FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nie odpala na gazie
Autor Wiadomość
99ol 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: rzeszów
Wysłany: 22-06-2016, 07:57   nie odpala na gazie
   Bolid: seicento s


Witam.Po padnięciu silnika 1,1 spi i wymianie na taki sam (używany) nie chce odpalać na gazie.
Na benzynie odpala ,a jak chce odpalić na gazie ,to wyskakuje kontrolka wtrysku i w ogóle nie chce odpalić.Dodam.że przed wymianą silnika odpalał i na benzynie i po przełączeniu na gaz.Instalacja BRC 2-ga generacja.Przy jeżdzie na samej benzynie ,też czasami zapala się ,,marchewka''.Jeżeli Ktoś chciałby mi pomóc ,to bardzo proszę.
 
 
siwucha170 
Bywalec

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 62
Skąd: Sanok
Wysłany: 28-06-2016, 16:30   
   Bolid: fiat seicento


ja jak przelacze na lpg i podgazuje aby przeszedl na lpg to tez zaswieca mi sie wtrysk, da sie to zrobic zeby to w trakcie pracy na lpg nie swiecilo ale nie zaglebialem sie w to bo jak dziala to niech sobie swieci nie przeszkadza mi :D

dziwne ze nie pracuje na lpg. moze cos jest nie podpiete, moze o czyms zapomniales?

sprawdz kable przy elektrozaworach od gazu, jeden przy butli a drugi przy reduktorze, sprawdz czy na pewno masz odkrecony gaz na butli
sprawdz bezpieczniki na instalacji
 
 
99ol 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: rzeszów
Wysłany: 28-06-2016, 20:41   nie odpalana gazie
   Bolid: seicento s


Raczej wszystko jest podpięte prawidłowo.Na gazie pracuje,tylko nie odpala na gazie,zaświeca się kontrolka wtrysku.Nie wiem jeszcze co jest grane ale ma dość duże wolne obroty.Jakieś sugestie?
 
 
Miecho 
Bywalec

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 80
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 29-06-2016, 10:41   Re: nie odpalana gazie
   Bolid: SC 1.1 SPI Schumacher


99ol napisał/a:
Na gazie pracuje,tylko nie odpala na gazie...


A to nie jest tak żę nie powinno się odpalać auta na gazie tylko na benzynie i potem dopiero przełączać na gaz ?
 
 
siwucha170 
Bywalec

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 62
Skąd: Sanok
Wysłany: 05-07-2016, 22:14   
   Bolid: fiat seicento


jezeli jest druga generacja lpg to zawsze bedzie odpalal na benzynie!!!


uwazam to za bardzo dobra sprawe !!!

jezeli auto odpalisz i dopiero po podgazowaniu przejdzie ci na lpg i wszystko jest w porzadku, to usun ten temat i ciesz sie tym ze wszystko dobrze ci dziala !!! !!
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 16-07-2016, 09:02   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


Każda instalacja jest tak skonstruowana że można odpalić bezpośrednio z gazu. W SC mam II generację i jak jest około plus 5 stopni to odpalam zimnego na gazie i jest ok. Przełącznik w pozycji odpalania z gazu z pominięciem fazy benzynowej. W Pandorze mam IV generację. Tu już troszkę trudniej , trzeba procedure do odpalenia stosować ale da radę. Niestety tutaj sterownik rejestruje ilość odpaleń awaryjnych ale interfejs i kasuje się bezpowrotnie. Ustawiłem tzw ciepły start gdzie kiedy silnik ciepły to pali z gazu więc można? Można....
99ol pewnie coś nie podłączone skoro odpalał wcześniej na gazie. Co do wyższych obrotów jałowych- przy przepustnicy są dwa wężyki - jeden z evap-u drugi cienki z odmy. Są podobnej średnicy i jeśli są zamienione to jałowe obroty wyższe
_________________
Hac не дoгoнят ...
 
 
Miecho 
Bywalec

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 80
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 18-07-2016, 11:13   
   Bolid: SC 1.1 SPI Schumacher


macher napisał/a:
Każda instalacja jest tak skonstruowana że można odpalić bezpośrednio z gazu. W SC mam II generację i jak jest około plus 5 stopni to odpalam zimnego na gazie i jest ok. Przełącznik w pozycji odpalania z gazu z pominięciem fazy benzynowej.


Ja wiem że każda instalacja tak ma ale podobno nie powinno się odpalać auta na gazie.
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 18-07-2016, 20:12   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


Może i nie powinno ale jakoś 14o tys na lpg nie zaszkodziło silnikowi mimo takiego odpalania i o dziwo po odpaleniu na gazie kiedy zimny pracuje równiej niż na benzynie
_________________
Hac не дoгoнят ...
 
 
patgaw 
Bywalec

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 92
Skąd: wawa
Wysłany: 18-07-2016, 23:47   
   Bolid: Fiat 600 LPG


no to jak w mojej jest tylko 1 przycisk i odpala mi na benzynie to jak niby mam go odpalic z gazu?
 
 
macher 
Moderator

Pomógł: 448 razy
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 19-07-2016, 09:35   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


patgaw napisał/a:
no to jak w mojej jest tylko 1 przycisk i odpala mi na benzynie to jak niby mam go odpalic z gazu?

Jaką masz instalację? U mnie w Pandorze mam sekwencję i też jeden przyciska ale mam możliwość palenia z gazu. Nie pamiętam jak bo tylko trzy razy sprawdzałem ale chyba przed przekręceniem stacyjki naciskam na ten przycisk kilka sekund i przekręcam stacyjkę i odpalam z LPG. W Bingo też się spotkałem z jednym przyciskiem ale w programie trzeba się podpiąć i zaznaczyć funkcję startu z LPG
_________________
Hac не дoгoнят ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum