FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sejem po Polsce ? Co polecacie ?
Autor Wiadomość
fender 
Nałogowiec


Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 457
Skąd: Białystok
Wysłany: 15-08-2012, 23:42   
   Bolid: SC 1.1 MPI


mevq4444 napisał/a:
No i jak wygląda kwestia legalności spania w aucie ? Można normalnie na stacji się zatrzymać na parkingu i przekimać ? Byłaby przynajmniej poranna toaleta blisko i hot dog na śniadanie i kawa :)


Ogólnie w Polsce nie jest zabronione spanie przy drodze w aucie. To czy na danej stacji możesz się zatrzymać i przenocować zależy wyłącznie od obsługi danej stacji, ale na większości dużych stacji są parkingi dla tirów i one też zatrzymują się tam na noclegi.
_________________



A czy Ty masz już darmowe assistance?
 
 
Łukasz 
AntyToyotowy

Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2476
Skąd: Katowice
Wysłany: 15-08-2012, 23:48   
   Bolid: Ford Focus Kombi 1.6 zetec 2004r. 152 k km


Lisek napisał/a:
wrocław- miasto jak miasto :) bynajmniej dla młodziaka jak ja :p dla historyka na pewno znajdzie się sporo atrakcji :) góry sowie jak najbardziej :) w podstawówce i gimnazjum zawsze nas tam ciągali na wycieczki ale jakoś zawsze się podziwiało widoki :)


napisz też o drogach i dorożkach jakie macie, aby każdy odwiedzający sobie odłożył 1000 zł na zawieszenia :)
_________________

 
 
Ania 
stokrotka


Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1328
Skąd: Suwałki
Wysłany: 15-08-2012, 23:53   
   Bolid: Fiat


Łukasz napisał/a:
napisz też o drogach i dróżkach jakie macie



fatalne



A propos spania w aucie...kiedyś miałam dojechać z Warszawy do Drohiczyna...z Warszawy wyjechałam późnym wieczorem i postanowiłam gdzies zanocować.
Pech chciał,że tydzień wcześniej czytałam powieść, w której opisywano jak w pensjonacie mordowano kobiety :roll:

Dojechałam do hotelu i kiedy zobaczyłam pustą recepcje i otwarte pokoje...to w popłochu uciekłam, wjechałam do lasu ryzykując mandat i spałam w aucie :))
_________________
Szukaj mnie...
 
 
Łukasz 
AntyToyotowy

Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2476
Skąd: Katowice
Wysłany: 16-08-2012, 00:02   
   Bolid: Ford Focus Kombi 1.6 zetec 2004r. 152 k km


nie dobrze spać w lesie samej :)
_________________

 
 
Ania 
stokrotka


Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1328
Skąd: Suwałki
Wysłany: 16-08-2012, 00:08   
   Bolid: Fiat


Właśnie dlatego,że jechalam sama to spałam w lesie...bałam sie,że mnie w motelu zamordują :lol:

A niedźwiedzi to ja się nie boję :jupi:
_________________
Szukaj mnie...
 
 
Łukasz 
AntyToyotowy

Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2476
Skąd: Katowice
Wysłany: 16-08-2012, 00:30   
   Bolid: Ford Focus Kombi 1.6 zetec 2004r. 152 k km


są jeszcze wilki, szakale i hieny :)
_________________

 
 
mevq4444 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 24
Skąd: Słupsk
Wysłany: 16-08-2012, 11:27   
   Bolid: 900 tka '99 young


Łukasz napisał/a:
są jeszcze wilki, szakale i hieny :)


I inne niebezpieczenstwa przed którymi zawsze może obronic niemalże pancerna karoseria sejka ;) )

No to kierunek na południe mniej więcej znany wlkp-śląsk-kraków-zakopiec-bieszczady ...

Na północ to omijając Wawę chciałbym przejchać przez wschodnią Polskę ... Niemalże cała trasa to najpierw rajd na południe zachodnimi granicami, potem na wschód południowymi granicami a powrót na północ wschodnimi granicami, by na koniec do Słupska dotrzeć dobrze znana droga krajową nr 6 i 7 odwiedzając po drodze siostrę w Elblagu :)

Ktoś jest z tamtych regionów ? Coś możecie doradzić ? Jakie drogi wybrać by nie wymieniać calego zawieszania ? No i co w tamtych reginach jest ciekawego ? Chodzi mi o takie mało oczywiste atrakcje... jakaś wioska z zapomnianym zabytkiem, tajne składowiska głowic jądrowych etc ... ;) )

Na pewno w warmińsko mazurskim w grę wchodzi wilczy szaniec :D
Tak jak już wspomiałem, interesują mnie przede wszytskim atrakcje historyczne choc i pieknymi widokami bym nie pogardził :)

Patrząc na mapę Polski i plany myśle że powinienem zmieścić się w zakladanej liczbie kilometrow plus minus 500 km ;]
_________________
Totalna motoryzacyjna ,,blondynka" - po prostu driver :) Próbuje to zmienić - pomóżcie :)
 
 
Lisek 
spamer team

Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3120
Skąd: Polska
Wysłany: 16-08-2012, 15:55   
   Bolid: Sc


Łukasz napisał/a:
napisz też o drogach i dorożkach jakie macie, aby każdy odwiedzający sobie odłożył 1000 zł na zawieszenia :)


to fakt- kiedyś jechać w te okolice to był po prostu strach :p ale od jakichś dwóch lat zaczęli się brać za infrastrukturę :) drogi w samych miastach wojewódzkich i tak prawie wszędzie są takie same- nie nadążają remontować kolejnych zanim będą dziurawe :) więc jeśli chodzi o wro to wiadomo :) część pierwsza liga a cześć klapa :p

a jeśli chodzi o sam przelot wlkp-śląsk to nie ma żadnego problemu :) jedynie krajowa 5 jest miejscami do :dupa: :p
 
 
 
fender 
Nałogowiec


Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 457
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-08-2012, 22:25   
   Bolid: SC 1.1 MPI


mevq4444 napisał/a:
Na pewno w warmińsko mazurskim w grę wchodzi wilczy szaniec :D
Tak jak już wspomiałem, interesują mnie przede wszytskim atrakcje historyczne choc i pieknymi widokami bym nie pogardził :)


W takim razie polecam Twierdzę Osowiec. Możesz wziąć przewodnika i wejść na teren jednostki (polecam) a potem za darmo i na własną odpowiedzialność pozwiedzać bunkry na polach (polecam bardzo). Zapytaj przewodnika a wskaże drogę. Tuż obok masz Goniądz i piękną Biebrzę. O tej porze roku będzie tam na pewno malowniczo.

Oczywiście Kętrzyn i Wilczy Szaniec, ale to już zaplanowałeś. Tam niedaleko jest też śluza w Leśniewie - polecam gorąco, sam zobaczysz, że warto :)
_________________



A czy Ty masz już darmowe assistance?
 
 
hahn 
Bywalec

Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 55
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 17-08-2012, 02:53   
   Bolid: sc


mevq4444 napisał/a:
Łukasz napisał/a:
są jeszcze wilki, szakale i hieny :)


I inne niebezpieczenstwa przed którymi zawsze może obronic niemalże pancerna karoseria sejka ;) )

No to kierunek na południe mniej więcej znany wlkp-śląsk-kraków-zakopiec-bieszczady ...

Na północ to omijając Wawę chciałbym przejchać przez wschodnią Polskę ... Niemalże cała trasa to najpierw rajd na południe zachodnimi granicami, potem na wschód południowymi granicami a powrót na północ wschodnimi granicami, by na koniec do Słupska dotrzeć dobrze znana droga krajową nr 6 i 7 odwiedzając po drodze siostrę w Elblagu :)

Ktoś jest z tamtych regionów ? Coś możecie doradzić ? Jakie drogi wybrać by nie wymieniać calego zawieszania ? No i co w tamtych reginach jest ciekawego ? Chodzi mi o takie mało oczywiste atrakcje... jakaś wioska z zapomnianym zabytkiem, tajne składowiska głowic jądrowych etc ... ;) )

Na pewno w warmińsko mazurskim w grę wchodzi wilczy szaniec :D
Tak jak już wspomiałem, interesują mnie przede wszytskim atrakcje historyczne choc i pieknymi widokami bym nie pogardził :)

Patrząc na mapę Polski i plany myśle że powinienem zmieścić się w zakladanej liczbie kilometrow plus minus 500 km ;]


masz tu mape, nie sugeruj sie odleglosciami bo skakalem po mapie.
http://mapy.google.pl/map...sp=18&sz=11&z=9

osowiec twierdza- liczne bunkry poniemieckie

polecam augustow i okolice, - sluzy - widoki, kanał augustowski to sluzy paniewo,
jez serwy
rajgród i jez,

ruciane nida, jez sniardwy,, mikołajki, mragowo, ryn, gizycko- twierdza boyen, wegorzewo i przyległe jeziora,


PS masz lpg czy na pb bedziesz jechał?

wigry- klasztor, wigierski park narodowy
 
 
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 17-08-2012, 10:43   
   Bolid: 1.1 MPI


ostatnio oglądałem jakiś program w tv - pokazywali aytrakcje w Ustroniu... nigdy sam tam nie byłem, ale prezentowało się lepiej niż Zakopane i obiecaliśmy sobie z połówkę że kiedyś tam pojedziemy :)
_________________

 
 
mevq4444 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 24
Skąd: Słupsk
Wysłany: 17-08-2012, 12:33   
   Bolid: 900 tka '99 young


Dzięki wszystkim za informacje :) Warmińsko-mazurskie wydaje się teraz o wiele ciekawsze :)

Tylko co ze ścianą wschodnią ? Może ktoś z lubelskiego się wypowie ?

No co do Zakopanego mam mieszane uczucia, z relacji znajomych wszystko tam pod ,,komerche" zrobione... nawet górale jacyś tacy udawani ...

A co do napędu to benzyna ... nie gazowałem mojej 900 tki z powodu pewnej traumy psychicznej ;]
Wyjdzie, wiadomo drożej... ale jestem tego świadomy w planowaniu wyjazdu :)

Ktoś tam pisał o porze roku ... wyjazd planowany jest na ostatni tydzień września ... jak uporam sie z innymi pilnymi sprawami po moim powrocie do Polski.
_________________
Totalna motoryzacyjna ,,blondynka" - po prostu driver :) Próbuje to zmienić - pomóżcie :)
 
 
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 17-08-2012, 15:29   
   Bolid: 1.1 MPI


mevq4444 napisał/a:
Tylko co ze ścianą wschodnią ? Może ktoś z lubelskiego się wypowie ?


ściana wschodnia się odzywa. centrum lubelskiego :))

Powiem tak... ja jakoś tego nie zauważam.. ale np samo roztocze - czyli natura, górki pagórki, doliny niziny, wielkie połacie pól lasów itp.. z tymże niezawiele tu do zwiedzania.

Nałęczów (uzdrowisko), Zwierzyniec (zalew, kapliczka na wodzie, świetne lody), chrząszcze w Szczebrzeszynie, Susiec (małe wodospady, ścieżki turystyczne przez las), Krasnobród

czyli lubelszczyzna przyciąga naturalnością przyrody.. bo tak poza tym to jedynie zamojska starówka jeszcze się wybija :))
_________________

 
 
mevq4444 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 24
Skąd: Słupsk
Wysłany: 18-08-2012, 11:26   
   Bolid: 900 tka '99 young


Widoki też się liczą :D A jak tam wygląda infrastruktura drogowa ?
_________________
Totalna motoryzacyjna ,,blondynka" - po prostu driver :) Próbuje to zmienić - pomóżcie :)
 
 
deejaymg 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 4
Skąd: WPY
Wysłany: 17-10-2012, 20:31   
   Bolid: seicento 900 lpg 98r


Trasa z Lublina w stronę Warszawy po lewej stronie karczma Bida, dobre miejsce podczas długiej drogi żeby się pożywić :)

Infrastruktura, hm... Już długi czas robią ten kawałek z Lublin - Piaski, na odcinku Lublin - Kurów też coś się dzieje. Ogólnie trasa np. w stronę przejścia w Hrebenne ładnie wygląda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum