FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto powinien odkręcać i zakręcać korek wleu lpg na stacji ??
Autor Wiadomość
barthez 
Nałogowiec
professional audio


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 382
Skąd: stolica Wlkp
Wysłany: 25-06-2010, 17:54   
   Bolid: Fiat CC 0.7 R2 4V (170A.046)


Powiem tak-mam gdzieś artykuły różnych, opłaconych ludzi. Miałem samochód z lpg i przez te parę miesięcy zrobiłem nim ponad 20 tyś km i nie raz tankowanie samemu to jedyna rzecz, na którą mogłem liczyć, więc nie ucz księdza pacierza co wydobywa się przez całą sekundę-dwie po odpięciu pistoletu(bez urazy). Mało kto ale przy LPG mnie nie zagniesz, zwłaszcza że musiałem poprawiać papudroków w niejednym samochodzie. Zwykły szaraczek może sobie zrobić krzywdę np. przy dolewaniu oleju, płynu chłodnicy w samochodzie znacznie bardziej niż przy wyciąganiu pistoletu, po odbiciu. Rękawice oczywiście miałem swoje-przydają się nie tylko do tego. Trochę chęci, raz spróbujesz to nie będziesz potrzebować pracownika, który często jest też i kasjerem na danej zmianie.

PS. Do szwabów jeździłem co najmniej raz w miesiącu, więc wiem, że bez przejściówki nie ma co tam zaglądać. Żeby jeszcze stacji było więcej to byłby luksus. A tak drogę powrotną do granicy musiałem zasuwać na zupie ;/ .
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. ?więta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy/diesla amen.
Ostatnio zmieniony przez barthez 25-06-2010, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebec007 
Nałogowiec


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-06-2010, 18:10   
   Bolid: SC Sporting Schumacher


Widzę że nawet nie przeczytałeś tego nawet... gdzie jest tam mowa o innych końcówkach u nas w Polsce i w Europie... Ten "opłacany" ekspert, ma więcej do czynienia z gazem LPG i systemami do tankowania niż ty po 20 tyś km. :roll: A to że spotkałeś się ze złą obsługą stacji... to inna sprawa.
_________________
 
 
barthez 
Nałogowiec
professional audio


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 382
Skąd: stolica Wlkp
Wysłany: 25-06-2010, 18:13   
   Bolid: Fiat CC 0.7 R2 4V (170A.046)


Sebec007 napisał/a:
Widzę że nawet nie przeczytałeś tego nawet... gdzie jest tam mowa o innych końcówkach u nas w Polsce i w Europie... Ten "opłacany" ekspert, ma więcej do czynienia z gazem LPG i systemami do tankowania niż ty po 20 tyś km. :roll: A to że spotkałeś się ze złą obsługą stacji... to inna sprawa.


Pisząc to potwierdziłeś tylko jedno-wolisz ufać opłacanym teoretykom niż praktykom.
Ja już pasuję, bo z teoretykami nie zamierzam dyskutować.

PS. Proponuję zamknąć temat lub go też wyrzucić, bo dyskusja prowadzi do ni kąd i przypomina dywagacje na temat olejów i wieczne mylenie gęstości z lepkością.

PASS.
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. ?więta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy/diesla amen.
Ostatnio zmieniony przez barthez 25-06-2010, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebec007 
Nałogowiec


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-06-2010, 18:16   
   Bolid: SC Sporting Schumacher


barthez napisał/a:

Ja już pasuję, bo z teoretykami nie zamierzam dyskutować.


:lol2: :lol2: :lol2:
_________________
 
 
sito_zabrze 
nówka sztuka ;)

Wiek: 44
Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 07-07-2010, 21:51   
   Bolid: 900 na alumkach + czarne zderzaki


Pracowałem na stacji więc powiem jak jest..... z tym korkiem

Przyjęło sie tak praktycznie wszędzie że pracownik odkręca,tankuje,zakręca.
Pracownik ma prawo odmówić tankowania jezeli wlew jest w miejscu trudno dostępnym, np pod zderzakiem lub zauwazy ze z instalacji coś wycieka,syczy itp
Moja dziewczyna która dalej pracuje na stacji (lotos) robi tak:

jak korek jest brudny,urwany,lub mega mocno dokręcony to prosi kierowce o odkręcenie (nawet jak kieruje kobieta)

P.S. tankuje w Polsce zawsze pracownik,który musi mieć odpowiednie przeszkolenie o LPG,widziałem juz ślady na rękach po spotkaniu z LPG i powiem tym wszystkich kozakom co leją sobie sami,ze rana jest obrzydliwa i ciężko sie goi......
_________________
jest mi wstyd,zakładam eLpiDźi
 
 
 
Michaelslon 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 76
Skąd: Kielce
Wysłany: 13-07-2010, 18:37   
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 SPI Benzyna + LPG


barthez napisał/a:
Sebec007 napisał/a:
Podczas podłączania lub odłączania, wydobywają sie resztki gazu (nie mówię fachowo, ale widać to)

Nic się nie wydobywa podczas podłączania, a gdy wyjmujesz pistolet jest dosłownie sekundowy syk i nawet mając rękę przy tym nie jesteś wstanie sobie niczego zrobić. Czemu u szwabów tankują samemu a tylko biedne polusy muszą mieć cieci do obsługi? Z lenistwa chyba.


Oooo, a więc jednak :) Już myślałem, że tylko na kieleckich stacjach BP jest tak wspaniała obsługa. Na Bliskiej nawet nie muszę dzwonić bo gość zaraz jest przy samochodzie, a na BP byłem 2 razy. Za pierwszym czekałem 15 minut, dzwoniłem 4 razy, a i tak nikt nie przyszedł, więc pojechałem w cholerę. Za drugim razem czekałem z 10 minut i okazuje się, że ten sam gość, tankuje LPG i pracuje na myjni :lol: . W końcu się doczekałem, ale jeśli nie stać ich na dodatkowego pracownika od tankowania gazu to mam ich gdzieś.

Sam nigdy nie tankowałem, a na Bliskiej od gazu jest dodatkowy pracownik, dystrybutor tylko jeden. Gdybym spróbował sam tankować pewnikiem dostałbym opieprz :lol: , więc wolę grzecznie zaczekać tę minutkę. Moja rola ogranicza się tylko do płacenia.

Co do tej różnicy zdań Sebca007 i bartheza powiem tylko tyle, że rzadko pracownicy stacji (było ich kilka) zakładają rękawice. Ba ostatnio nawet gość był w krótkich spodenkach i sandałkach, więc to trochę chyba przesada z tym zagrożeniem przy odczepianiu pistoletu. Poza tym PRAKTYKA>TEORIA.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum