY ... a Ty wiesz że ja mam 3 łapki i młotek :D
:spam:
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

Ostatnio zmieniony przez KurczaK 29-05-2007, 06:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum