FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin giełdy na forum
Autor Wiadomość
X-raT 
Nałogowiec


Wiek: 43
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 827
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 07-04-2011, 21:14   Regulamin giełdy na forum
   Bolid: sey 1.2 16v [był] / punto 1.4T GT / saab 2.0T


Sprawa poniekąd dotycząca tematu kolegi paker228: http://www.seicento.pl/vi...p=337630#337630
Dokładnie chodzi o to, że ludzie z zerowym dorobkiem postowym legalnie wystawiają się w giełdzie. Ilu różnych cwaniaków może próbować zrobić na nas wszystkich?? A ilu zwykłych handlarzy wciska swoje części przez link do allegro [można wejść na sprzedającego i zobaczyć jaki z niego cento-maniak]. Ktoś się rejestruje tylko po to żeby do giełdy wejść i może wałki kręcić. Ja zawsze spojrzę na ilość postów przy danym nicku, jak mam 0 albo 1 w ramach lipnej witajki, olewam ogłoszenie i nie ryzykuję potencjalnych wpadek.
Zastanówcie się jak to usprawnić żeby było trochę bezpieczniej podczas zakupów.
automaniak126 napisał/a:
...może moderatorzy coś zdziałają żeby np wystawiać na giełdzie mogli użytkownicy co mają np staż miesiąc na forum lub 20 postów czy coś takiego
_________________
MECAHNIKA POJAZDOWA
info: pw/mail

 
 
rafal8818 
spamer team
Cento?lązak


Wiek: 36
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 1652
Skąd: Zabrze
Wysłany: 07-04-2011, 21:25   Re: Regulamin giełdy na forum
   Bolid: Seicento S-Class 1.1 66.6KM


automaniak126 napisał/a:
...może moderatorzy coś zdziałają żeby np wystawiać na giełdzie mogli użytkownicy co mają np staż miesiąc na forum lub 20 postów czy coś takiego

Moim zdanie czasowe nic nie da bo co za problem poczekać miesiąc i wystawiać ale 40 czy 50 postów było by rozsądne bo tego nie nabiją raczej w ciągu tygodnia
_________________
Szczyrk 2014 - #75
Było Seicento 1.1 66HP-> http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=30393
Jest Lew 308 1.6 112HP :P -> http://www.seicento.pl/vi...r=asc&start=757
 
 
 
jerzyk 
Loża szyderców


Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2692
Skąd: Łódź
Wysłany: 07-04-2011, 21:37   
   Bolid: Audi


w sumie tak jak na allegro nigdy nie wiadomo co się kupi
_________________

 
 
Lisek 
spamer team

Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3120
Skąd: Polska
Wysłany: 07-04-2011, 23:04   
   Bolid: Sc


ale już większa szansa na kogoś uczciwego. typ który chce wcisnąć za przeproszeniem gówno nie będzie czekał aż nawali 50 postów żeby dać ogłoszenie. tym bardziej że musiałby pisać cokolwiek na temat więc na bank odeszłyby mu chęci.


moim zdaniem można takie cuś wprowadzić. bo jeśli ktoś się tu rejestruje dla handlu no to trochę nieporozumienie. a jeśli już chce handlować na sc.pl to niech się trochę zintegruje z resztą ;]
 
 
 
rafal8818 
spamer team
Cento?lązak


Wiek: 36
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 1652
Skąd: Zabrze
Wysłany: 07-04-2011, 23:14   
   Bolid: Seicento S-Class 1.1 66.6KM


jerzyk napisał/a:
w sumie tak jak na allegro nigdy nie wiadomo co się kupi

ale jednak kupując na forum nie mam (a raczej nie powinienem mieć) wrażenia że każdy chce mnie naciąć. Tego typu fora zawsze gromadziły ludzi którzy grzebią przy samochodach z zamiłowania a nie z chęci zysku :roll:
_________________
Szczyrk 2014 - #75
Było Seicento 1.1 66HP-> http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=30393
Jest Lew 308 1.6 112HP :P -> http://www.seicento.pl/vi...r=asc&start=757
 
 
 
Lisek 
spamer team

Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3120
Skąd: Polska
Wysłany: 07-04-2011, 23:17   
   Bolid: Sc


rafal8818 napisał/a:
Tego typu fora zawsze gromadziły ludzi którzy grzebią przy samochodach z zamiłowania a nie z chęci zysku :roll:


i ludzi którzy jednak tworzą jakąś grupę mającą do siebie jako takie zaufanie. wcześniej już kilka razy przelewałem komuś na konto kilkaset zł w ciemno za części i jakoś nie bałem się że ich nie dostanę :/ ale teraz to już widzę że interesy można robić tylko z pasjonatami marki a nie zwykłymi forumowiczami :/
 
 
 
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 08-04-2011, 08:39   
   Bolid: 1.1 MPI


Lisek napisał/a:
ale już większa szansa na kogoś uczciwego. typ który chce wcisnąć za przeproszeniem gówno nie będzie czekał aż nawali 50 postów żeby dać ogłoszenie.

Też jestem za tym..
Trzeba by to było jakoś zoptymalizować, bo z kolei tutaj trzeba tez patrzeć na druga stronę medalu - nie każdy nowy użytkownik ma na celu oh**janie nas.. a takie ograniczenie byłoby też utrudnieniem na nowo przybyłych do nas "pasjonatów marki", których co prawda jest bardzo niewielu..
bo np znalazłem takie ogłoszenie w giełdzie http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=32107
użytkownik ma dopiero 3 posty napisane, ale np po zdj w profilu widać że ma jakiegoś "zmodyfikowanego" cento, no a na allegro (gdzie dał link do opon) jest to dopiero jego pierwszy bądź drugi wystawiony przedmiot..
Dla takich osób trzeba by było zrobić jakąś "identyfikację" czyli specjalny kanał kontaktu do admina (kogoś kto się zajmuje weryfikacją ogłoszeń).

Ciężka sprawa
wszystko to nie zapobieże problemowi - ale przynajmniej go zminimalizuje
_________________

 
 
anathema4 
Nałogowiec


Wiek: 40
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 677
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 08-04-2011, 09:03   
   Bolid: Był SC 1.1SPI. Jest Panda II 1.2 Dynamic.


Piszecie o stażu i o jakiejś tam liczbie postów, które miały by być wytyczną co do wiarygodności.
Chyba nikomu nie chciało się poszukać użytkownika o którym pisze paker228 w swoim, wspomnianym na początku temacie. Tak się składa, że to osoba z dość długim stażem i posiadająca wiele postów.
_________________
Być latarnią dla innych...
 
 
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 08-04-2011, 09:12   
   Bolid: 1.1 MPI


Dokladnie anathema4, dlatego nie ma reguły, nikt Ci nie powie że ktoś kto ma 200 postów i ponad 2 letni staż na forum nie będzie leciał w kulki, tak samo jak na pewno są ludzie, którzy dopiero co do nas dołączyli i mają jak najbardziej szczere i uczciwe intencje..
dlatego napisałem że to nie łatwa sprawa wprowadzić jakieś tu rozwiązanie..

ps. napisałem w odpowiednim temacie że Seik zaproponował przelew dodatkowych 30zł za te niby 2 zdarte sztuki.. jak już wspomniałem - nie mam zamiaru nikogo oczerniać
_________________

 
 
Linduś 
Włóczykij
wróg publiczny nr 1


Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2834
Skąd: Miasto Włókniarzy
Wysłany: 08-04-2011, 12:08   
   Bolid: Punto Grande 1,4 8v / 126p 650


dlatego ja bym dodał na giełdzie podwieszony wątek z opiniami dot. użyszkodników z którymi się robiło jakieś interesy. coś jak system komentarzy na alledrgo :ok:
Kupujesz/sprzedajesz, piszesz opinię, jakiś wgląd masz już czy warto robić biznesy z danym człowiekiem :ok:

ups :oops: :ups: tak to jest jak się nie czyta regulaminów i wątków podwieszanych a dopiero potem zajrzy :rotfl: :lol:
tylko coś widzę ruch tam niewielki raczej i tylko "u kogo warto kupować" - przydałoby się jeszcze "komu warto sprzedawać :) "
_________________
Niebo świeci pogodnie, od bruków coraz chłodniej,
Dobrze być tylko przechodniem, ulicą życia iść,
Była nam kiedyś dana Ziemia Obiecana,
Niezabliźniona rana, zielony młody liść…
 
 
joki 
Bywalec

Wiek: 56
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 98
Skąd: wawa zone
Wysłany: 08-04-2011, 12:45   
   Bolid: bumek łajt pałer 1,2 8V 6 speed


a moze ogolnie "opinie"
w tym zmiesci sie i kupujacy i sprzedajacy i cokolwiek innego
 
 
Ciacho 
Skoda Lover

Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2755
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 08-04-2011, 16:08   
   Bolid: Skoda Octavia II FL 1.6 TDI Greenline


no można by zmienić tytuł tematu na "opinie o kupujących i sprzedających"

szymonek do dzieła
_________________

 
 
Rollo1323 
spamer team


Wiek: 30
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 1131
Skąd: B-B/Székesfehérvár
Wysłany: 08-04-2011, 16:20   
   Bolid: Seicento Young


Może po prostu utworzyć taki katalog zakupowy, tzn. aby kupujący/sprzedający mieli czarno na białym napisane dowód sprzedaży, czyli umowę cywilną na warunkach sprzedającego. Aż wstyd o czymś takim myśleć, by własnych klubowiczów (prawie jak rodzina..) okradać i zdzierać kasiorę..
_________________
Mój Żółw :)
 
 
 
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 08-04-2011, 20:52   
   Bolid: 1E 187


Rollo1323 napisał/a:
czyli umowę cywilną na warunkach sprzedającego.


taaak, a potem mnie będą ciągali za.. niewinność :))

Ciacho napisał/a:
szymonek do dzieła


:ok:
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
fiksiu 
Bywalec

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 76
Skąd: Łódź
Wysłany: 03-05-2011, 11:17   
   Bolid: Seicento 1.2 T


Forum nie forum uważać trzeba zawsze.

Kiedyś kupiłem na forum model zdalnie sterowany.
Miał być kompletny w 100% i sprawny.
Brakło w nim dosłownie 3 części ale co z tego skoro bez nich nie dało się modelu uruchomić.
Potem gość mi mówił ze na zdjęciach też ich nie było.Fakt ale model składał się z około 200 części i nie liczyłem wszystkich a w opisie było że kompletny.

Oszustów jest wielu i zawsze uczciwy dostaje po dupie.

A jak już ten uczciwy straci cierpliwość i chce dochodzić swego to jak powyżej napisali.
Zamkną cię żeś się upomniał o swoje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum