FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jerzyk
16-03-2018, 17:12
Seicento 1.1 MPI strzela na gazie, nierówno pracuje na benzy
Autor Wiadomość
kwiatekdawid 
nówka sztuka ;)

Wiek: 29
Dołączył: 22 Gru 2014
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-03-2018, 18:25   Seicento 1.1 MPI strzela na gazie, nierówno pracuje na benzy
   Bolid: Seicento 1.1 MPI


Witam wszystkich forumowiczów,

Jestem tu nowy, ale forum znam i czerpię jak najwięcej dobrego. Mam problem ze swoim sejczakiem. Mianowicie posiadam instalację gazową Tartarini TEC99 z silniczkiem krokowym DAT99 (oryginalny). Auto nierówno pracowało na benzynie, a na gazie czasami podczas dodawania gazu strzela w filtr powietrza. Przepustnica została wykręcona i wyczyszczona, tak samo silniczek krokowy, zmieniony potencjometr przepustnicy. Problem jest o tyle istotny, że dwa razy podczas strzału z przepustnicy wydmuchnęło mi krokowca, dwa razy go rozwalając i kwalifikując do wymiany.

Auto było u mechanika-gazownika. Instalacja została wymieniona, świece sprawdzone i wymieniane dwa miesiące temu, nowe przewody WN.

Kompletnie nie mam już pojęcia co może być przyczyną, bo komputer nie wykazuje żadnych błędów (sprawdzone). Nie chce kupować kolejnego krokowca, aby go zniszczyć.

Gaz wyregulowany, układ zapłonowy sprawny, krokowiec do wymiany. Czy jest lecu gdzieś lewe powietrze?

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy zmienić uszczelkę między przepustnicą a gardzielą sejczaka?
2. Mikser mam w filtrze powietrza, gdzie od dołu wchodzi wąż do niego podłączony. Jest tam otwór większy niż średnica węża. Czy powinno być to uszczelnione?

Pozdrawiam serdecznie i czekam na sugestie!
 
 
jerzyk 
Loża szyderców


Pomógł: 151 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2692
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-03-2018, 17:16   Re: Seicento 1.1 MPI strzela na gazie, nierówno pracuje na b
   Bolid: Audi


kwiatekdawid napisał/a:
nowe przewody WN.



jakiej firmy przewody WN
bo niektóre radzą sobie dobrze z benzyną ale z gazem to juz nie

kwiatekdawid napisał/a:

2. Mikser mam w filtrze powietrza, gdzie od dołu wchodzi wąż do niego podłączony. Jest tam otwór większy niż średnica węża. Czy powinno być to uszczelnione?



czuć gazem pod maską ?

bo jesli gaz się ulatnia to może się to przykro skończyć

daj jakies fotki tego połączenia
 
 
alexy1999 
nówka sztuka ;)

Wiek: 25
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd: szczecin
Wysłany: 20-04-2018, 14:00   
   Bolid: seicento 1.1


Witam, mam problem z obrotami w moim seicento 1.1 sporting.
Samochód sam sobie wrzuca obroty czy to na luzie czy na biegu przy kazdym postoju, podczas jazdy jest wszystko wporzadku i nie gaśnie. Na światłach wrzuca sobie coraz wieksze obroty poczym gaśnie, Pomaga ciągłe wciskanie hamulca podczas postoju, wtedy obroty spadaja i samochód nie gaśnie. Ktoś wie o co chodzi ???
 
 
wojtek12321 
Nałogowiec

Pomógł: 65 razy
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 443
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 20-04-2018, 18:07   
   Bolid: Fiat seicento 900 SX


alexy1999 napisał/a:
Pomaga ciągłe wciskanie hamulca podczas postoju, wtedy obroty spadaja i samochód nie gaśnie. Ktoś wie o co chodzi

Może jakiś problem z rurą podciśnienia od serwa hamulca, jakaś nieszczelność lub coś podobnego.
 
 
jerzyk 
Loża szyderców


Pomógł: 151 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2692
Skąd: Łódź
Wysłany: 20-04-2018, 19:32   
   Bolid: Audi


alexy1999 napisał/a:
Witam, mam problem z obrotami w moim seicento 1.1 sporting.
Samochód sam sobie wrzuca obroty czy to na luzie czy na biegu przy kazdym postoju, podczas jazdy jest wszystko wporzadku i nie gaśnie. Na światłach wrzuca sobie coraz wieksze obroty poczym gaśnie, Pomaga ciągłe wciskanie hamulca podczas postoju, wtedy obroty spadaja i samochód nie gaśnie. Ktoś wie o co chodzi ???


czujnik temp, nieszczelność (lewe powietrze), czujnik przepustnicy, map sensor
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum