FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sejem po Polsce ? Co polecacie ?
Autor Wiadomość
mevq4444 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 24
Skąd: Słupsk
Wysłany: 13-08-2012, 00:31   Sejem po Polsce ? Co polecacie ?
   Bolid: 900 tka '99 young


Narazie jeszcze siedze w pracy w Norwegii, ale po powrocie z checia zafundowalbym sobie pierwsze prawdziwe w życiu wakacje :)

Idea: niczym z amerykanskiego snu, jechac szeroka autostrada gdzie oczy poniosą ;) przełożona na polskie warunki i mozliwości Sejka :)

Nocleg: patent z materacem przeczytany na forum lub farbyczny fotel seicento young :)
Miejsce startu (Słupsk/ew. Gniew (pomorskie)
Limit kilometrowy na całosć (łącznie z powrotem) ok 2000-2500 km
Czas z 4-5 dni :)

Poprosiłbym o propozycje ciekawych miejsc to umieściłbym je na mapie i zaplanował jakąś trasę :) A może ktoś ma już podobne doświadczenia ? Sądząc po tym co czytałem na forum powinno znaleźć sie pare dobrych opinii :)

Jeśli chodzi o stan techniczny to po powrocie sejka czekają tylko co drobniejsze usterki do wyeliminowania bo sprawuje sie wyśmienicie i nie wymaga narazie wielkich inwestycji, z racji tego byc moze wzbogaci sie o pare bajerow za dobre sprawowanie ^^

A no i kierunek to raczej ku południu ... jako że z wybrzeża jestem to niezbyt zachwycają mnie już morskie widoki a w górach to np nigdy jeszcze nie byłem ...

Jeśli przedsięwzięcie dojdzie do skutku możecie oczywiście liczyć na wiele fotek z sejkiem w ciekawych lokalizacjach :D
_________________
Totalna motoryzacyjna ,,blondynka" - po prostu driver :) Próbuje to zmienić - pomóżcie :)
 
 
Adrian5 
Nałogowiec

Wiek: 31
Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 345
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-08-2012, 00:36   
   Bolid: Seicento


Osobiście polecam zakopane, nie sposób zahaczyć o tą miejscowość będąc w górach :wink:
_________________
-A.J-
 
 
Lisek 
spamer team

Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3120
Skąd: Polska
Wysłany: 13-08-2012, 09:51   
   Bolid: Sc


zakopiec jak najbardziej :) byłem w zeszłym tygodniu i jeśli chodzi o widoki i dreszczyk adrenaliny to polecam dolinę 5 stawów :) widoki naprawdę pierwsza klasa a i można się trochę strachu najeść na niektórych przejściach :p

Ale bez porządnych butów nie polecam wycieczek długodystansowych po górach ;]

bardziej w moich rejonach to na pewno karpacz- widoki ze śnieżki też są piękne :)
 
 
 
Zoya 
Bywalec


Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 92
Skąd: ?widnica
Wysłany: 13-08-2012, 22:34   
   Bolid: seicento young '99 silnik 900


Lisek napisał/a:
zakopiec jak najbardziej :) byłem w zeszłym tygodniu i jeśli chodzi o widoki i dreszczyk adrenaliny to polecam dolinę 5 stawów :) widoki naprawdę pierwsza klasa a i można się trochę strachu najeść na niektórych przejściach :p

Ale bez porządnych butów nie polecam wycieczek długodystansowych po górach ;]

bardziej w moich rejonach to na pewno karpacz- widoki ze śnieżki też są piękne :)


Lisku ja chyba w ten weekend jadę do Karpacza lub Szklarskiej (oczywiście jak zrobię hamulce :evil: )
 
 
fender 
Nałogowiec


Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 457
Skąd: Białystok
Wysłany: 13-08-2012, 23:36   
   Bolid: SC 1.1 MPI


mevq4444 napisał/a:
Nocleg: patent z materacem przeczytany na forum lub farbyczny fotel seicento young :)


Przemyśl to bardzo dokładnie. Rozumiem - sentyment, przygoda itd... być może zrobiłem się zbyt wymagający ale po przespaniu (a właściwie przemęczeniu się) nocy w aucie byłem bardziej zmęczony i połamany niż przed. Marzyłem tylko o tym by jak najszybciej dojechać Do Białegostoku, wykąpać się i porządnie wyspać. Nocowałem gdzieś między Rzeszowem a Lublinem.
_________________



A czy Ty masz już darmowe assistance?
 
 
g0sc 
Największy Maruda w Mieście


Wiek: 40
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 107
Skąd: Opoczno
Wysłany: 14-08-2012, 04:56   
   Bolid: SC


Zoya napisał/a:
Lisek napisał/a:
zakopiec jak najbardziej :) byłem w zeszłym tygodniu i jeśli chodzi o widoki i dreszczyk adrenaliny to polecam dolinę 5 stawów :) widoki naprawdę pierwsza klasa a i można się trochę strachu najeść na niektórych przejściach :p

Ale bez porządnych butów nie polecam wycieczek długodystansowych po górach ;]

bardziej w moich rejonach to na pewno karpacz- widoki ze śnieżki też są piękne :)


Lisku ja chyba w ten weekend jadę do Karpacza lub Szklarskiej (oczywiście jak zrobię hamulce :evil: )


Ja też będę w Szklarce lub Karpaczu :))
_________________
www.centomania.tm44.pl
 
 
Gość93 
Nałogowiec


Wiek: 30
Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 491
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-08-2012, 07:36   
   Bolid: 900 :(


fender napisał/a:
mevq4444 napisał/a:
Nocleg: patent z materacem przeczytany na forum lub farbyczny fotel seicento young :)


Przemyśl to bardzo dokładnie. Rozumiem - sentyment, przygoda itd... być może zrobiłem się zbyt wymagający ale po przespaniu (a właściwie przemęczeniu się) nocy w aucie byłem bardziej zmęczony i połamany niż przed. Marzyłem tylko o tym by jak najszybciej dojechać Do Białegostoku, wykąpać się i porządnie wyspać. Nocowałem gdzieś między Rzeszowem a Lublinem.


Ja wybrałem patent na materac i powiem ci że spało mi się bardzo dobrze a ja jako osoba do krótkich nie naleze
 
 
mevq4444 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 24
Skąd: Słupsk
Wysłany: 14-08-2012, 10:37   
   Bolid: 900 tka '99 young


Ja mam 176 cm wiec mysle ze tragedii nie bedzie ... patent z materacem tez wydaje sie dosc dobry :) Po powrocie do Polski do wyprobuje najpierw a potem użyje :D

No dobra a co w drodze na poludnie ? Nie ma nic ciekawego w Wielkopolsce ? :>
_________________
Totalna motoryzacyjna ,,blondynka" - po prostu driver :) Próbuje to zmienić - pomóżcie :)
 
 
Lisek 
spamer team

Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3120
Skąd: Polska
Wysłany: 14-08-2012, 13:09   
   Bolid: Sc


g0sc napisał/a:
Zoya napisał/a:
Lisek napisał/a:
zakopiec jak najbardziej :) byłem w zeszłym tygodniu i jeśli chodzi o widoki i dreszczyk adrenaliny to polecam dolinę 5 stawów :) widoki naprawdę pierwsza klasa a i można się trochę strachu najeść na niektórych przejściach :p

Ale bez porządnych butów nie polecam wycieczek długodystansowych po górach ;]

bardziej w moich rejonach to na pewno karpacz- widoki ze śnieżki też są piękne :)


Lisku ja chyba w ten weekend jadę do Karpacza lub Szklarskiej (oczywiście jak zrobię hamulce :evil: )


Ja też będę w Szklarce lub Karpaczu :))


szkoda że mój parch ledwo jeździ :/ bo do karpacza mam chyba tylko z 70km :/

mevq4444 napisał/a:
No dobra a co w drodze na poludnie ? Nie ma nic ciekawego w Wielkopolsce ? :>


tam naprawdę nic nie ma :p równiny i piachy :p ewentualnie jeśli lubiszoglądać ładne miasta to polecam stary rynek w poznaniu :) ogólnie miasto ładne tylko rozpi***ne jak cholera bo remont na prawie każdej głównej ulicy :/
 
 
 
macher 
Moderator

Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 14-08-2012, 13:16   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


mevq4444 napisał/a:

No dobra a co w drodze na poludnie ? Nie ma nic ciekawego w Wielkopolsce ? :>

No a lednogóra chociażby? Jak lubisz skanseny to obejrzyj . Ostrów lednicki - pierwszy ołtarz gdzie Mieszko ponoć przyjął chrzest ( w czwartki prom na wyspę chyba za darmo) itp. Jak nie będziesz mógł spać na materacu to pozostaje jeszcze kórnik ... do zwiedzenia :)
_________________
Hac не дoгoнят ...
 
 
czornexxx 
Bywalec

Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 59
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 15-08-2012, 10:28   
   Bolid: Seicento Abarth 1.1 MPI -> Stilo 1.4 16v


Jeśli chodzi o Podkarpacie i okolice to polecam:
- Jezioro białe w okulince, ponoć najczystsze w Polsce.
- Zaporę w Solinie, nie jest taka czysta ale zapora robi wrażenie.
- Bieszczady oraz wyjście np. na Tarnicę. Widoki w dobrą pogodę bardzo sympatyczne.
- Następnie zapora w Czorsztynie, bardzo fajnie wygląda, oraz zameczek.
- Sztuczna elektrownia (nie pamiętam gdzie to jest) w nocy wypompowują wodę do jeziora na górze a w dzień spuszczają i wytwarzają prąd.
- Oczywiście zakopane, np. morskie oko i czarny staw.
 
 
 
Lisek 
spamer team

Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3120
Skąd: Polska
Wysłany: 15-08-2012, 11:39   
   Bolid: Sc


czornexxx napisał/a:
- Następnie zapora w Czorsztynie, bardzo fajnie wygląda, oraz zameczek.


jak najbardziej :) będąc w okolicach zakopanego nie można tego ominąć :)

ale na pewno nie napalać się na czerwony klasztor w słowacji bo z zewnątrz wygląda jak zwykły pgr :| będąc tam, lepiej spłynąć sobie dunajcem ale na pontonie a nie na tratwie :ok:
 
 
 
raVi 
spamer team


Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 1063
Skąd: Szczyrk
Wysłany: 15-08-2012, 12:03   
   Bolid: SC


Jak z zakopanego to od razu trzeba przejechać przez szczyrk, zrobi się jakiego spota :))
_________________

SC by raVi :papa: zapraszam
 
 
 
mevq4444 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 24
Skąd: Słupsk
Wysłany: 15-08-2012, 14:08   
   Bolid: 900 tka '99 young


Ooo o i kilka informacji już jest :) o to chodziło :)

A jaką trasę waszym zdaniem wybrać by załapać i Zakopane i może Bieszczady ?

Może powinienem kierować się najpierw raczej na wschód niż południe ? Chociaż Wrocław zawsze mnie kusił jako historyka aby go zwiedzić :) Podobnie Góry Sowie itd...

A no i myślicie że wgl po drodze mogę mieć jakieś problemy ?
Sadząc po tym jak pieszczę moje autko to nie powinno nic się zdarzyć ? Może coś zabrac ze soba na waryjne sytuacje ? Chociąz na mechanice nie znam się zbyt dobrze to pod presją czasu i okoliczności potrafię dzialac cuda ;)

No i jak wygląda kwestia legalności spania w aucie ? Można normalnie na stacji się zatrzymać na parkingu i przekimać ? Byłaby przynajmniej poranna toaleta blisko i hot dog na śniadanie i kawa :)
_________________
Totalna motoryzacyjna ,,blondynka" - po prostu driver :) Próbuje to zmienić - pomóżcie :)
Ostatnio zmieniony przez mevq4444 15-08-2012, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lisek 
spamer team

Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3120
Skąd: Polska
Wysłany: 15-08-2012, 14:15   
   Bolid: Sc


wrocław- miasto jak miasto :) bynajmniej dla młodziaka jak ja :p dla historyka na pewno znajdzie się sporo atrakcji :) góry sowie jak najbardziej :) w podstawówce i gimnazjum zawsze nas tam ciągali na wycieczki ale jakoś zawsze się podziwiało widoki :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum