FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Strzela w kolektor przy odpalaniu
Autor Wiadomość
niko 
nówka sztuka ;)

Wiek: 47
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: z domu albo z roboty
  Wysłany: 05-06-2010, 11:42   Strzela w kolektor przy odpalaniu
   Bolid: 900+lpg


Witam Wszystich!

Posiadam 900 na lpg instalacja BINGO (odpala na benzynie). Czasami podczas odpalania strzela w kolektor ssący. Jest to jednorazowe tylko przy pierwszym obrocie walu korbowego po przekręceniu kluczykiem, potem auto odpala i wszystko jest ok. Strzały pojawiają się coraz częściej, zauważyłem że przewód gumowy od filtra powietrza do kolektora trochę rozerwało. Podczas jazdy wszystko jest ok, świece, przewody wszystko jak najbardziej sprawne, auto jeździ równo, nie dusi się, nie przerywa.
 
 
tygry 
Nałogowiec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 104
Skąd: Zabrze
Wysłany: 05-06-2010, 14:28   
   Bolid: sc sporting


ja przy takich objawach musialem ustawic przerwe na swiecach na 0,6mm i przestalo, zalecenie gazownika.
_________________

 
 
 
Dj Kris 
Nałogowiec

Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 148
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 05-06-2010, 22:26   
   Bolid: Opel Astra G 2,0 DI 16V 99r - Full Opcja


A jak z filtrami moze cos z mieszanką gazu?
Sprawdcz czy ci nie rozerwalo gdzies obudowy filtra powietrza. Ja mam w Peugeocie 406 na obudowie filtra powietrza takie koleczko zamykane jak czasem strzeli to sie otwiera i zaraz zamyka.
 
 
 
tygry 
Nałogowiec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 104
Skąd: Zabrze
Wysłany: 05-06-2010, 22:37   
   Bolid: sc sporting


sprawdz najpierw swiece jesli ci syrzela tylo raz podczas zaplonu, jesli mieszkasz gdzies niedaleko mnie, to dawaj, mam szczelinomierz i klucze odrazu sie to sprawdzi.
_________________

 
 
 
niko 
nówka sztuka ;)

Wiek: 47
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: z domu albo z roboty
Wysłany: 06-06-2010, 20:33   
   Bolid: 900+lpg


Dj Kris napisał/a:
A jak z filtrami moze cos z mieszanką gazu?
Sprawdcz czy ci nie rozerwalo gdzies obudowy filtra powietrza. Ja mam w Peugeocie 406 na obudowie filtra powietrza takie koleczko zamykane jak czasem strzeli to sie otwiera i zaraz zamyka.


Dobra sprawa takie "klapki przeciwwybuchowe" , ale niestety nie posiadam. Na razie jeszcze obudowy filtra nie wywaliło, ale kto wie co dalej.
Najdziwniejsze jest to że auto odpala na benzynie, więc jeżeli coś strzela to jaieś pozostałości gazu w kolektorze.
Co do przerwy na świecach to nie chce na razie zmieniać (jest fabryczna) bo auto poza tym chodzi ok i nie wiem jak bedzie na benzynie. Zjechałem już ze 3 komplety świec różnych i jest to samo
 
 
Bachor 
Nałogowiec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 201
Skąd: Chełm
Wysłany: 06-06-2010, 23:46   
   Bolid: 126p / SC 900


Hmm, może z tymi pozostałościami gazu w kolektorze to jest to. Wiec nie gaś go na gazie tylko przed zgaszeniem silnika przełącz na benzynę, niech chwile pochodzi i z rana zobacz czy tez strzeli. A normalnie jaka jest przerwa na świecach fabrycznie ? 0,8 ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum