FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupuje Seicento z czteroma biegami ?
Autor Wiadomość
pikarzyk 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-01-2016, 22:31   Kupuje Seicento z czteroma biegami ?
   Bolid: brak


Witam,

Poważnie zastanawiam się nad zakupem Seicenta VAN, jest mi potrzebne z kratką.
Na pewno będę miał przeguby do wymiany.
Byłem już oglądać, jutro jadę na stację diagnostyczną i wydawało mi się, ze go wezmę, ale..
Pan powiedział, że VANY mają 4 biegi i wsteczny, więcej po prostu nie było w samochodach z kratką, poszukałem troszkę, pogrzebałem i nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.
Więc albo coś Pan próbuje ukryć albo sam nie posiada wiedzy na ten temat.
Co to może być ? Czy jednak się mylę i są tylko 4 biegi, jest to silnik 1.1
 
 
ir3n3usz 
Nałogowiec

Pomógł: 64 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 867
Skąd: Radom
Wysłany: 20-01-2016, 22:34   
   Bolid: SC 1.2 16V LPG


Pierwszy raz widzę, żeby SC miało 4 biegi.... to jest jakaś fanaberia, albo lepiej to nazwę rozj****a skrzynia biegów proste. Ma być 5 i kropka.
_________________
Moje Seicento
 
 
pikarzyk 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-01-2016, 22:49   
   Bolid: brak


to może wrzucę tutaj link http://olx.pl/oferta/fiat...tml#3b369e9d0e, no auto naprawdę zadbane w środku, na zewtnątrz też zero rdzy. trochę kilometrów natrzaskane no i nowa butla jest, czyli (chyba) 10 lat już jeździło na gazie, co też może być groźne ?
dodam, że jeździ dobrze, tylko..pedał sprzęgła też ciężko chodzi, hamulca także.
o co pytać na tej stacji diagnostycznej ? niestety jestem jeszcze laikiem w tych sprawach..
 
 
dawiddawidowski 
Moderator
Cento Nowy Sącz


Pomógł: 47 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 3642
Skąd: NS
Wysłany: 20-01-2016, 23:09   
   Bolid: SC Abarth 1.4 16v 6speed


Wszystkie seicento niezależnie od wersji miały 5-cio biegowe skrzynie różniły się jedynie poszczególnymi przełożeniami. Albo skrzynia padnieta albo zestaw naprawczy lewarka do wymiany i nie można wbić piątego biegu. Cena mocno do zbicia w dół bo po pierwsze fotele pochodzą z wersji z 99roku a po drugie w przebieg bym absolutnie nie wierzył bo wany dobijają do +500 000 km jeżeli były dobrze serwisowane :wink: Jeżeli ma gaz sekwencyjny to powinien pojeździć jeszcze długo a przy starym gazie może padnąć reduktor itp. jeżeli nie był wymieniany/regenerowane membrany :))

Na stacji niech zrobią podstawową ścieżkę, sprawdzą luzy, sprawność amorów, hampli, niech wypowiedzą się na temat pracy sprzęgła, z kanału obczaj dokładnie tylną część samochodu czy nie jest mocno skorodowana/dziurawa, silnik czy nie ma wycieków bo to wszystko wpływa na negocjację ceny.
_________________
Polska Jazda SC

ROSSO BAROCCO by dawid
 
 
pikarzyk 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-01-2016, 23:32   
   Bolid: brak


Uważasz, że jestem w stanie zbić tą cenę jeszcze, za przeguby zgodził się na obniżkę o 200 zł ? Co do przebiegu to jestem w stanie go jakoś zidentyfikować ?
Jak oglądałem inne vany to naprawdę, ten to wygląda na "okazję", czy myślisz, że za taką kasę jestem w stanie znaleźć coś lepszego ? Ile w takim razie jest wart wg. Ciebie ten samochód ?;)

Sprawdzę to o czym napisałeś, a koszt wymiany skrzyni ? Sprawdzać też hamowanie na tej stacji skoro ten pedał hamulca tak ciężko chodzi ?
 
 
patgaw 
Bywalec

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 92
Skąd: wawa
Wysłany: 20-01-2016, 23:58   
   Bolid: Fiat 600 LPG


na poczatek sprawdz strone historia pojazdu, czasem pomaga ;)
ja juz mialem jechac ogladac, ale poprosilem o dane pojazdu i sprawdzilem i na ostatnim przegladzie mial 400k a w ogloszeniu 100k :D

a co do tego ogloszenia to cena jest zbyt przesadzona, ja kupilem seja z 2005r ktory byl vanem kiedys za 2900 tylko mialem butle do wymiany, konczacy sie przeglad i amory tylne do wymiany.
a jak nie dziala 5 bieg to w oglole lipa.
Ostatnio zmieniony przez patgaw 21-01-2016, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dawiddawidowski 
Moderator
Cento Nowy Sącz


Pomógł: 47 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 3642
Skąd: NS
Wysłany: 20-01-2016, 23:58   
   Bolid: SC Abarth 1.4 16v 6speed


Może wystarczy tylko je odpowietrzyć i będzie dobrze, koszt wymiany skrzyni to plus/minus 350zł. Osobiście wolał bym kupić zwykłego seja i w tedy przerobić na vana ale to dużo zabawy i papierkologi... więcej niż 3500zł bym nie dał chyba że wszystko jest idealne to bym się zastanowił ale pierwszym problemem jest już skrzynia a kolejnym przeguby gdzie ja u mechanika za wymianę 2 płaciłem 300zł razem z częściami :))

wpisz nr vin oraz numer rejestracyjny w cepik i wyskoczą kilometry jakie miał na poprzednich przeglądach chyba to jest od 2013
_________________
Polska Jazda SC

ROSSO BAROCCO by dawid
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum