FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc przy kupnie Seicento z gazem czy bez.?!
Autor Wiadomość
rolandinho 
Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 65
Skąd: Rybnik/Racibórz
  Wysłany: 17-07-2010, 11:20   Pomoc przy kupnie Seicento z gazem czy bez.?!
   Bolid: Fiat Seicento Abarth


Witam. :smile:

Na forum jestem już jakiś czas, ale teraz dopiero się udzielę. :-P
Prawo jazdy odebrałem w grudni '09 i teraz zastanawiam się nad kupnem auta, konkretnie bardzo chcę Seicento :lol: bo jak na 1-sze auto jest super, tanie w utrzymaniu a to dla Mnie najważniejsze.
Po uzbieraniu przez ten czas pieniędzy, mam dokładnie do wydania 5500zł. :roll: (to razem z opłatami, z lub bez ubezpieczeniem).
Po wakacjach będe już w klasie maturalnej, więc zarobków jako takich nie mam :P ale Seicento musi być :)) Miesięcznie będe jeździł ok. 600-700km.
Zastanawiam się nad seicento z gazem 0,9 lub 1,1.
Np: "1,1"
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C14119716

http://moto.allegro.pl/it..._1999r_lpg.html

"900"
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C13272911

I chciałbym się dowiedzieć od użytkowników Seicento z gazem lub i nie :P co o tym sądzą :-?
Czy to się opłaca?, co by trzeba było wymienić by dobrze jeździło na gazie?, jakie są ceny częsci z gazu itp.? czy awaryjne, ktory silnik lepszy.?

Czy może jednak bez gazu:

http://otomoto.pl/fiat-se...-C13977978.html

Może to i dużo o co pytam ale bardzo oczekuję konkretnych odpowiedzi. :sad:
cały czas bedę się udzielał w temacie..
bo kupno może być tuż tuż, i bardzo chciałbym już być CentoManiakiem. :))
 
 
seicento99
[Usunięty]

Wysłany: 17-07-2010, 21:35   

siemano. ja proponowałbym ci z doświadczenia samochód bez gazu! miałem już kilka samochodów i wszystko w benzynie a jak sie przesiadałem na jakiś samochód z gazem to po prostu ruina, a w szczególności jak jest mały silnik. jeśli chchesz 900 to tylko i wyłącznie bez gazu bo przy ekonomicznej jeździe malutko ci spali i opłaty tanie więc na paliwo ci zawsze coś zostanie jeśli chodzi ci już konkretnie na gaz żeby było taniej to co najmniej 1,1 albo jakiś po swapie z 1,2 silnikiem z punto :) pozdro za 5,5 tys spokojnie kupić sejko z rocznika 99-00, z przebiegiem do 100 tys
 
 
Łukasz 
AntyToyotowy

Pomógł: 159 razy
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2476
Skąd: Katowice
Wysłany: 17-07-2010, 21:37   
   Bolid: Ford Focus Kombi 1.6 zetec 2004r. 152 k km


seicento99 napisał/a:
siemano. ja proponowałbym ci z doświadczenia samochód bez gazu! miałem już kilka samochodów i wszystko w benzynie a jak sie przesiadałem na jakiś samochód z gazem to po prostu ruina, a w szczególności jak jest mały silnik. jeśli chchesz 900 to tylko i wyłącznie bez gazu bo przy ekonomicznej jeździe malutko ci spali i opłaty tanie więc na paliwo ci zawsze coś zostanie jeśli chodzi ci już konkretnie na gaz żeby było taniej to co najmniej 1,1 albo jakiś po swapie z 1,2 silnikiem z punto :) pozdro za 5,5 tys spokojnie kupić sejko z rocznika 99-00, z przebiegiem do 100 tys


zgadzam sie. gaz do zapalniczek. albo do silników powyżej 1.8 litra.

jak juz chcesz gaz, kup auto na benzynie i gaz sam załóż - wtedy wiesz co masz. inaczej kupisz ruine
_________________

 
 
RoMaN
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2010, 10:15   

Ja osobiście żałuję że kupiłem 900 , lepiej było kupić 1.1 . Spalanie na porównywalnym poziomie , a komfort jazdy nie ten . Na Twoim miejscu rozglądałbym się za 1.1 bez gazu . Jeśli będziesz jeździł normalnie to myślę że śr. 5.5 - 6.5 l / 100 powinno Ci spalić . Chyba że planujesz zamiast 900 włożyć 1.2 8V to wtedy bierz 900 . Na pewno po sobie wiem że warto było brać 1.1 . Za 5.500 zł jest co kupić , tylko przed zakupem dobrze pooglądaj autko żeby nie stało dłużej w warsztacie niż nim jeździł . To czekamy aż coś kupisz i przedstawisz w dziale "Nasze auta" , pozdrawiam RoMaN .

P.S. http://moto.allegro.pl/it...odne_uwagi.html warte oglądnięcia , to ktoś od nas ?
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Pomógł: 76 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 18-07-2010, 12:17   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


ale jaki gaz w ogóle do tak małego auta z małym silnikiem? ludzie to jest bez sensu, czyt. takie rzeczy tylko w Polsce sie robi, ile jeździ cc700 i Tico z gazem - dla mnie to jest ubaw po pachy jak to widze :roll:
_________________

 
 
rudiov 
Nałogowiec
POlski osioł


Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 343
Skąd: Krk
Wysłany: 18-07-2010, 12:37   
   Bolid: 1.1 mpi van / Zafira 1.6


Ciacho napisał/a:
ale jaki gaz w ogóle do tak małego auta z małym silnikiem? ludzie to jest bez sensu, czyt. takie rzeczy tylko w Polsce sie robi, ile jeździ cc700 i Tico z gazem - dla mnie to jest ubaw po pachy jak to widze :roll:


Czysto z ciekawości - dlaczego cię to tak śmieszy?
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Pomógł: 76 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 18-07-2010, 12:40   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


rudiov napisał/a:
Czysto z ciekawości - dlaczego cię to tak śmieszy?

bo te auta palą i tak bardzo małe ilości benzyny, więc po co im LPG?
_________________

 
 
rudiov 
Nałogowiec
POlski osioł


Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 343
Skąd: Krk
Wysłany: 18-07-2010, 12:48   
   Bolid: 1.1 mpi van / Zafira 1.6


Hm koszt paliwa /2 - jeśli kogoś stać tylko na samochód za 2 tyś to znaczy, że liczy każdą złotówkę . Ponad to ktoś może mieć daleko do pracy i zamiast 800zł z pensji wydaje 400 na dojazdy . Osobiście nie wnikam co się komuś opłaca i z jakich względów ma gaz.

Pzdr
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Pomógł: 76 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 18-07-2010, 13:07   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


rudiov napisał/a:
Hm koszt paliwa /2 - jeśli kogoś stać tylko na samochód za 2 tyś to znaczy, że liczy każdą złotówkę . Ponad to ktoś może mieć daleko do pracy i zamiast 800zł z pensji wydaje 400 na dojazdy . Osobiście nie wnikam co się komuś opłaca i z jakich względów ma gaz.

Pzdr

Jak zwykle mądrze piszesz. Ale będę się upierał że takich akcji nie rozumiem i są dla mnie bez sensu. Widzę jedną tylko zaletę - auto tanio jedzie. Reszta to same wady - ograniczenie i tak symbolicznej przestrzeni bagażowej, występujące cały czas obciążenie tylnej osi przez ciężką butlę (tak jakby jeździć non stop z teściową na tylnej kanapie), bardzo mały zasięg na jednym baku lpg, często zdarzające się problemy występujące podczas eksploatacji auta z lpg...

Nie wiem, może ze mną coś jest nie tak, ale nie pojmę takiego psucia tych aut przez montaż instalacji LPG...

W jakimś dużym kombi z dużym silnikiem benzynowym jestem w stanie zrozumieć lpg, ale w małych autkach to jest przesada... Są chyba jakieś granice oszczędności, no przynajmniej powinny być...
_________________

 
 
Ania 
stokrotka


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1328
Skąd: Suwałki
Wysłany: 18-07-2010, 13:11   
   Bolid: Fiat


rudiov napisał/a:
liczy każdą złotówkę

Moja znajoma ma chorą mamę.
Mama mieszka w odłegłości 30 km.
Pokonywanie tej odległości 3-4 razy w tygodniu to spory koszt.
A więc zainwestowanie w Tico- z gazem - przyniosło jej duże oszczędności. I to Tico w ogóle się nie psuło...
_________________
Szukaj mnie...
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Pomógł: 76 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 18-07-2010, 13:16   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


Krysia napisał/a:
A więc zainwestowanie w Tico- z gazem - przyniosło jej duże oszczędności. I to Tico w ogóle się nie psuło...

Bo Tico to dobry wóz, tylko że rdzewieć lubi i to jego główna wada... Benzyny spala od 4 do 5 litrów na 100km... Wiem bo wujek miał.. Z pierwszej serii, wyprodukowane w Korei, przywiezione do Polski statkiem... Jeśli dla kogoś tak ekonomiczny samochód nadal jest za drogi w eksploatacji to jest mi po prostu przykro i już nic nie mam do napisania na ten temat.
_________________

 
 
Ania 
stokrotka


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1328
Skąd: Suwałki
Wysłany: 18-07-2010, 13:20   
   Bolid: Fiat


Sławek...niektórzy naprawdę muszą się liczyć z każdym groszem.

Ja to rozumiem.

Różnie w życiu miałam.


Teraz moje turbo pali w mieście do 11 litrów ( z klimatyzacją wlączoną non- stop) i nie robi to na mnie wrażenia...
_________________
Szukaj mnie...
 
 
rudiov 
Nałogowiec
POlski osioł


Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 343
Skąd: Krk
Wysłany: 18-07-2010, 13:41   
   Bolid: 1.1 mpi van / Zafira 1.6


Hehe to podam wam przykład z innej beczki :smile:

Właściciel firmy budowlanej - domy od podstaw , wykończenia itp
Pod domem Ducato doka 2008r w leasingu, Passat b5fl 2003 tdi , ... Daewoo tico LPG
Koleś stwierdził, że nie opłaca mu się często po budowach tarabanić jego zabawkami, i idealnie nadaje sie do tego Tico w gazie . Stwierdził , że jak ma na wykończenia w centrum bać się o Paska lub parkować nowym "poręcznym inaczej" dostawczym to woli zostawić pod blokowiskiem Ticola, zajechac za 15zł na 100km, parkować między budką telefoniczną a krzakami :lol: i wymieniać części typu klamki (niedawno się złamała) za 12zł. Dodatkowo nasuneła mu się refleksja, że jeśli żona zamiast passatem jeździła Daewoo to by miał za free rate leasingową :))
 
 
Ania 
stokrotka


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1328
Skąd: Suwałki
Wysłany: 18-07-2010, 13:58   
   Bolid: Fiat


rudiov, to ja też coś opowiem.

Byłam niedawno w salonie, gdzie znajoma pokazywała mi piękny i drogi model Lancii, wypasiony, skóra i inne bajery. Do tego auta przyjechał facet z synem, odebrać to cudo. Ojciec pytał syna, jak mu sie auto podoba? Na to syn ( lat 6- 7 ) odparł,że ładne ale co z tego jak go mama pod blokiem zaraz odrapie :grin:



Niegłupi ten wlaściciel firmy budowlanej...
_________________
Szukaj mnie...
 
 
rolandinho 
Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 65
Skąd: Rybnik/Racibórz
Wysłany: 18-07-2010, 15:18   
   Bolid: Fiat Seicento Abarth


ile bym mógł wydać na paliwo (benzyna) jeżdżąc ok 700km w ciągu miesiąca.?
nie ukrywam że zależy mi na niskich kosztach paliwa..

wg. waszych opinii to nie polecacie gazu. :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum