FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Samodzielna zmiana butli
Autor Wiadomość
dre123 
Nałogowiec

Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 275
Skąd: Łódź
Wysłany: 24-12-2009, 12:57   Samodzielna zmiana butli
   Bolid: Seicento 900 LPG


Na allegro znalazłem nową butlę od gazu taką jak moja -

http://www.allegro.pl/ite...x180_slask.html

Jest nowa, ma homologacje na 10 lat i dokumenty na to. Teraz pytanie można zamontować ją samemu i tym samym oszczędzić na montażu butki u gazownika ? Na allegro jest za 280zl, pojechać po nią mogę samemu. Natomiast jak pytałem u gazownika to chce 750 za butlę i montaż.

Swoją drogą można by było też kupić taką butlę i nie zmieniać je a pokazać tylko papiery, że niby jest nowa.. Jeśłi tak to po co w ogóle sprzedają takie butle przez allegro ?
 
 
GrzegorzW 
Bywalec

Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 68
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24-12-2009, 15:36   
   Bolid: Fiat Seicento 0.9 & Wartburg 1,3 z LPG


Jak chcesz rade to GG 2733809
_________________


Czerwone są piękne
 
 
 
dedek 
za dużo się czepia do forum

Pomógł: 27 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 296
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-12-2009, 23:04   
   Bolid: Seicento 1.1 MPI


Wydaje mi się, że butle mają jakieś numery seryjne, inaczej te homologacje nie były by nic warte...
dokładnie nie pamiętam
jakiś czas temu sam demontowałem sobie instalacje lpg.


Wyjeździj dokładnie do końca gaz !!! , (demontując, zacząłem od elektroniki i części które są w okolicach silnika ale mniejsza o to, Ty chcesz tylko wymienić butle), spoglądasz na butle i ten wielozawór, czy jak to się nazywa, coś co jest przykręcone do butli na kilka śrubek, obluzuj troche jedną, drugą itd ale nie za bardzo(2 obroty), jak juz wszystkie ciut poluzujesz to zajmij się jakimiś dwoma obok siebie i je powoli odkręcaj aż poczujesz albo usłyszysz, że resztki gaziku się ulatniają przez mikro szczeline zrobioną przez te 2 śrubki. Jak już nic nie będziesz czuł ani słyszał to odkręcaj powoli resztę po 1-2 obroty kluczem, aż odkręcisz wszystki (dla bezpieczeństwa). Wtedy wyjmujesz to cos i przekładasz do drugiej butli, ot cała filozofia. Tylko uważaj żeby nie urwać ani za bardzo nie pozaginać tych miedzianych przewodów od gazu...

powyższy tekst został sporządzony na podstawie moich doświadczeń, nie biorę odpowiedzialności za różne dziwne rzeczy, które mogą się zdarzyć przy odkręcaniu tego czegoś :p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum