FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pobór prądu przez tube
Autor Wiadomość
z0mek 
Nałogowiec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 404
Skąd: Okolice Krakowa
  Wysłany: 02-11-2014, 07:12   Pobór prądu przez tube
   Bolid: Odpychające się 95KM


Witam

Problem jest taki, że tuba aktywna rozładowuje mi akumulator (jak zdążyłem zdiagnozować) po 2 dniach mniej więcej. Zmierzyłem pobór prądu i wyszło 0.4V. Instalacja zrobiona raczej standardowo:
-radio podpięte niezależnie od pozycji kluczyka w stacyjce
-tuba plus do akumulatora (tutaj zmierzyłem jaki ma pobór gdy radio i silnik wyłączone są)
-tuba minus do śruby mocującej fotel do szyny

Prośba o pomoc i pytanie moje następujące, jest jakiś sposób albo inne podłączenie żebym nie musiał za każdym razem po zostawieniu auta rozłączać bezpiecznik od tuby przy akumulatorze?
_________________
dobry plan nigdy nie jest zły, bo zły plan rzadko bywa dobry

Borki 2010 #122
Szczyrk 2013 #124
Szczyrk 2014 #65
 
 
 
Ichtio 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Wiek: 29
Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 376
Skąd: Marklowice (SWD)
Wysłany: 02-11-2014, 09:27   
   Bolid: Fiat Seicento 900 Young


Witam. Do wzmacniacza zapewne masz podpięty jeszcze przewód podpisany "REM". Ten przewód musisz podpiąć do radia (niebieski przewód do sterowania np. anteną). Wtedy wzmacniacz będzie uruchamiał się razem z radiem. Jeśli takiego przewodu nie posiadasz to polecam pod kierownicą zainstalować jakiś wyłącznik i podłączyć do niego przewód zasilający.
 
 
dawiddawidowski 
Moderator
Cento Nowy Sącz


Pomógł: 47 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 3642
Skąd: NS
Wysłany: 02-11-2014, 09:34   
   Bolid: SC Abarth 1.4 16v 6speed


Ja wzmacniacz podpiąłem pod zapłon bo też co dwa dni rozładowywał mi aku :)) Święty spokój bo na postoju gra bez tuby i prądu nie bierze x razy
_________________
Polska Jazda SC

ROSSO BAROCCO by dawid
 
 
z0mek 
Nałogowiec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 404
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 02-11-2014, 10:49   
   Bolid: Odpychające się 95KM




Cytat:
Do wzmacniacza zapewne masz podpięty jeszcze przewód podpisany "REM". Ten przewód musisz podpiąć do radia (niebieski przewód do sterowania np. anteną). Wtedy wzmacniacz będzie uruchamiał się razem z radiem.


Tak wygląda kabelkologia tej tuby. Wychodzi na to z tego co patrzyłem, ze REM jest podłączony do radia a mimo to pobiera prąd jak wyłączę radio i nawet panel ściągnę. Może to być wina tego ,że radio jest niezależne od stacyjki?

Cytat:
Ja wzmacniacz podpiąłem pod zapłon bo też co dwa dni rozładowywał mi aku :)) Święty spokój bo na postoju gra bez tuby i prądu nie bierze x razy


Kombinowałem coś żeby zrobić właśnie w ten sposób albo po prostu wyłącznik jakiś zrobić osobny ale chciałem się wcześniej dowiedzieć czy nie ma innych opcji :P
_________________
dobry plan nigdy nie jest zły, bo zły plan rzadko bywa dobry

Borki 2010 #122
Szczyrk 2013 #124
Szczyrk 2014 #65
 
 
 
Ichtio 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Wiek: 29
Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 376
Skąd: Marklowice (SWD)
Wysłany: 02-11-2014, 13:34   
   Bolid: Fiat Seicento 900 Young


Tak, z pewnością to wina złego podłączenia radia... Radio najlepiej podłącz do stacyjki lub np. do zasilania zapalniczki (ja tak mam i żadnych problemów niema) :) Ewentualnie zrobić wyłącznik ale będziesz o nim zapewne zapominał :D Ewentualnie możesz dać wyłącznik z jakąś diodą sygnalizującą :roll:
 
 
iNteNse 
Nałogowiec


Pomógł: 4 razy
Wiek: 30
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 835
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 02-11-2014, 21:14   
   Bolid: White lover


Jak masz radio podłączone? Ja miałem podobny problem tylko, że nie wiedziałem co mi aku rozładowywuje. Okazało się, że źle zostało podłączone radio. Sprawdź jak masz radio podłączone.

Ogólnie, aby nie rozładowywało powinno być tak.

Zółty kabel od wtyczki radia, czyli pamięć powinna być podłączone pod stałe 12v czyli akumulator.
Czerwony, od zasilania radia podłączony pod 12V po stacyjce albo zapalniczka. Wtedy to ma ręce i nogi. No i remote powinien być podłączony ze wzmaka do radia bo inaczej w taki sposób tez może ci rozładowywać aku :)
_________________
Youtube
White lover

All bad things must come to an end..
 
 
intermis 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 62
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 22-11-2014, 14:06   
   Bolid: Seicento Sporting 1.1 SPI / 1.2 MPI


Niektóre radyjka pobierają sporo prądu nawet gdy nic nie robią i jest zdjęty panel, kolega tak miał z radiem Alpine. Teraz ma dorobiony przełącznik on/off na 12V i problem ustał (nie chciał grzebać przy plusie po stacyjce).
 
 
 
iNteNse 
Nałogowiec


Pomógł: 4 razy
Wiek: 30
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 835
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 23-11-2014, 01:19   
   Bolid: White lover


Jak nie chce przy stacyjce grzebać to lepszą alternatywą będzie zapalniczka o ile jest poprowadzona instalacja dobrze. Zawsze to mniejszy problem, gdy coś poknoci z zapalniczką niż ze stacyjką. Banalnie nawet dla laika zrobić zasilanie po stacyjce :)
_________________
Youtube
White lover

All bad things must come to an end..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum