FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak odłączyć na szybko LPG tak aby pozostała sama benzyna
Autor Wiadomość
okiziom 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 2
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 30-05-2010, 03:03   Jak odłączyć na szybko LPG tak aby pozostała sama benzyna
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 SPI


Mam SC 1.1 SPI z 2000r. Instalacja prosta z pokrętłem pod maską, bez żadnych komputerów i ze zwykłym trójpozycyjnym przełącznikiem. Od czas do czasu mam problem z odpaleniem auta. Bywa że gasną wszystkie kontrolki na centralce i auto w żadnej pozycji nie chce odpalić. Postoi przez noc i nagle jest ok, odpala po pierwszym obrocie. Gazownik wymienił centralkę i na niewiele się to zdało.
Pytanie moje jest jak na szybko odłączyć samemu elektronikę od gazu tak aby spokojnie jeździć na samej benzynie bez obawy o to czy odpali czy nie. Gaz zakręcę przy samej butli, chcę tylko żeby na stałe śmigała pompka od benzyny. Może macie jakieś sugestie co może być przyczyną nieodpalania i gaśnięcia kontrolek ? Styki bezpiecznika i wszystkich przewodów są czyste i wypsiukane preparatem to czyszczenia styków. Bezpiecznik oczywiście cały czas ok, nie ulega przepalaniu.
 
 
barthez 
Nałogowiec
professional audio


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 382
Skąd: stolica Wlkp
Wysłany: 30-05-2010, 12:38   
   Bolid: Fiat CC 0.7 R2 4V (170A.046)


Sam sobie praktycznie odpowiedziałeś co trzeba zrobić, żeby wyłączyć lpg-wyjąć bezpiecznik od centralki(w tym przypadku za centralkę robią układy w przełączniku). Przed tym zabiegiem należy włączyć na stałe zupę.

Na moje musisz się samemu tym zająć skoro "fachowcowi" się nie chciało znaleźć problemu z przewodami/stykami od zasilania/masy centralki.
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. ?więta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy/diesla amen.
 
 
okiziom 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 2
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 30-05-2010, 13:27   
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 SPI


Zakładam, że samo wyjecie bezpiecznika nie przestawi samochodu na pierwotną pracę tylko na benzynie. W jaki sposób odcinana jest benzyna ? Doszukiwać się jakiegoś elektrozaworu ? Jeżeli tak to czy on zamyka jeżeli ma napięcie czy jak go nie ma ?

[ Dodano: 31-05-2010, 08:50 ]
Chyba, że benzyna jest odcinana metodą odcinania prądu do pompki w zbiorniku. Czy ktoś wie jak to jest rozwiązane ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum