FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY
Autor Wiadomość
renire 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 73
Skąd: internet
Wysłany: 05-07-2011, 23:30   POMOCY
   Bolid: Fiat seicento 0.9 FUN + LPG


WITAM SERDECZNIE
od niedawna jestem posiadaczem cb radia m-tech Legend II + antena hustler ic 100. jest to moje pierwsze radyjko w moim pierwczym ale za to cudownym i uroczym fiacie seicento FUN rocznik 2000. Cos sie dzieje bo szumi mi to cb radio gdy włacze wycieraczki badz nawiew. wtedy musze prawie skrecic SQ prawie na maksa zeby przestaŁO szumiec??? byłem dzis w serwisie mobilka i powiedzieli mi ze antena nie ma masy wogóle....mowia ze antena jest spierdzielona, ale moim zdanie ona dobrze chodzi wszyscy mnie słyszą ja wszystkich tez w miare ok słysze, i nie wiem co tu dalej począc. bo szumy mnie wkurzają nie wiem moze to taka przypadłosc w tych naszych pszczółkach.
prosze o pomoc!!!!! co robic szukac nowej anteny czy co
cb podłączone pod gnazdo zapaliczki, jak podłączałm pod akumulator to to samo nic sie nie zmienia

[ Dodano: 06-07-2011, 09:59 ]
PROszę pomóżcie !!! !
_________________
reni
 
 
 
Big_Bart 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 01-08-2011, 17:59   
   Bolid: 900 SPI CF2 YOUNG-POLONIA


No kolego jakieś zakłócenia idą.Po pierwsze zrób zasilanie z akumulatora.To jest pierwszy i bezdyskusyjny krok,do prawidłowej pracy radia.
Druga sprawa,to taka,że jakby antena była walnięta,to by cały czas szumiało i nic by nie było słychać zupełnie.
Trzecia sprawa,to taka,że możesz pokombinowac z jakimiś filtrami przeciwzakłóceniowymi.Ale przede wszystkim trzeba by było sprawdzić i radio i antene.Dobrze to zestroić i tak dalej.Potem można szukać.
Moja rada to taka,żebyś pojechał do jakiegoś serwisu,który się faktycznie zna na robocie (nawet jeśli to jest 20km od Ciebie).Różne są auta,rózne są radia,różne są instalacje.Poprostu pechowo trafiłeś,na jakieś czułe radio i dlatego idą takie zakłócenia moim zdaniem.

Inna sprawa to taka,że radio zawsze będzie trochę szumiało,bo to bardzo prosty wynalazek i nie ma co się spodziewać jakiś rewelacyjnych efektów.
 
 
 
renire 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 73
Skąd: internet
  Wysłany: 01-08-2011, 23:46   
   Bolid: Fiat seicento 0.9 FUN + LPG


byłem i mi powiedzieli ze jest antena padnięta i nie da się zestroić. co do filtrów to one nic nie dają - tak mi powiedział fachowiec. doradził żeby zmienić antenę. i tak chyba właśnie zrobie. zainwestuje 150zł i planuję kupić sirio as100 lub tą 145. podobną są nawet dobre te anteny. zestroje na tip top może coś pomoże. na pewno teraz juz po strojeniu na pewno sprawdzę czy bedzię dobrze...... ale to wszystko po urlopie. po 16 sierpnia. Czas najwyższy odpocząć. a teraz nie ma na to czasu.
_________________
reni
 
 
 
molo_cx 
Bywalec


Pomógł: 11 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 80
Skąd: Przeginia Duchowna
Wysłany: 02-08-2011, 17:04   
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 MPI


Próbowałeś tak jak napisałem w innym temacie?

"Też tak miałem, zakłóca dmuchawa, pompa paliwa i nieszczęsne wycieraczki.
Spróbuj odkręcić antenę zaraz przy magnesie, zostaw resztę tak jak masz podłączoną, a zobaczysz że te zakłócenia znikną, to antena je zbiera.
Można coś z tym zrobić, mi się udało - szukaj innego miejsca na dachu.
P.S. A radyjko mam podłączone z zapalniczki."
 
 
 
renire 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 73
Skąd: internet
  Wysłany: 03-08-2011, 00:03   
   Bolid: Fiat seicento 0.9 FUN + LPG


tak tak jak promiennik odkrece to nie ma zadnych szumów i zakłóceń. latałem z anteną po całym dachu i bez zmian. może o troszeczę się polepszyło...ale to też kropla w morzu. inwestować trzeba w nową antene i tyle
_________________
reni
 
 
 
sejomaniak 
Nałogowiec


Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 302
Skąd: Ruda ?ląska
Wysłany: 06-08-2011, 12:45   
   Bolid: F/I/A/T Seicento BRUSH 1.1MPI


i jak as100 jest?
_________________
Seicento
 
 
 
renire 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 73
Skąd: internet
Wysłany: 06-08-2011, 18:11   
   Bolid: Fiat seicento 0.9 FUN + LPG


jeszcze jeszcze !!! !!!! hehehehehehe .... trzeba czekać do 10-tego aż bedzie wypłata bo bez tego ani rusz !!! !! :)) :)) :))
_________________
reni
 
 
 
Roswell 
nówka sztuka ;)

Wiek: 39
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: Ustroń
Wysłany: 08-08-2011, 12:48   
   Bolid: SCS mpi


Ja bym na Twoim miejscu spróbował inne radio podłączyć, takie z dobrymi filtrami.
A co do zmiany anteny to nie widzę sensu zmiany ic100 na as100, jeśli już chcesz zmieniać to na ml145 o której wspominałeś.
_________________
Nie pojemność lecz technika zrobi z Ciebie zawodnika.
 
 
 
renire 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 73
Skąd: internet
Wysłany: 08-08-2011, 16:57   
   Bolid: Fiat seicento 0.9 FUN + LPG


kurde ale nie wiem czy ta ml145 nie bedzie za długa i nie wiem jak to bedzię wygladało??? a to lepsza jest ta ml od as?? no skoro dłuższa to i moze lepsza ale ............nie wiem ??? sa jakies plusy oprócz oczywiscie pewnie wiekszego zasięgu miedzy as a ml ???
_________________
reni
 
 
 
sejomaniak 
Nałogowiec


Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 302
Skąd: Ruda ?ląska
Wysłany: 09-08-2011, 23:36   
   Bolid: F/I/A/T Seicento BRUSH 1.1MPI


no na pewno, lepsza i dziwie Ci sie ze patrzysz na antene typu "jak to bedzie wygladalo", mysle ze jesli chcesz to spokojnie ml bierz, ale jesli masz wymagania typu antymisiek to as starczy... :))
_________________
Seicento
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum