FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno seja, prośba o pomoc
Autor Wiadomość
WestWing 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-07-2011, 18:09   Kupno seja, prośba o pomoc
   Bolid: planuje kupić SC :)


Witam serdecznie,
planuję zakup seja i szukając informacji na temat tego autka trafiłem tutaj. Nie mam za dużo kasy, max 5-5,5 tys mogę wydać. Napiszę otwarcie, że nie znam się za bardzo na samochodach, więc potrzebuję wszelkiej pomocy w wyborze :)
Takie dwa modele znalazłem:

1736065379

oraz

1738710614

Czy ktoś z Was mógłby na nie rzucić okiem i napisać, czy warto się nimi interesować? Byłbym niezmiernie wdzięczny. Sejaka potrzebuje do poruszania się po Wrocławiu i okolicach oraz okazjonalnych dalszych wyjazdów. Czy w ogóle w mojej sytuacji (potrzebne autko miejskie, zerowa świadomość jak ono działa i jak je naprawiać) warto inwestować w SC czy poszukać innego modelu?? Z góry ogromne dzięki za pomoc i opinie!
 
 
automaniak126 
Nałogowiec


Pomógł: 25 razy
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 285
Skąd: z rodziny Fiata
Wysłany: 31-07-2011, 10:25   
   Bolid: Seicento


no to tak po pierwsze 5-5,5 tys to w sam raz odpowiednia kwota za którą można wymagać zadbanego ładnego i niewyjeźdżonego seja, nawet powiedziałbym że to dużo i spokojnie możesz znajść zadbane 1.1, no chyba że tylko 900 by cię interesowało, ale według mnie lepiej juz 1.1 kupić skoro masz do wydania ok 5tys.

Co do tego czy kupić SC skoro mówisz że nie zabardzo orientujesz się w autkach, no to powiem CI tak według mnei trafiłeś w dziesiątkę sej to bardzo proste autko, ma zwykłe nieskomplikowane zawieszenie a i jak kupisz zadbeny egzemplarz z dobrym silnikiem to nie powinieneś mieć problemów z podzespołami mechaniznymi.

CO do tych dwóch sejków to tu są linki których nie mogłeś wkleić:

1. http://allegro.pl/show_item.php?item=1736065379

2. http://allegro.pl/show_item.php?item=1738710614


Ja osobiście przychylał bym się bardziej ku temu drugiemu (niebieskiemu)- niby starszy ale mniejszy przebieg (choć po wnętrzu wydaje się że może być cofany licznik szczególnie po kierownicy) i cena niższa, co do drugiego też widać że niezły i cena co do rocznika nie jest zła ale za to większy przebieg no i dziwnie te odcienie padają jakby prawe drzwi i klapa były inne- no nie wiem może mi się tylko tak wydaje, no i ma małe zagięcie na prawym tylnym nadkolu... trzeba pojechać i się przejechać i wybrać ten "lepszy">:)
_________________
Kupujesz auto, ale nie do końca ogarniasz temat? Chętnie pomogę w mojej okolicy. Mogę dojechać. Info na pw.
 
 
WestWing 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31-07-2011, 18:30   
   Bolid: planuje kupić SC :)


automaniak126: dzięki wielkie za odpowiedź! Szukam sejaka 1.1 bo wyczytałem, że bardziej oszczędny od 900 jest. No i mocniejszy, co jest ważne. Dzięki za słowa otychy odnośnie wyboru modelu autka do kupienia.
Ja też z opisów przychylam się bardziej do niebieskiego, jutro zadzwonię i umówię się na oględziny. Jak już będę po to opiszę wrażenia :)
 
 
automaniak126 
Nałogowiec


Pomógł: 25 razy
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 285
Skąd: z rodziny Fiata
Wysłany: 31-07-2011, 19:29   
   Bolid: Seicento


WestWing napisał/a:
automaniak126: dzięki wielkie za odpowiedź! Szukam sejaka 1.1 bo wyczytałem, że bardziej oszczędny od 900 jest. No i mocniejszy, co jest ważne. Dzięki za słowa otychy odnośnie wyboru modelu autka do kupienia.
Ja też z opisów przychylam się bardziej do niebieskiego, jutro zadzwonię i umówię się na oględziny. Jak już będę po to opiszę wrażenia :)


proszę bardzo:)
powodzenia w oględzinach autka:)
_________________
Kupujesz auto, ale nie do końca ogarniasz temat? Chętnie pomogę w mojej okolicy. Mogę dojechać. Info na pw.
 
 
Big_Bart 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 01-08-2011, 16:40   
   Bolid: 900 SPI CF2 YOUNG-POLONIA


Moja rada,dla Ciebie kolego.
Jak masz 5 klocków do wydania,to nie zawracaj sobie głowy silnikiem 900.
Silnik 1100 jest pod każdym względem lepszym wyborem.
Druga sprawa to taka,że jak masz 5 tysięcy na zakup,to dobrze by było mieć tak jeszcze ze dwa tysiące,na rejestracje,opłaty i doprowadzenie auta do względnego stanu używalności,po poprzednim właścicelu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum