FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc przy kupnie Seicento z gazem czy bez.?!
Autor Wiadomość
Ania 
stokrotka


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1328
Skąd: Suwałki
Wysłany: 18-07-2010, 19:40   
   Bolid: Fiat


rolandinho napisał/a:
waszych opinii to nie polecacie gazu


Według naszych opinii kup bez gazu a potem sam załóż instalację.
_________________
Szukaj mnie...
 
 
rolandinho 
Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 65
Skąd: Rybnik/Racibórz
Wysłany: 19-07-2010, 22:30   
   Bolid: Fiat Seicento Abarth


ponaglam pytanie

"ile bym mógł wydać na paliwo (benzyna) jeżdżąc ok 700km w ciągu miesiąca.?
nie ukrywam że zależy mi na niskich kosztach paliwa.. "

może niech sie wypowiedzą osoby które mają gaz :)
_________________
SC Abarth
 
 
Bandzior 
Nałogowiec


Pomógł: 44 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 384
Skąd: Białystok
Wysłany: 19-07-2010, 22:49   
   Bolid: SC 1.1S & Wartburg 353S


700km to jakies 200zł na benzynie
 
 
rolandinho 
Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 65
Skąd: Rybnik/Racibórz
Wysłany: 20-07-2010, 08:25   
   Bolid: Fiat Seicento Abarth


jeszcze ujdzie... ale i tak lepiej i taniej gaz. ;]
 
 
dark210 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 33
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 20-07-2010, 08:34   
   Bolid: Seicento 1.1 Mpi 2003


no to ja się wyłamie i będę polecał gaz w domu kiedyś była łada na gaz nie ma problemów, teraz jest toledo w fabrycznym gazie auto ma coś około 12 lat i nic nie siada ojciec mało o niego dba a ono jeździ !!! ! Ja sam kupiłem Seja bez gazu i teraz będę zakładał ale jak będę chciał sekwencje to wydatek ponad 2 tysiące na początek, stać Cie na top żeby kupić bez gazu i potem zagazować za 2 koła po tym co piszesz chyba nie ?

wyobraź sobie że zamiast wydawać na paliwo miesięcznie 200 zł będziesz wydawał 100, że jak chcesz jechać gdzieś z kimś na wakacje, nad morze, w góry czy na mazury to zawsze wydasz połowę.
zamiast 700 zł - 350 zł
zamiast 300 zł - 150 itd................ i tak co miesiąc i tak zawsze

i nie chodzi tu o biedowanie a zwykła ekonomię w życiu zawsze lub bardzo często chodzi o kasę tak ??? ???? no czy widzieliście jakikolwiek firmowy samochód bez gazu ??? ?? - tam też chodzi o kasę!!!!
nie chodzi o to że kogoś nie stać, ale o to że wydaje się mniej, a tą nadwyżkę jak sobie policzysz za cały rok ile mniej zapaliłeś za gaz będziesz miał wakacje na mazurach za to gratis !! - czy nie warto ??

ktoś kiedyś powiedział że siebie najlepiej potraktować jak firmę jednoosobową, Jan Kowalski Sp. z o.o. i to jak będziesz zarządzał kapitałem tej firmy zależy od ciebie :)

No i na koniec moich wywodów polecam auto z lpg w najlepszym stanie jakim będziesz mógł kupić za ta kwotę, no i na pewno 1.1, nie pchaj się w 0,9

pozdrawiam
_________________


CASTROL MAGNATEC 5W40
TUTELA CAR ZC 75 SYNTH 75W80
 
 
 
Bandzior 
Nałogowiec


Pomógł: 44 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 384
Skąd: Białystok
Wysłany: 20-07-2010, 08:49   
   Bolid: SC 1.1S & Wartburg 353S


Nie tak do końca połowę się oszczędzi. SC na LPG statystycznie pali 8-9l/100km benzyny 5,5-7l/100km. 8*2,2 = 17,6/100km. 6*4,5=27 zł. 9,4/100km to różnica w spalaniu obydwu paliw. Na 1000km oszczędzi się 94 zł. 27zł*7=189zł a na LPG 17,6*7=124zł. Różnica na takim dystansie to 65zł. Od tej kwoty trzeba odjąć 5 zł na rozruchy na paliwie to daje już 60 zł różnicy miesięcznie. 2000 złkosztuje instalacja LPG czyli po 3 latach zwróci się LPG...
 
 
rolandinho 
Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 65
Skąd: Rybnik/Racibórz
Wysłany: 02-08-2010, 14:47   
   Bolid: Fiat Seicento Abarth


Odświeżam temat. :D
Jednak jestem za benzyną i takiego też szukam...

Znalazłem fajne(z wyglądu) Seicento za.......3500zł.!

http://otomoto.pl/fiat-seicento-sx-C14443063.html

czy coś jest nie tak.? czy z Rudy Śląskiej ktoś wie coś o nim więcej.? bo jest podejrzanie tani. :)
prosiłbym o jakieś opinie...
 
 
marek75 
Bywalec

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 72
Skąd: poznan
Wysłany: 02-08-2010, 15:17   
   Bolid: seicento1.1 mpi


1 nie ma podanego przebiegu
2 zderzak maska z deka nie spasowana
3 zepsuta tylna wieraczka
4 lewy przedni blotnik pukniety
5 900
6 ma przyciemnianie tylne szyby, prawdopodobnie van, ale co do tego niech sie wypowiedza fachowcy
7 drzwi ma chyba od nowszej wersji, a przynajmniej lusterka bo maja czarne koncówki, a te stare drzwi jak mial zderzaki w kolorze nadwozia to klamki prawdopobnie tez, tu znowu niech ktos poradzi kto wie wiecej ode mnie
8 porawki lakiernicze? pewnie chodzi o to ze rdza z niego wychodzi mogą wejść w to "poprawki blacharskie" a to gra nie warta świeczki
9 wydaje mi sie ze ma różne odcienie ale to moze po prostu wina zdjec no i lata robia swoje, lakier wyblaknie popęka itp
pozdrawiam
 
 
Stawu 
Nałogowiec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-08-2010, 15:32   
   Bolid: Sej 900 :):)


marek75 napisał/a:

7 drzwi ma chyba od nowszej wersji, a przynajmniej lusterka bo maja czarne koncówki, a te stare drzwi jak mial zderzaki w kolorze nadwozia to klamki prawdopobnie tez, tu znowu niech ktos poradzi kto wie wiecej ode mnie


Ja u siebie milem tez zdese w kolor i kamki nie byly w kolorze co do lusterek to inny odcien maja sie zgodze
 
 
 
marek75 
Bywalec

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 72
Skąd: poznan
Wysłany: 02-08-2010, 15:59   
   Bolid: seicento1.1 mpi


ze lusterka maja inny odcien to zupelnie normalnie to plastik inaczej blaknie, mi chodzi o to ze prawdopodobnie nie sa z tego rocznika
 
 
rudiov 
Nałogowiec
POlski osioł


Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 343
Skąd: Krk
Wysłany: 02-08-2010, 20:44   
   Bolid: 1.1 mpi van / Zafira 1.6


Chwila bo nie rozumiem tych dywagacji - Kolega chce za 3,5 tyś (pewnie do negocjacji) stan fabryczny czy tą sztukę za tysiąc złotych? No już bez jaj - cena adekwatna, trzeba się osobiście pofatygować ze znajomym "co się zna" i kupić lub nie. Cena za niska, lusterka z innej wersji - heh :lol:
 
 
marek75 
Bywalec

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 72
Skąd: poznan
Wysłany: 03-08-2010, 06:39   
   Bolid: seicento1.1 mpi


10 silnik i cala komora silnika byla myta az lsni
 
 
seicento99
[Usunięty]

Wysłany: 03-08-2010, 08:54   

zgadzam się z rudiov-em. za 3500zł nie wymagajcie "cudów". jeśli dobrze będzie się targował to i na 3 tys zbije cenę a więc cena nie jest zła. zobaczy czy nie zgnity i jak chodzi silnik jeśli dobrze to bierz za tą cenę nawet jeśli jest do lekkich poprawek lub coś do lakierowania. ciekawi mnie tylko jaki jest przebieg bo nie podany bo jeśli więcej niż 200 tys to go omijaj z daleka:D pozdro
 
 
cedric 
Nałogowiec

Pomógł: 15 razy
Wiek: 42
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 304
Skąd: WLKP.
Wysłany: 03-08-2010, 08:58   
   Bolid: Punto 1.1 1999 r. SOLE


marek75 napisał/a:
7 drzwi ma chyba od nowszej wersji, a przynajmniej lusterka bo maja czarne koncówki, a te stare drzwi jak mial zderzaki w kolorze nadwozia to klamki prawdopobnie tez, tu znowu niech ktos poradzi kto wie wiecej ode mnie


pomyłka Kolego to jest standardowy sx

marek75 napisał/a:
10 silnik i cala komora silnika byla myta az lsni


chyba sobie żartujesz!?

[ Dodano: 03-08-2010, 09:00 ]
rolandinho napisał/a:
Znalazłem fajne(z wyglądu) Seicento za.......3500zł.!


potarguj jeszcze trochę i bierz......
aha sprawdź tylko co z przebiegiem?
bo nie podany, tylko to mnie zastanawia.....
_________________
FIAT FAMILY: 126p, Uno1.0 Fire, Punto I, Seicento 900, Seicento MPI, Punto I, cdn.....
 
 
seicento99
[Usunięty]

Wysłany: 03-08-2010, 09:04   

co do wyposażenia to jest bardz dobre bo to wersja SX czyli szyby elektryczne zderzaki i lusterka w kolorze jak widać itp. co do szyb to bym się zastanawiał czy nie był to Van jak kolega wcześniej napisał, poza tym to nawet wygląda nieźle ma parę wgniotek na drzwiach jak widać ale za tą cenę nie ma co wymagać no i wszystko jest do zrobienia. poza tym samochód raczej jest od drugiego właściciela bo jeszcze na tych starszych blachach więc pewnie dobrze służył bo nie był ciągle sprzedawany i nie zmieniał często właścicieli. jeśłi chchesz tanią ekspoloatację to bierz 900 nie patrz na 1.1 no chyba że zależy ci na osiągach to wtedy 1.1. 900 to silnik nie do zajeźdżenia i mało awaryjny i tani w utzymaniu nie regulujesz luzu zaworowego, więc nie wydajesz kasy, rozrząd na łańcuszku więc dożywotnio no i tak jak do miasta to w zupełności wystarcza.

teraz tak coś z innej beczki na pytanie wcześniejsze moja odpowiedź jest prosta samochód na gaz nie jhest wcale taki tani w utrzymaniu, no wiadomo że jest tańszy gaz o wiele ale wcale nie wychodzi płó taniej bo jak wiadomo założenie gazyu też kosztuje jak to jeden z kolegów napisał, a poza tym przecież nikt nie wspomniał o tym że po pierwsze świece np ie wymianiasz co 30 ty a co 15 tys jak masz gaz to samo jest z filtrem powietrza itp. przewody zapłonowe dobrej firmy też kosztują a wiadomo że do gazu muszą być dobrze przewody. poza tym co jakiś czasa trzeba gaz wyregulować a tego mechanicy teżza darmo nie robią, następną rzeczą jest to że gaz niszczy silnik bo wiadomo wypalają się gniazda zaworowe a jeśłi będzie słaby silnik typuy 900 to za 2-3 lata gaz go dojeździ co nnego nowy samochód ale to tak na marginesie. kolejną rzeczą jest przegląd techniczny droższy o ok70-80zł- (COŚ TAKIEGO NIE PAMIĘTAM DOKŁADNIE BO NIE INTERESOWAŁEM SIĘ TYM BO SAM JEŹDŻĘ NA BENZYNIE), następna rzecz to zajęty bagażnik butlą luib jeśli gaz w kole to zapas w bagażniku a jazda bez zapasu to raczej niemądra myśl- tak więc dość że mały bagażnik to prawie go wcale nie bęzie.
tak więc zastanów się dobrze czy gaz jest taki tani w utrzymaniu i czy warto. mam nadzieję że znawcy z forum cCi którzy nie tylko aby jeźdżą ale i coś się na tym znają potwierdzą moją opinie bo jest ona prawdziwa:) pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego zakupu sejka,. '-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum