FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wytłumienie kabiny - jak?
Autor Wiadomość
mangomel 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: Tarnów
Wysłany: 11-05-2015, 23:12   Wytłumienie kabiny - jak?
   Bolid: Fiat Seicento 900


Witam,

mam dwa głośniki 10" trójdrożne Clariona w oryginalnych miejscach. Mizernie, bo małe ale pomijając słaby bas, wystarczy. Dźwięk ładny, a nie słucham muzyki głośno. Przynajmniej są w mądrym miejscu, a nie gdzieś na drzwiach koło nóg ;) . Jestem natomiast w trakcie wytłumiania kabiny, bo hałasy dochodzące do niej są strasznie dokuczliwe i zagłuszają normalne słuchanie.

Na ten moment wytłumiłem matą butylową z alu i pianką polietylenową (tapicerską):
1. boczki z nadkolami tylnymi w środku - jest ciszej głównie na mokrej drodze.
2. drzwi - mniej szumów, świstów i plusków. Ogółem dźwięki wyższe są wyraźnie cichsze.

Zastanawiam się co dalej, bo bardzo donośne są niskie dźwięki toczenia kół. Dziwi mnie to, bo mam też Skodę Felicię, która jak wiadomo jest samochodem niskiej klasy, ale tam takich dźwięków... prawie wogóle nie ma. Czy wyłożenie czymś przednich nadkoli pomoże? Myślałem też o zatkaniu tej dziury między nadkolami a drzwiami ale nie wiem czy to coś da... Czyżby pozostawało wyklejenie całej przedniej podłogi matami? Nie chcę wydawać kasy na mizerny efekt...

Ostatnie pytanie, czy jest jakiś prosty sposób na wytłumienie choć trochę odgłosów silnika? Po wytłumieniu drzwi słychać lepiej, że dźwięk ten dochodzi wyraźnie ze środka i dołu ściany grodziowej. Czy owinięcie czegoś np. początku rury wydechu taśmą dekarską ma sens?
 
 
snefu 
nówka sztuka ;)

Wiek: 38
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 13
Skąd: B-B
Wysłany: 26-06-2015, 02:19   
   Bolid: Seicento 900 -> 1,2 16v -> 1,4 16v


Tą samą matą butylową wytłumiasz nadkola + przegroda + pod fotelami
 
 
erykk 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-07-2015, 10:57   
   Bolid: Nie mam :(


Kolega dobrze prawi, to najprostszy sposób i chyba najtańszy :)
_________________
http://hspcompany.pl
 
 
Tomekzcs 
Bywalec

Wiek: 35
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 69
Skąd: z Cento ?ląsk
Wysłany: 30-07-2015, 07:18   
   Bolid: Sc 1,2 16v


Więc od początku:
- zaintrygowało mnie, że udało Ci się wepchnąć w deskę dwa głośniki 10" w ori miejsca xD
- owijanie wydechu dekarką hmmm raczej to no wydaje mi się ze to raczej pewny pożar no ale fakt efekt będzie wyśmienity bo auto spłonie i będzie później ciche :)
- nie rozumiem za bardzo o jakiej dziurze między nadkolami a drzwiami mówisz:)
- jak kolega wyżej napisał: maty butylowe wybebeszenie całego autka i wyklejenie ściany grodziowej, caluśkiej podłogi
- nie wiem jak wyklejałeś drzwi i błotniki tył ale też byłoby prościej jakbyś podrzucił fotki... może np. jeszcze da się coś poprawić :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum