FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaż samochodu.
Autor Wiadomość
reting1 
nówka sztuka ;)

Wiek: 69
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 14
Skąd: bytom
Wysłany: 18-12-2009, 18:49   Sprzedaż samochodu.
   Bolid: seicento


Witam Szanownych Forumowiczów.W poniedziałek mam zamiar sprzedać mojego SC.Proszę mi powiedzieć kto będzie musiał zapłacić podatek ,czy ja zbywający czy kupujący i ile. Dotychczas kupowałem nowe i w rozliczeniu zostawiałem stare.Jak to będzie wyglądało teraz?Mam też pytanie o ubezpieczenie:chcę OC i AC przekazać nabywającemu , czy tak można?Jak to będzie wyglądało?Będę wdzięczny za wyjaśnienie.TED
 
 
beklin 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd: rle
Wysłany: 18-12-2009, 19:42   
   Bolid: 2.o hdi


http://www.axadirect.pl/w...y-samochodu.pdf

Pod tym linkiem masz fajny wzór umowy. Ona jest najważniejsza. Wszystkie pola wypełniasz razem z Kupującym. Dwie kopie. po jednej dla stron.

Twoje obowiązki:
* umowa
* przekazanie samochodu, kluczyków, ubezpieczenia
* zgłoszenie w wydziale komunikacji sprzedaży samochodu (potrzebna umowa)
* zgłoszenie ubezpieczycielowi sprzedaży samochodu

Obowiązki Kupującego:
* 14 dni na zapłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych w Urzędzie Skarbowym 2% od wartości z umowy. Lepiej nie przekraczać terminu, bo mogą być konsekwencje w postaci mandatu :D

* 30 dni na przerejestrowanie samochodu w wydziale komunikacji

* ubezpieczenie - tutaj jest dwie opcje: albo Kupujący przepisuje na siebie "twoją" polisę i jeździ do momentu jej wygaśnięcia ewentualnie wypowiada tą polisę u ubezpieczyciela i bierze nową na siebie. W tym drugim wypadku możesz się starać o zwrot części składki. To musisz już ustalić z Kupującym.

To chyba tyle jeśli chodzi o papierkowo-urzędowe sprawy ;)
_________________

 
 
reting1 
nówka sztuka ;)

Wiek: 69
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 14
Skąd: bytom
Wysłany: 19-12-2009, 15:27   Spredaż SC
   Bolid: seicento


Witam .Na wstępie chciałbym podziękować Koledze za wyczerpującą odpowiedz.Niestety mam jeszcze jeden problem:pamiętam że dostałem przy kupnie w salonie dodatkowy trzeci kluczyk (brązowy)tzw. kluczyk MATKA. Po latach użytkowania ,a raczej jego nie użytkowania (klucza),gdzieś się zawieruszył (i to na dobre).Do czego to cholerstwo służy i czy przyszłemu właścicielowi będzie niezbędny?Jeżeli jest on niezbędny , to jak go można odtworzyć.Mam jeszcze dwa oryginały w tym jeden nówka który nie był jeszcze ani razu używany.Bardzo proszę o wyjaśnienie i poradę .Dzięki .TED
_________________
reting1
 
 
bakol 
Nałogowiec


Pomógł: 14 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 271
Skąd: Ruda ?ląska
Wysłany: 19-12-2009, 20:10   Re: Spredaż SC
   Bolid: stilo 3D 1.8


reting1 napisał/a:
Witam .Na wstępie chciałbym podziękować Koledze za wyczerpującą odpowiedz.Niestety mam jeszcze jeden problem:pamiętam że dostałem przy kupnie w salonie dodatkowy trzeci kluczyk (brązowy)tzw. kluczyk MATKA. Po latach użytkowania ,a raczej jego nie użytkowania (klucza),gdzieś się zawieruszył (i to na dobre).Do czego to cholerstwo służy i czy przyszłemu właścicielowi będzie niezbędny?Jeżeli jest on niezbędny , to jak go można odtworzyć.Mam jeszcze dwa oryginały w tym jeden nówka który nie był jeszcze ani razu używany.Bardzo proszę o wyjaśnienie i poradę .Dzięki .TED


ja kupowałem używane SC i powiem Ci, że żadnego 3-go kluczyka nie dostałem. Tylko 2 komplety zawierające kluczyk, kluczyk do centralki alarmu, pilot od centralnego zamka. Dostałem również karte FIAT CODE.

Nie wydaje mi się, żeby ktoś przy kupnie wymagał jakiegoś kluczyka matki - szczerze mówiąc pierwsze słyszę ;)

i jeszcze wtrące swoje 3 grosze odnośnie ubezpieczenia:
kupujący przejmuje OC na okres do 30 dni (potem musi przekalkulować składkę lub wypowiedzieć umowę) natomiast ubezpieczenie AC najczęściej NIE PRZECHODZI na kupującego czyli traci ważność z dniem podpisania umowy kupna/sprzedaży
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Pomógł: 76 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 19-12-2009, 21:14   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


bo z tym kluczykiem brązowym to jest tak że występuje on w autach z code1, natomiast w późniejszych rocznikach (nie wiem od którego roku) wprowadzili poprawione code2 i tam nie ma kluczyka brązowego, tylko karta code

a rozpoznać jakie sie ma code można jak dobrze pamiętam (lub nie) - na kluczyku pisze
_________________

 
 
beklin 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd: rle
Wysłany: 19-12-2009, 22:55   Re: Spredaż SC
   Bolid: 2.o hdi


bakol napisał/a:

i jeszcze wtrące swoje 3 grosze odnośnie ubezpieczenia:
kupujący przejmuje OC na okres do 30 dni (potem musi przekalkulować składkę lub wypowiedzieć umowę) natomiast ubezpieczenie AC najczęściej NIE PRZECHODZI na kupującego czyli traci ważność z dniem podpisania umowy kupna/sprzedaży


Jeśli chodzi o AC to nie wiem jak jest, bo nie mam praktyki. OC przechodzi na nabywcę pojazdu i to od jego woli zależy jak postąpi. Nie ma obowiązku rekalkulacji składki czy wypowiedzenia. Sam mam przepisane OC z poprzedniego właściciela bez żadnej rekalkulacji - mimo, iż nie posiadam maksymalnych zniżek.
_________________

 
 
reting1 
nówka sztuka ;)

Wiek: 69
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 14
Skąd: bytom
Wysłany: 20-12-2009, 13:11   Trzeci kluczyk.
   Bolid: seicento


Witam.Kolega ma chyba rację ,zacząłem sobie przypominać ,że prawdopodobnie w 2002 już brązowego kluczyka mi nie dali.Wiem dokładnie że przy kupnie poprzedniego SC(97r.)w salonie dali mi brązowy kluczyk.Tym razem dostałem tą plastikową kartę z kodem(którą oczywiście mam).Dziękuje Wszystkim którzy zabrali głos w tej sprawie.Jeszcze raz dzięki i cześć.TED
_________________
reting1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum