FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podsufitka.
Autor Wiadomość
Perm 
Bywalec


Wiek: 27
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 86
Skąd: Radomsko
Wysłany: 17-06-2016, 16:21   Podsufitka.
   Bolid: Seicento 1.1SPI Sporting


hejo!

No cóż, nie wiem czy to ten dział na taki temat ale cóż - zaryzykuje(może nie dostanę grabiami od moda)

Czy ktoś próbował zrywać oryginalny materiał (welur) z podsufitki SC i naklejać na tą tekturę
np. coś takiego: Klik!
Niby można kupić podsufitkę za 100zł czy 150zł z paczką, ale nie mamy pewności że się domyje itd.

Bo ostatnio wyjąłem podsufitke (jeden kołek złamany, zaraz podam patent) ale jest poprzecierana i nie da się jej już umyć aby była piękna i biała :C
Dlatego pomyślałem że kupić tego ze 2m + klej i wyjdzie jakieś 80zł. Pytanie tylko jak z trudnością, w SC jest sporo uwypukleń itd w podsufitce. Ciekawe jak ten materiał się rozkłada na takich zagięciach.
Gdyby to wypaliło to znając życie okleiłbym przednie plastiki od słupków.
W planach mam tez wymianę wykładziny oryginalnej na coś lepszego bo poprzecierana przy homoseksualistach jest od nóg.

A patent na wyjęcie kołków z podsufitki aby ich nie uszkodzić i nie zepsuć podsufitki.
Dwa płaskie wkrętaki, wsadzamy po przeciwnej stronie między podsufitkę a kołek i wciskamy je w trzpień od kołka i ciągniemy do siebie delikatnie, dosłownie aby kołek przeskoczył o ząbek kilka milimetrów, następnie bierzemy suwmiarkę i łapiemy nią kołek, który pociągnięciem suwmiarki wychodzi idealnie bez pęknięcia itd. Tym patentem wyjąłem wszystkie kołki prócz jednego (nie wiedziałem jak są zbudowane)
 
 
KrzychuB 
Nałogowiec


Wiek: 40
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 293
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 17-06-2016, 20:26   
   Bolid: Seicento 900


Perm, a po co zrywać ? na to co masz smarujesz klejem żeby miało powłokę, a potem bezpośrednio przed kładzieniem nowego materialu kleisz 2 raz i git
_________________
https://www.facebook.com/seicento900red oraz http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=369287
 
 
 
Perm 
Bywalec


Wiek: 27
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 86
Skąd: Radomsko
Wysłany: 17-06-2016, 21:16   
   Bolid: Seicento 1.1SPI Sporting


KrzychuB, no myślałem właśnie tak zrobić tylko sprawa jest taka - czy wejdzie wtedy taka podsufitka w uszczelki?
Uszczelki od drzwi przednich i klapa nachodzi tak z pół centymetra na podsufitkę.
 
 
KrzychuB 
Nałogowiec


Wiek: 40
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 293
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 17-06-2016, 21:58   
   Bolid: Seicento 900


Perm, w poprzednim aucie Fiat Tipo tak zrobiłem i miodzio weszło :D
_________________
https://www.facebook.com/seicento900red oraz http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=369287
 
 
 
kondziaaa12 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 31
Skąd: Tarnów
Wysłany: 27-06-2016, 23:47   
   Bolid: Seicento Young 900


robił to ktoś? idzie to jakoś po bożemu zrobić własnoręcznie? :D
_________________
facebook.com/CentoCrew
facebook.com/GrubyGarageProjekt
 
 
Kebsigg 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 16 Cze 2016
Posty: 6
Skąd: Bystra/Bielsko-Biała
Wysłany: 04-07-2016, 12:40   
   Bolid: 600


Bez problemu można własnoręcznie ja właśnie czarny filc kładę. Co myślicie o takim materiale? Dodam zdjęcie jak juz będę w domu.
 
 
Perm 
Bywalec


Wiek: 27
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 86
Skąd: Radomsko
Wysłany: 04-07-2016, 13:16   
   Bolid: Seicento 1.1SPI Sporting


Ja się nie podzielę jeszcze - musiałem zakupić opony, bo w sumie odkąd kupiłem auto to zrobiłem tylko podstawowe rzeczy - oleje, płyny i te inne, przewody hamulcowe itd. A o oponach zapomniałem.

Ja tak się zastanawiam zrobić cały środek pod kolor - dobrać odpowiednio kolory do mojego żółtka żeby fajnie i przyjemnie bylo. Słupki też chce przednie zakleić materiałem tylko z resztą słupków problem :D bo goła blacha jest a zaślepki zabrałyby urok :D


Ale ten no, z bratem tam kleiliśmy (tak dla doświadczenia przy mojej podsufitce :D )
Kompresor - koniecznie! i to duży najlepiej największy jaki możliwy.
Klej tapicerski do pistoletu.
Wtedy idzie poezja, pędzelkiem się to dziwnie nakłada, tu więcej wyjdzie tu mniej taka fuszerka. A pistoletem moment równa warstwa na tym na co ma być naklejone i wsio. Kleiliśmy jakiś materiał na piance - rozchodzi się bardzo dobrze, nie wiem jak z filcami itd.
_________________

 
 
etyl77 
Nałogowiec


Pomógł: 17 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 207
Skąd: Suwałki
Wysłany: 10-07-2016, 01:07   
   Bolid: był czarnuch jest bravo


Ja oddałem do tapicera. Za 100 z materiałem obleciało. Jakby ktoś był chętny to chce ją sprzedać (czerwona) bo sejo to już przeszłość.
_________________
Sprzedam czerwoną podsufitkę, pasy, klamki, zamki, wkładki + stacyjka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum