FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: anathema4
29-01-2013, 20:33
Nowi użytkownicy!
Autor Wiadomość
Tomala 
Nałogowiec


Wiek: 29
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 319
Skąd: Radom
  Wysłany: 29-01-2013, 20:23   Nowi użytkownicy!
   Bolid: Fiat Seicento


Siemanko, zauważyliście, że w ostatnich tygodniach pojawiła się masa nowo zarejestrowanych użytkowników :?: Wszystko ładnie, wszystko pięknie niby wszyscy powinni się cieszyć bo forum się rozrasta i przybywa nam ludzi... ale hola, hola takowy użytkownik rejestruje się tylko i wyłącznie po to aby np napisać w dziale warsztat bo nie radzi sobie ze swoim samochodem albo w dziale sprzedam bądź kupie aby zakwalifikować się do darmowej reklamy...

Pomysł jest taki aby poszczególne działy forum odblokowywały się po uzyskanej liczbie postów, tymczasem "nówka sztuka" miałaby dostęp do 'hyde park', 'nasze auta'...
Pozatym nie znając użytkowników zawsze możemy się naciąć na zakupy u oszusta... Co myślicie o takim rozwiązaniu, macie jakieś pomysły związane z tym... Sugestia wypływa tutaj tylko i wyłącznie z tego że na forum robi się po prostu burdel...
_________________
Było: 1.1SPI by Krawczak.
Jest: 1.4 16v + 6speed R.I.P
:cool:
Czarnuch: http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=40941
 
 
 
hołek 
Nałogowiec


Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 563
Skąd: ?wiebodzin
Wysłany: 29-01-2013, 20:31   
   Bolid: samochód krzak


odblokowywanie działów uzaleznione od ilości postów to nie jest wg mnie najlepszy pomysł.
jeśli ktoś bedzie chciał na prawde skorzystać z ukrytego teamtu, to będzie spamował na maxa tematy odblokwane, by tylko nabić wystarczającą ilość postów. do tego jest to niejako kara dla użytkowników na prawdę chcacym 'być' częścią sc family, bo czemu ktoś, kto faktycznie ładuje w swoje auto, a gdzies pojawi się mu problem i nie może zwrócić się po pomoc.
limit w dziale 'sprzedam' już lepszy!
nie znam się na prowadzeniu forum, natomiast osobiście staralbym się eliminować konta nieużywane oraz posty z nimi związane, w miarę możliwości. nie wiem czy fizycznie da sieto tylko zrobić...
temat trudny i niewdzieczny .
_________________
http://www.seicento.pl/vi...der=asc&start=0
 
 
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 29-01-2013, 21:23   
   Bolid: 1.1 MPI


Eliminowac konta nieuzywane tez sie nie oplaca ze wzgelu na ilosc zarejestrowanych użytkowników i potencjalnych reklamodawców dzieki ktoeym forum istnieje - temat juz kiedys poruszany,podobnie jak ograniczenia dla nowych w dziale giełda.

bez sensu dla mnie blokowanie niektorych dzialow -np warsztat -uzaleznione od ilosci postow. prosty przykład -x lat temu sam sie zarejestrowalem na tym foeum bo mialem problem z moim autem -i od razu po porady do warsztatu. Zaczęło sie od problemu i zostałem na forum juz tyke lat..
_________________

 
 
Lisek 
spamer team

Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3120
Skąd: Polska
Wysłany: 30-01-2013, 01:01   
   Bolid: Sc


co do giełdy... na AK np. użytkownicy którzy się nie udzielają mają usuwane ogłoszenia. trzeba się trochę poudzielać żeby coś wystawić. moim zdaniem dobre posunięcie bo ostatnio też widziałem jakieś ogłoszenia o złomach ludzi którzy specjalnie dla sprzedaży auta zarejestrowali się na forum... :/
 
 
 
jokerek 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 22
Skąd: Radomsko
Wysłany: 30-01-2013, 06:12   
   Bolid: Fiat Seicento Young 0.9 99r SPI


Jako "nowy" uważam że usuwanie ogłoszeń ludzi z którymi nie ma kontaktu byłoby bardzo dobre. Natomiast ograniczenia dostępu będzie tylko odstraszało nowych.
 
 
juniek11
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-2013, 06:46   

możliwość czytania całego forum - ok
możliwość zamieszczania ogłoszeń w dziale giełda- 10+ postów.
 
 
kaziu1985pn 
Nałogowiec

Wiek: 38
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 237
Skąd: poznań
Wysłany: 30-01-2013, 07:12   
   Bolid: Seicento 1,1mpi 4AF.M9 / Panda 1,2mpi 4AF.S2


10 postów nabije sie w 5min, na jednym forum mamy tak że trzeba być 3 mc i miec 50postów. Jeśli osoba sie udziela w życiu klubu a mało pisze to zawsze ktoś kto jest od lat wystawi za ta osobe grzecznościówke.
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. ?więta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
 
 
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 30-01-2013, 09:40   
   Bolid: 1.1 MPI


jokerek napisał/a:
że usuwanie ogłoszeń ludzi z którymi nie ma kontaktu byłoby bardzo dobre.


czasami tak jest że nowi przychodzą nie tylko po poradę - ale sami też potrafią w czymś doradzić czy pomóc.
Usuwanie takich postów, bo to napisał nowy, którynp pól roku się już nie udziela - mijałoby się z celem forum - czyli z pomaganiem
Niektóre tematy wyglądałyby jak ser szwajcarski..

choć niektóre już tak wyglądają :-P
_________________

 
 
jokerek 
nówka sztuka ;)

Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 22
Skąd: Radomsko
Wysłany: 30-01-2013, 21:14   
   Bolid: Fiat Seicento Young 0.9 99r SPI


paker228 napisał/a:
jokerek napisał/a:
że usuwanie ogłoszeń ludzi z którymi nie ma kontaktu byłoby bardzo dobre.


czasami tak jest że nowi przychodzą nie tylko po poradę - ale sami też potrafią w czymś doradzić czy pomóc.
Usuwanie takich postów, bo to napisał nowy, którynp pól roku się już nie udziela - mijałoby się z celem forum - czyli z pomaganiem
Niektóre tematy wyglądałyby jak ser szwajcarski..

choć niektóre już tak wyglądają :-P


Chodziło mi tylko o dział "giełda". Z innych faktycznie usuwanie byłoby bezcelowe :wink:
 
 
Lisek 
spamer team

Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3120
Skąd: Polska
Wysłany: 30-01-2013, 22:12   
   Bolid: Sc


moim zdaniem powinno być tak jak mówikaziu1985pn. 50 postów to nic takiego. bez żadnego zbędnego spamu spokojnie tyle nabije. a nie że ktoś się rejestruje i od razu na giełdę z jakimiś śmieciami... :/

chociaż na tym forum nawet "starzy forumowicze" mają ciągoty do przekręcania ludzi... co nie karp? nie ma to jak poudzielać się na forum, poudawać centomaniaka i przewalić innych forumowiczów na parę stówek...
 
 
 
jachu93 
Nałogowiec
AntyMatizowy


Wiek: 31
Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 506
Skąd: Zimbabwe
Wysłany: 31-01-2013, 17:06   
   Bolid: Seicento 1.1


Jestem za wprowadzeniem limitu miesiąca na forum do tematu sprzedam. Faktycznie w tym temacie zrobił się niezły śmietnik, a większość ogłoszeń to od użytkowników, którzy mają po kilka postów.
_________________
Znajdziesz mnie na forum.subaru.pl :)
http://jazdamiejska.pl/ ZAPRASZAM!
 
 
 
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 31-01-2013, 21:14   
   Bolid: 1E 187


Ok, zrobimy, że giełda SPRZEDAM będzie dostępna dla użytkowników, którzy mają minimum miesiąc stażu na forum. Zajmę się tym w weekend. :)
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
juniek11
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2013, 22:12   

ale to nadal nei rozwiązuje sprawy.... ile jest ludzi którzy mają tylko konto (już bardzo długo) i tylko sprzedają tutaj przedmioty ???

ja bym dodał te marne 10 postów.
 
 
dedek 
za dużo się czepia do forum

Wiek: 37
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 296
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-01-2013, 23:00   
   Bolid: Seicento 1.1 MPI


Na którymś forum, chyba elektroda.pl i na kilku innych, nie normalnym jest ż,e mimo że mam tam konto od kilku lat to żeby o coś się spytać, muszę się udzielić w chyba 30 tematach. Parodia. Dlatego mam tam konto ale nic nie piszę, bo dowiedziałem się o tym dopiero po rejestracji, w innym przypadku nawet bym się nie rejestrował. Jak ja nic na temat elektroniki nie wiem to co ja mam pisać?:D

Dlatego jestem za odblokowaniem działu Warsztat, nawet dla niezarejestrowanych. Przecież żadnych tajemnic tu nie skrywamy.
Kto nas wkurza? Ci którzy rejestrują się i nie udzielają się albo co napiszą jednego głupiego posta.
Jakby warsztat był odblokowany, to Ci ludzie nie rejestrowali by się specjalnie po to by przeczytać kilka linijek tekstu, tym samym nie robiłby się śmietnik zarówno wśród użytkowników jak i odpowiedzi na tematy. Zajrzeliby do działu, czegoś ewentualnie poszukali i może poszli dalej nie zostawiając po sobie śladu. A kto chce być na forum to się najzwyczajniej zarejestruje.

Co do giełdy - limit czasowy, który minął już dawno w przypadku 99% użytkowników jest bez sensu, bo i tak oto pan X, który zarejestrował się na forum 2 lata temu, nie udzielił się ani razu, nagle się obudzi i zechce coś sprzedać przez giełdę, zrobi kilka wałków, nikt nic o nim nie wie i po raz kolejny będą problemu że ktoś kogoś oszukał..

Proponuję rozwiązanie jak w alledrogo, wysyłać każdemu poleconym list potwierdzający:D
albo jak w świstaku swego czasu - przelanie 10 groszy na konto:)
btw, jest jakiś "fundusz remontowy" naszego forum? na którym byłyby pieniądze na że tak powiem potrzebne rzeczy albo na usunięcie reklam? Czy to one akurat zasilają budżet seicento.pl?

A i jeszcze jedno jak już jesteśmy przy uwagach.
Zrobić coś aby w nagłówku każdego usera - w informacji "Bolid:" gonić każdego kto ma wpisane np "sc, sc 1.1 (nie sprecyzowany między SPI, a MPI), sej czy samochód krzak :roll: ..." Ok, można sobie je jakoś ponazywać ale jak taki tuman pisze temat że mu się np silnik dławi to każda rozsądna osoba musi napisać post z pytaniem typu "jaki masz silnik" i dopiero wtedy ten ktoś łaskawie odpowie o ile w ogóle to wie.
Może za wiele wymagam, ale żeby chociaż była wpisana pojemność silnika: 0,9 czy tam 900 albo 1.1 czy tam 1100 albo jak kto woli 899 i 1108 :grin: (tu przykłady seryjnych silników)
 
 
macher 
Moderator

Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 01-02-2013, 09:11   
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


dedek napisał/a:
Na którymś forum, chyba elektroda.pl i na kilku innych, nie normalnym jest ż,e mimo że mam tam konto od kilku lat to żeby o coś się spytać, muszę się udzielić w chyba 30 tematach. Parodia. Dlatego mam tam konto ale nic nie piszę, bo dowiedziałem się o tym dopiero po rejestracji, w innym przypadku nawet bym się nie rejestrował. Jak ja nic na temat elektroniki nie wiem to co ja mam pisać?:D

Ojjj dedek czepiasz się :)) Można zakładać tematy zaraz nawet z zerowym kontem, ponadto elektroda to nie tylko elektronika . (czyżby tam gdzie zaglądałeś to było forum doda-elektroda ? ;) )A gdyby zrobić tak jak właśnie tam ? Podzielić nie tylko na benzynę i gaz ale dodać zagadnienia warsztatowe z mechaniki elektroniki i oczywiście dla początkujących i jeśli by ktoś napisał w dziale mechanika i pytał gdzie jest cewka zapłonowa? zamiast w początkujacych - dostałby ostrzeżenie bo to powinien każdy wiedzieć.
_________________
Hac не дoгoнят ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum