FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wzmacniacz a akumulator
Autor Wiadomość
freestylo 
Nałogowiec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 239
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 24-03-2007, 00:52   wzmacniacz a akumulator
   Bolid: 1.1 MPI


Witam, ostatnio po wsadzeniu wzmacniacza, na postoju sluchane bylo bez zadnych bassow, i po jakis 2-3tygodniach, dzis zauwazylem ze zaczela sie swiecić kontrolka od akumulatora po przekreceniu kluczyka, i teraz mam pytanie dlugo tak bedzie jeszcze akumulator dzialal:)? zaczne sie ograniczac do sluchania muzyki na postoju jedynie na odpalonym silniku :grin: bo niewiem kiedy sie spodziewać kiedy akumulator szlak trafi;) jakies 3-4miesiace akumulator ma.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JOtnk0yBaIg
ComboFix
http://www.tyrestretch.com/
 
 
 
Kroopek 
za dużo się czepia do forum
SILESIA TEAM


Pomógł: 36 razy
Wiek: 36
Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 1296
Skąd: Mierzecice
Wysłany: 24-03-2007, 01:00   
   Bolid: SC 900 ;> toczy siem


z tego co mi wiadomo kontorlka ta oznacza ze nie ma ladowania !!! !
_________________

Szydzisz ze mnie ?? No to chodź tu, weź ze sobą swoich chłopców! - chyba że pękasz jak kondomy z kiosku :P

 
 
 
devill 
Bywalec


Pomógł: 16 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 54
Skąd: Szamotuły k/Poznania
Wysłany: 24-03-2007, 01:46   
   Bolid: SC 1100


Tak. Brak Ladowania, a na postoju jak wlanczasz sam prad to powinna sie palic:) przynajmniej u mnie sie pali.
Jesli nie sluchasz jakos super glosno to wzmacniacz nie pobiera zbyt duzo mocy, no chyba ze kondensator masz... przy takim 1F to potrafi wyssac akumulator do ostatniej 'iskry' :P
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 24-03-2007, 02:19   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


Widzę że i tutaj mogę się trochę przysłużyć moimi doświadczeniami :)

freestylo napisał/a:
zaczela sie swiecić kontrolka od akumulatora po przekreceniu kluczyka

hmmm... to absolutnie normalne, że po przekręceniu kluczyka w pierwszą pozycję ( ACC ) świecą się kontrolki od akku oleju itd ... jeżeli po przekręceniu kluczyka dalej, odpaleniu silnika , ta kontrolka nie zgaśnie , to z pewnością masz problem z ładowaniem :!:

Ja mam konkret piec i nawet na odpalonym audio na 70% mocy , po 5h odsłuchu ( nagłaśniania imprezy ) silnik odpalił bez problemu.
Przyznaję się że oryginalny akku umarł - zabiły go częste odpalania silnika i krótkie dystanse :( ... no i muza bo akurat wtedy zmieniłem sprzęt. nie będę się o tym rozpisywał.
w tej chwili mam akku Centra Futura 45Ah, 450A rozruchowego i przyznam że daje rade :grin:

To by było na tyle jeżeli chodzi o sprawę Freestylo

Teraz muszę kolegę devill posądzić o sianie paniki.

devill napisał/a:
no chyba ze kondensator masz... przy takim 1F to potrafi wyssac akumulator do ostatniej 'iskry'


guzik prawda kondensator wpięty równolegle w linię zasilającą służy jako magazyn energii, a nie jak żarówka ... kondensatorem akumulatora nie rozładujesz :znudzony:

:papa:
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
devill 
Bywalec


Pomógł: 16 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 54
Skąd: Szamotuły k/Poznania
Wysłany: 24-03-2007, 02:52   
   Bolid: SC 1100


oj oj :) widze ze dyskusje miedzy nami sie rozwijaja :P
Przyznaje ze w Car Audio super znawca nie jestem wiec mam duzo pokory :) bardziej zajmuje sie domowymi sprzetami.
Ale czy nie jest tak ze po wylaczeniu pradu kondensator z czasem sie rozladowuje a potem przy wlaczeniu laduje sie na maxa?? Bo w moim rozumieniu tak dziala kondensator, a jesli jest odpowiednio duzy to sscie za kazdym razem pradu co nie miara co nie jst zbyt dobre dla aku.
 
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 24-03-2007, 03:04   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


łeeee ze mnie też żaden znawca. Ja tylko dzielę się moimi doświadczeniami i tym co wygrzebałem w prasie:)

Powtórzę jeszcze raz: kondensator nie rozładuje akumulatora. Wyłączając stacyjkę nie odpinasz zasilania kondensatora więc nie ma obawy że się on rozładuje :) no chyba że to kond z elektroniką .... tak szczerze - to jeżeli odepniesz zasilanie 1F kondensatorowi i jeżeli jest on sprawny , to jeżeli napięcie przez tydzień spadnie o 1V , to ja stawiam Ci piwo :)
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
freestylo 
Nałogowiec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 239
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 24-03-2007, 11:38   
   Bolid: 1.1 MPI


czyli jak u was po przekręceniu kluczyka kontrolka od akumulatora swieci sie caly czas? bo u mnie to tylko na 2-3 sekundy sie swieciła i gasła a teraz sie swieci no przynajmniej wczoraj tak było dzis jeszcze nie jezdzilem, a po odpaleniu gasnie;)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JOtnk0yBaIg
ComboFix
http://www.tyrestretch.com/
 
 
 
devill 
Bywalec


Pomógł: 16 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 54
Skąd: Szamotuły k/Poznania
Wysłany: 24-03-2007, 12:42   
   Bolid: SC 1100


Po przekreceniu 1raz kluczyka, swieci sie ciagle akumulatorek i poziom oleju. Jesli kontrolka od aku niegasnie jak odpalisz to znaczy zze ladowanie jesli gasnie to znaczy ze ok. :) Mam w domu do dyspozycji 2 sc jedno spi 2gie mpi i w obu tak samo :)
 
 
 
kerimek 
Nałogowiec


Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 133
Skąd: Bytom
Wysłany: 25-03-2007, 11:37   
   Bolid: Seicento 0.9


miernik do lapki i sprawdz napiecie ladowania bedziesz duzo wiecej wiedzial ;]
 
 
 
freestylo 
Nałogowiec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 239
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 26-03-2007, 23:27   
   Bolid: 1.1 MPI


no tak mi coś sie pomieszało wszystko jest OK tak jak mówicie:) coś mi normalnie do łba strzeliło i tyle:P
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JOtnk0yBaIg
ComboFix
http://www.tyrestretch.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum