FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile skrzyń biegów udało sie wam zabić ? :)
Autor Wiadomość
Wuniek 
Nałogowiec
Dispatcher


Pomógł: 73 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 428
Skąd: 100lica
  Wysłany: 11-07-2008, 12:59   Ile skrzyń biegów udało sie wam zabić ? :)
   Bolid: SC 1.2MPi 6speed


Siema!

rzuciłem taki luźny temat bo jestem ciekaw czy ktoś jeszcze jest takim katem na skrzynie biegów :)

moje osiągnięcia to 6 skrzynek w renault clio 1.4enrgy (105kuni schamowane), w tym francuskim cudzie techniki jak sie okazało na koniec skrzynie leciały zawsze w ten sam sposób czyli mielił sie dyfer 4szt załatwione przy paleniu kapcia 2 na trasie, przyczyna półośki od TD(przeguby nie do zajechania) i przenoszony silnik w komorze

3 dyfry w BMW e21 z silnikiem 2.3 alpine (piekielne auto), cóż silnik miał MOC ale dyfry zakładane były od tego co było 1.6-2.0 i nie wytrzymywały mojej nauki "driftu" :)

no i moje ukochane SC w cywilu 4 skrzynki, pierwsza po bucie ze wstecznego poleciał dyfer, druga straciła 2 bieg, 3 rozwalona kamieniem i zatarta z braku oleju, a 4 w sumie pierwsza wymieniona z 900 (SX) na sportasia

no i finał rajdóweczka najpierw ukręcone przełożenie główne, w kolejnej wysypały sie synchronizatory podczas wbijania 1 na nawrocie, i ostatnia tydzień temu mało mnie nie zabiła sprawdzałem V Maxa na siekierkowskim i przy licznikowych 170 skrzynia sie rozsypała i zablokowała, na moście zostały śliczne ślady ale jakimś cudem się wybroniłem nie zadając w barierki

pochwalcie sie swoimi killami :-P
_________________


Scuderi Split Cycle Engine
 
 
 
saper1985
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2008, 15:46   

heh ja jak już kupiłem autko to 3 bieg był walnięty, a więc skrzynka nie padła z mojej winy...kilka miesięcy temu dopiero wymieniłem skrzynkę, jednak jak narazie nie "udało" mi się zajechać skrzyni biegów...nawet wśród moich znajomych którzy także ostro katują swoje furki jeszcze nie słyszałem żeby ktoś zmasakrował swoją skrzynkę :P

...bo biegi to trzeba umieć zmieniać ;) hehe
pozdro
 
 
KurczaK 
KurczaK ma... malutki
... zapierdalacz


Pomógł: 75 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2950
Skąd: Kalisz
Wysłany: 11-07-2008, 15:46   
   Bolid: Alfa Romeo Brera 210+


ja jak na razie zajechałem wsteczny w SC 900 i "3" w Kurze ;]
_________________
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"
Walter Rohl

 
 
 
Znakomity 
Nałogowiec

Pomógł: 54 razy
Wiek: 39
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 184
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-07-2008, 21:25   
   Bolid: Był 1.1 SPI


A ja ukręciłem wałek zdawczy w polonezie 1.5 z 90r-jak to się stało to pojęcia nie mam bo tam wielu koników pod maską nie ma (niby 82 bo silnik AB ale chyba połowa w fabryce została :-P ).
Jednak styl jazdy ma największy wpływ na skrzynie jak i cały układ przeniesienia napędu.
Ja na każdych światłach walczę o najlepszą pozycję i kilka tysięcy kilometrów przejeździłem róznymi autami a jeszcze nigdy nawet sprzęgła nie wymieniałem :-P
Ta skrzynia w poldku to pewnie jakaś wada materiału :))
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
 
 
Linduś 
Włóczykij
wróg publiczny nr 1


Pomógł: 141 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2834
Skąd: Miasto Włókniarzy
Wysłany: 13-07-2008, 01:30   
   Bolid: Punto Grande 1,4 8v / 126p 650


póki co zajeździłem jedną skrzynkę od MPI, a drugą zajeżdżam, bo już mi zaczyna klekotać ;P
_________________
Niebo świeci pogodnie, od bruków coraz chłodniej,
Dobrze być tylko przechodniem, ulicą życia iść,
Była nam kiedyś dana Ziemia Obiecana,
Niezabliźniona rana, zielony młody liść…
 
 
redSEJO
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2008, 22:51   

Jeszcze mi sie nie udało nic zepsuc w aucie z mojej winy oby tak dalej,może mam 191cm wzrostu i długą noge ale raczej jezdze spokojnie i nie psuje autka :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum