FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skaner częstotliwości
Autor Wiadomość
Łukasz_900 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 25
Skąd: Orzesze
Wysłany: 02-08-2008, 21:07   Skaner częstotliwości
   Bolid: Seicento SX 900


Witam
Chcę sobie sprawić skaner częstotliwości. Wiele modeli ma nasłuch pasma 24-25MHz, tzn. można słuchać Citizen Band. Jestem ciekawy jak wygląda nasłuch CB przez taki zwykły ręczny skaner no i czy nie przeszkadza brak możliwości nadawania? Jaki jest mniej więcej zasięg w porównaniu z zwykłym radiem CB?

Byłbym wdzięczny za opinie jeśli ktoś używa / używał..
_________________
Pozdrawiam
Łukasz
 
 
SCdriver_poz 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 28
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-08-2008, 21:13   Re: Skaner częstotliwości
   Bolid: SC 900


Łukasz_900 napisał/a:
Witam
Chcę sobie sprawić skaner częstotliwości. Wiele modeli ma nasłuch pasma 24-25MHz, tzn. można słuchać Citizen Band. Jestem ciekawy jak wygląda nasłuch CB przez taki zwykły ręczny skaner no i czy nie przeszkadza brak możliwości nadawania? Jaki jest mniej więcej zasięg w porównaniu z zwykłym radiem CB?

Byłbym wdzięczny za opinie jeśli ktoś używa / używał..


Powiem krótko, ale mam nadzieję treściwie. Jeżeli interesuje Ciebie tematyka ratownictwa warto skanerek kupić. Jeżeli tylko dla odsłuchu pasma obywatelskiego (jak nazywa się CB) - nie warto - lepiej zainwestować w CB + jakąś fajną antenkę typu ML 145. Poza tym (niech mnie ktoś poprawi jeżeli sie mylę) - na skanerku CB można słuchać tylko w modulacji FM, a jak wiadomo w Polsce "obowiązują" AM'y.
_________________
Pozdrawiam :) / 27.180MHz - Kolego, bądź kulturalny w eterze.
G.R.U.B.Y. -> Grubi - nie jazzy, cool i groovy.
 
 
Łukasz_900 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 25
Skąd: Orzesze
Wysłany: 02-08-2008, 21:18   
   Bolid: Seicento SX 900


Tak się składa, że większość profesjonalnych skanerów umożliwia odsłuch zarówno w AM, jak i FM. Skaner mam zamiar kupić ze względu, że lubię podsłuchiwać komunikację lotniczą. CB byłby wtedy tylko dodatkiem, tylko nie wiem czy mam szukać specjalnie skanerów z pasmem 24-25MHz, czy daje się coś podsłuchać, np. gdzie stoją, lub gdzie korki. Nigdy nie miałem CB i nie wiem jak to wygląda.
_________________
Pozdrawiam
Łukasz
 
 
SCdriver_poz 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 28
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-08-2008, 21:22   
   Bolid: SC 900


Łukasz_900 napisał/a:
Tak się składa, że większość profesjonalnych skanerów umożliwia odsłuch zarówno w AM, jak i FM. Skaner mam zamiar kupić ze względu, że lubię podsłuchiwać komunikację lotniczą. CB byłby wtedy tylko dodatkiem, tylko nie wiem czy mam szukać specjalnie skanerów z pasmem 24-25MHz, czy daje się coś podsłuchać, np. gdzie stoją, lub gdzie korki. Nigdy nie miałem CB i nie wiem jak to wygląda.


Dlatego napisałem, że mogę się mylić, zwłaszcza, że miałem okazję używać skanerka z półki "do 400 zł.". Jeżeli nasłuchujesz ruch powietrzny i masz kasę na jakiś droższy skaner to oczywiście bierz skanerek :-) . Przede wszystkim pasja, jednak upierałbym się cały czas przy tym, że nic nie zastąpi długiego bacika, jeżeli chodzi o nasłuch CB. Pozdrawiam serdecznie :) .

PS. Swoją drogą - jeżeli spodoba Ci się CB z czasem będzie Ciebie aż korciło, żeby włączyć się w niektóre rozmowy. Wiem po sobie... :smile:
_________________
Pozdrawiam :) / 27.180MHz - Kolego, bądź kulturalny w eterze.
G.R.U.B.Y. -> Grubi - nie jazzy, cool i groovy.
 
 
banan_wlkp 
Chiquita
Banana :)


Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 451
Skąd: Konin / Bydgoszcz
Wysłany: 05-08-2008, 13:16   
   Bolid: Fiat Seicento FUN (899cm3) / VW Bora 1.9 TDI


Pasmo CB używane w Polsce (czyli Banda "D") jest na częstotliwości 26,960 do 27,400 MHz a w ogóle to cale CB jest bodaj na czestotliwosciach 26020 - 29900 MHz
_________________



...Don't wanna be a hero
Just an everyday man
Trying to do the job the very best he can...

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum