FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Antena - prośba o pomoc!
Autor Wiadomość
adastorun 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Toruń
Wysłany: 21-06-2014, 15:40   Antena - prośba o pomoc!
   Bolid: Seicento 1.1


Kochani,
Niedawno kupiłem Seicento 1.1. Kupiłem je z kilku powodów, ale nie jest to pierwszy samochód w moim życiu. Powiem krótko - jestem bardzo zadowolony. Ale, że często podróżuję po naszym kraju - raju, chcę założyć CB. Miałem je w innych autach, więc wiem o co kaman. Nie mam natomiast pomysł na mocowanie anteny, bo nie chcę magnetycznej. Macie jakieś swoje - sprawdzone patenty do Seiko? Proszę o pomoc, bo to dla mnie naprawdę ważne.

Pozdro
adamus
 
 
BIOPOL 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 49
Skąd: Woj.łódzkie
Wysłany: 21-06-2014, 16:55   
   Bolid: SC 1.1


ja osobiście ci bym polecił przykręcaną do klapy bagażnika, poręczne i można łatwo schować ją
_________________
HP: 75KM @ 6300

 
 
adastorun 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Toruń
Wysłany: 21-06-2014, 17:10   
   Bolid: Seicento 1.1


A jakiś model konkretnie?
 
 
BIOPOL 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 49
Skąd: Woj.łódzkie
Wysłany: 21-06-2014, 17:15   
   Bolid: SC 1.1


osobiscie bym ci polecił albo Lemm albo Presidenta. a zreszta sam zobacz jakie ci pasuje:
http://www.cartexim.pl/cb...przykrecane?p=1
_________________
HP: 75KM @ 6300

 
 
gajowwy 
Nałogowiec

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 123
Skąd: dokładnie
Wysłany: 22-06-2014, 21:37   
   Bolid: seicento 900


Sirio Triflex to najlepsze rozwiązanie do seicento. Antena jest droga, ale naprawdę warto. Osiągi są zadowalające, antena zupełnie nie rzuca się w oczy (warto czarnym markerem zamazać napis Sirio) i całkowicie odpada problem z jej zdejmowaniem, chowaniem, odkręcaniem, poprawianie itd. W moim seiu współpracuje z Ateną i zestaw sprawdza się rewelacyjnie. Trzeba było wprawdzie trochę rozwiercić fabryczny otwór w dachu, ale to jedyny minus. Kable poprowadzone słupkiem, CB zamontowane pod radiem FM, instalka jak fabryczna. Żadne wtyki i kable się nie dyndają.
 
 
Ichtio 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Wiek: 28
Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 376
Skąd: Marklowice (SWD)
Wysłany: 23-06-2014, 21:24   
   Bolid: Fiat Seicento 900 Young


Ja polecam anteny firmy Lemm... Mam takową już prawie 2 miesiące i jestem bardzo zadowolony lecz jest ona na magnes ale da się też przykręcić do klapy (specjalne mocowanie) :)


Antena Made in Italy :D
 
 
gajowwy 
Nałogowiec

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 123
Skąd: dokładnie
Wysłany: 23-06-2014, 21:29   
   Bolid: seicento 900


Ichtio, to co możesz powiedzieć o antenie jak masz ją 2 miesiące? Jak będziesz miał ją 2 lata to wtedy oceniaj. Lemm to dobre anteny bo tanie, ale trzeba przede wszystkim uszczelnić obudowę cewki bo zacieka tam woda i antenę może szlak trafić już po paru solidnych deszczach. Poza tym po 2 wspomnianych latach na promienniku pojawia się już rdza.
 
 
Ichtio 
Nałogowiec

Pomógł: 14 razy
Wiek: 28
Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 376
Skąd: Marklowice (SWD)
Wysłany: 23-06-2014, 21:47   
   Bolid: Fiat Seicento 900 Young


gajowwy, prędzej miałem antenę President Florida (~45cm) i miałem znacznie mniejszy zasięg niż teraz...
 
 
gajowwy 
Nałogowiec

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 123
Skąd: dokładnie
Wysłany: 23-06-2014, 22:06   
   Bolid: seicento 900


Ichtio, ja wypowiedziałem się o jakości, nie długości, a to głównie od długości właśnie zależy "zasięg". A z zasięgiem to wiadomo, kto co potrzebuje, ale moje doświadczenie mówi: Dużo lepsza jest krótsza antena dobrej jakości, na stałe w dziurce w dachu z założoną porządną główką, porządnym przewodem, porządną wtyczką (czyli nienaganna linia zasilająca), niż dłuższa antena kiepskiej jakości zamontowana byle jak na słabym kablu, wtyczce za 1,5 zł. Oczywiście długa antena usłyszy więcej, ale po drodze cała instalacja pozbiera masę syfu i dla radia ciężko jest coś sensownego odfiltrować. Przy nienagannej instalacji antenowej radio ma ułatwione zadanie i efekt jest taki że mamy wrażenie, że zbieramy ładne czyste komunikaty z relatywnie dużych odległości. Polecam instalacje złożone z dobrych podzespołów i starannie wykonane, bo dzięki temu wszystkim nam w eterze jest przyjemniej.
 
 
RONINK 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: kraków
Wysłany: 15-09-2014, 22:18   
   Bolid: SC 900


gajowwy... z tym triflexem to grubo pojechałeś po bandzie. Antena droga i w zasadzie nie nadaje się do niczego.CB chodzi tragicznie, gsm tak sobie, audio powiedzmy, że dobrze.Po co takie głupoty piszesz??? Nie od dziś wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, przez Ciebie ludzie zrażą się do CB.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum