FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile kosztuje załozenie instalacji do 900?
Autor Wiadomość
bonek 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 20
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 13-06-2010, 14:47   Ile kosztuje załozenie instalacji do 900?
   Bolid: Seicento


Ile kosztuje załozenie instalacji do 900. Pytam z ciekawosci .jestem zainteresowany zalozyeniem gazu tylko nie wiem czy mi sie to oplaca. mam i jestem ciekaw czy sie szybko zwroci


i powiedzcie mi jak z miejscem w bagazniku? kolo zapasowe pewnie trzeba wywalic ?
 
 
dre123 
Nałogowiec

Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 275
Skąd: Łódź
Wysłany: 13-06-2010, 17:36   
   Bolid: Seicento 900 LPG


W Łodzi jest od 1500zł do jednopunktowych wtrysków czyli 900 właśnie. Co do zwrócenia się kosztów założenia butli to zależy to od ilości przejechanych kilometrów. Zwrócić się zwróci, ale trudno powiedzieć po jakim czasie. Może być po roku a może i po dwóch.. Są kalkulatory na stronach internetowych można policzyć np. na tej http://www.autogaz.lodz.pl/.

Zbiornik w miejsce koła zapasowego to zbiornik toroidalny. Do koła zapasowego dają pokrowiec i można je wozić np z tyłu na kanapie, albo w bagażniku. Ja mam tak pod kontem ustawione oparte na skrzynce na narzędzia. Bagażnik zamyka sie ładnie i jest półka z głośnikami, więc niczego nie widać.. Aha i jeszcze zwykle za taki zbiornik w koło jest dodatkowa opłata zwykle 100 PLN
 
 
leon12 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: malinowo
Wysłany: 13-06-2010, 18:27   
   Bolid: sc900lpg


dre123 napisał/a:
W Łodzi jest od 1500zł do jednopunktowych wtrysków czyli 900 właśnie. Co do zwrócenia się kosztów założenia butli to zależy to od ilości przejechanych kilometrów. Zwrócić się zwróci, ale trudno powiedzieć po jakim czasie. Może być po roku a może i po dwóch.. Są kalkulatory na stronach internetowych można policzyć np. na tej http://www.autogaz.lodz.pl/.

Zbiornik w miejsce koła zapasowego to zbiornik toroidalny. Do koła zapasowego dają pokrowiec i można je wozić np z tyłu na kanapie, albo w bagażniku. Ja mam tak pod kontem ustawione oparte na skrzynce na narzędzia. Bagażnik zamyka sie ładnie i jest półka z głośnikami, więc niczego nie widać.. Aha i jeszcze zwykle za taki zbiornik w koło jest dodatkowa opłata zwykle 100 PLN

lub kupic dojazdowke i miesci sie na lezaco :grin:
 
 
Endymion 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 49
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 13-06-2010, 22:03   
   Bolid: SC 0,9-LPG-2000r-99kkm + DaciaLoganMCV 202kkm


Gaz zakładałem 2,5 roku temu zapłaciłem 1450zł z butlą w kole.
Najtańszy zestaw u gazownika kosztował 1300-1350zł., ten mój miał lepszy reduktor i parownik.
Koło wożę w bagażniku podparte apteczką, jeśli mam dużo bagaży to zapasówkę wrzucam za siedzenie.


Uploaded with ImageShack.us

P.S. Seicento już jeździ na dojazdówkach :))

Co do zwrotu inwestycji:
Przegląd jest droższy o 60zł.
PB palił mi z tego co pamiętam 5,5-6l/100km.
Gazu zużywa 6,5-8l średnio 7,5l/100km. + PB za jakieś 200-250zł/rok.
Moje średnie przebiegi to 20kkm rocznie.
Świece i kable oryginalne, żadnych problemów z silnikiem, raz do roku wizyta u gazownika - wymiana filterka + regulacja to koszt 30zł.
 
 
 
bonek 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 20
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 13-06-2010, 23:47   
   Bolid: Seicento


z tym kołem to widze fajny patent ;) na apteczce. to generalnie mowie ze warto zainwestowac?

a jak z utratą mocy? duża róznica jest miedzy gazem a benzyna w seicento?
 
 
Endymion 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 49
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 14-06-2010, 10:23   
   Bolid: SC 0,9-LPG-2000r-99kkm + DaciaLoganMCV 202kkm


Utratę mocy ciężko mi ocenić, nie miałem jakichś negatywnych odczuć. Pewnie na hamowni coś by tam wykazało, ale ja osobiście nie zauważyłem większej różnicy.

Co do opłacalności inwestycji to wylicz sobie:
http://www.autocentrum.pl...kalkulator-lpg/
W moim przypadku przy cenie instalacji 1450zł, rocznych przebiegach 20kkm. Do tego 300zł. na przeglądy,regulacje i PB na rozruch. To zwrot inwestycji nastąpi po 11 miesiącach :wesoly:

Osobiście jestem z gazu bardzo zadowolony.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum