FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupuję seicento - proszę o pomoc w ocenie ogłoszenia
Autor Wiadomość
poznaniak777 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 26-07-2014, 23:59   Kupuję seicento - proszę o pomoc w ocenie ogłoszenia
   Bolid: seicento


Na początek szybkie powitanie, przepraszam, że tak na szybko, ale mam mało czasu na decyzję i potrzebuję pilnie rady, później przedstawię się solidniej, bo jeżeli wszystko dobrze pójdzie będę częstym gościem na tym forum. Ostatnio napaliłem się na kupno seicento i znalazłem takie ogłoszenie, na które w pierwszej chwili się bardzo napaliłem i jestem niemal zdecydowany, ale się chcę upewnić jeszcze czy to rzeczywiście taka okazja - oto link:

http://olx.pl/oferta/fiat...html#06430b6349

Załóżmy na potrzeby tego posta, że wszystko w ogłoszeniu jest absolutną prawdą. Nie jestem ani za dobry w kwestii tuningu, ani w naprawianiu aut. Na chłopski rozum to mi się rzeczywiście wydaje okazyjna sprawa, bo kapitalnie wyremontowany silnik z punto w seicento daje chyba niezłą moc. do tego gaz. Wygląda na to, że pozostałe elementy też bardzo zadbane. Byłbym wdzięczny, gdybyście fachowo ocenili to ogłoszenie czy to rzeczywiście okazja za te pieniądze. Bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Czy taki silnik w seicento to dobrze czy źle? Z góry dzięki i do usłyszenia!
 
 
poznaniak777 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 27-07-2014, 17:40   
   Bolid: seicento


podbijam i jeszcze raz proszę o pomoc, bo sprawa pilna.
 
 
Adrian4828 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 33
Skąd: Legionowo
Wysłany: 27-07-2014, 17:51   
   Bolid: Fiat Seicento


Jak dla mnie za 4 tyś warto :P Ja nie stety nie miałem takiego szczęścia przy zakupie seicento :(
 
 
dawiddawidowski 
Moderator
Cento Nowy Sącz


Pomógł: 47 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 3642
Skąd: NS
Wysłany: 27-07-2014, 17:54   
   Bolid: SC Abarth 1.4 16v 6speed


Zwykłe 1.2 8v, nic nadzwyczajnego ale daje radę, jeżeli nie ma problemów z gazem to ciekawe rozwiązanie na co dzień. Wymieniony przedni zderzak na zwykły, na pewno po jakiejś przygodzie bo poduszki też brak :wink: Ohydna maska, fotele styrane, nie ori mieszek i nakładki :wink: W tej cenie nic lepszego po swapie nie będzie... Jakiś czas już stoi
_________________
Polska Jazda SC

ROSSO BAROCCO by dawid
 
 
MC Grzechu 
Nałogowiec


Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-07-2014, 20:43   
   Bolid: Seicento 1.2 16v 6speed/Ibiza III 1.4 16v


Ciekawe, gościu sprzedaje auto z alusami, a alu są wystawione na innym ogłoszeniu :P
_________________
Fiat Seicento Abarth 1.2 16v 6speed '98
Seat Ibiza Sport 1.4 16v '07

Było:
Fiat Punto II 1.9 JTD '00
Fiat Stilo 1.9 JTD '05
Fiat Grande Punto 1.4 16v '06
 
 
poznaniak777 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 27-07-2014, 21:33   
   Bolid: seicento


Czyli podsumowując Wasze wypowiedzi, to szału wielkiego nie ma, ale za te pieniądze warto? Ogłoszenie wisi od 22 lipca, wiec chyba tak długo znowu nie stoi? Ja nie widzę na tych zdjęciach wymienionego zderzaka ani steranych foteli, no ale jestem amatorem i może czegoś nie zauważam. Nie chodzi o to, że 4 tysiące to górna granica, zakładałem wydatek 4-6 tysięcy, ale ten mi się wydaje niezły i będę mógł za dwa tysiące coś w nim jeszcze poprawić chyba. Chyba się skuszę. Zaciekawiła mnie też informacja o wyciętym katalizatorze i wsadzonej strumienicy, brzmi ciekawie. O co byście jeszcze radzili pytać podczas zakupu i na co jeszcze ewentualnie zwrócić uwagę?
Dzięki za pomoc dotychczasową i liczę na jeszcze trochę ;)
 
 
dawiddawidowski 
Moderator
Cento Nowy Sącz


Pomógł: 47 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 3642
Skąd: NS
Wysłany: 27-07-2014, 21:53   
   Bolid: SC Abarth 1.4 16v 6speed


Zderzak powinien być taki jak na ten rocznik



Fotela mega zniszczone, jeszcze takich nie widziałem :wink:



te z foto które podałem mają 200 000 tys. nalotu,

Zwróć jeszcze uwagę czy nie ma rudej bo jeżeli był słabo zabezpieczony lub miał większą przygodę to ruda lubi buszować. Ogłoszenie było kilka razy przedłużane z innymi datami ale raczej nie dłużej niż od miesiąca jest wystawiony
_________________
Polska Jazda SC

ROSSO BAROCCO by dawid
 
 
poznaniak777 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 27-07-2014, 22:44   
   Bolid: seicento


Ja chyba mam jakieś skrzywione poczucie estetyki, bo na zdjęciach z ogłoszenia fotele wydają mi się ładniejsze niż na Twoich zdjęciach. A pedały gazu, sprzęgła i hamulca na ogłoszeniu już w ogóle ślicznie wyglądają. No nic, kwestia gustu, zależy mi głównie na walorach technicznych samochodu, a tutaj nie znajdujesz za bardzo żadnych ale widzę. Dzięki za pomoc!
 
 
ryba82 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: racibórz
Wysłany: 27-07-2014, 23:49   
   Bolid: audi


Fotel pasażera o wiele bardziej zniszczony (przynajmniej na zdjęciu tak wygląda) niż fotel kierowcy więc wychodzi na to że został wymieniony a to świadczy o wiele większym przebiegu niż na liczniku.
Jeśli wszystko jest prawdą co pisze sprzedający i przebieg jest taki jak na liczniku to jest to okazja, ponieważ 900 w gazie z podobnym przebiegiem chodzą w niewiele niższej cenie. Coś za długo nie chce się sprzedać, okazje znikają z tablicy w kilkadziesiąt minut, choć z drugiej strony na takie auto musi być klient. Najlepiej jedz i sam wnikliwie obejrzyj, a jeszcze lepiej przed zakupem sprawdź auto na stacji diagnostycznej lub u zaufanego mechanika.
Powodzenia w zakupie i napisz co z tego wyszło, sam szukam seja i coraz bardziej skłaniam się ku sprowadzeniu z Niemiec. Znalazłem jeszcze coś takiego jakby cię interesowało http://olx.pl/oferta/fiat...D5-ID605kn.html
Pozdrawiam.
 
 
poznaniak777 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 28-07-2014, 06:09   
   Bolid: seicento


Dzięki za rady, kupię jednak tego, o którego pytałem, trudno, zaryzykuję. Wizualnie mi się bardziej podoba, silnik tez ma lepszy, no i jeżeli papiery z wymian będą się zgadzać, to wiele części praktycznie nowych. Na pewno opiszę swoje wrażenia tutaj po kupnie :D
 
 
dawiddawidowski 
Moderator
Cento Nowy Sącz


Pomógł: 47 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 3642
Skąd: NS
Wysłany: 28-07-2014, 09:11   
   Bolid: SC Abarth 1.4 16v 6speed


Fotel ma, że tak nazwę pozawijany materiał na siedzisku i wygląda na złamany, nakładki jak nie są ori i przez to mi się nie podobają... sam mam podobne ale ori z szumka :))
Przedni zderzak jest ze zwykłej wersji MPi. Lakier wygląda ładnie jakby był nie tak dawno malowany.
Mechanikę ciężko ocenić po zdjęciach ale patrząc na listę zrobionych rzeczy nie jest źle, po swapie mogą wyjść różne kwiatki jeżeli był robiony bezmyślnie
_________________
Polska Jazda SC

ROSSO BAROCCO by dawid
 
 
poznaniak777 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 31-07-2014, 22:57   
   Bolid: seicento


No i jednak kupiłem. Generalnie jestem zadowolony, czuć moc w silniku, wizualnie też nie jest źle, gaz działa. Niestety jeden problem wyniknął, autoalarm szalał, więc postanowiłem go zdemontować. Mechanik stwierdził, że jest połączony z centralnym zamkiem i trzeba założyć nowy radiowy, co kosztowało mnie 250 złotych. Niestety centralny na pilota musi być, bo brak zamków. Zastanawiam się czy nie dałem się naciągnąć.

Na szybko chciałbym się jeszcze poradzić w dwóch kwestiach.

1. Jaki akumulator najlepiej do tego seicento? Jakie parametry, firma? Chciałbym wymienić, bo elektryka w tym samochodzie jest ważna
2. Jest założony gaz z butli BRC w kole zapasowym, mam przełącznik z benzyny na gaz. I tak - benzyna to 1, gaz to 2 i 3 to gaz. Ktoś wie czym się rózni gaz 2 od 3, bo chłopak sprzedający nie potrafił mi wyjaśnić
 
 
mateusz9986 
Bywalec

Wiek: 32
Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 83
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: 01-08-2014, 07:47   
   Bolid: Renault Thalia I ph II


Głowy sobie uciąć nie dam, ale możliwe że benzyna to jazda na benzynie, gaz 2 to odpalenie na benzynie i przejście na gaz jak się rozgrzeje, a gaz 3 to odpalanie na samym gazie.
_________________
" Jestem wariatem, jeżdżę Fiatem "
W domu oprócz seja.
Daewoo Matiz - 1999
Ford Focus sedan 1.6 - 1999
Był m.in Fiat Seicento Brush 0.9 i Cinquecento 0.7
 
 
 
dawiddawidowski 
Moderator
Cento Nowy Sącz


Pomógł: 47 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 3642
Skąd: NS
Wysłany: 01-08-2014, 09:20   
   Bolid: SC Abarth 1.4 16v 6speed


W takim razie gratki :))
_________________
Polska Jazda SC

ROSSO BAROCCO by dawid
 
 
poznaniak777 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 01-08-2014, 10:01   
   Bolid: seicento


Dzięki wielkie!

Jeszcze wracając do tematu, jaki akumulator kupić przy tym silniku z punto 1.2 8v ? Jakiś większy niż w normalnym seicento?

Co do gazu, to niestety nie to, bo odpala tylko na jedynce ( pierwszy przełącznik, dwójka i trójka to sam gaz od razu, ale nie mogę wciąż rozszyfrować różnicy)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum