FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZERO LEWIZNY

Czy te? chcesz si? pozby? oszust?w z forum?
Tak
77%
 77%  [ 17 ]
Nie
22%
 22%  [ 5 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
Lisek 
spamer team

Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3120
Skąd: Polska
  Wysłany: 19-02-2013, 00:53   ZERO LEWIZNY
   Bolid: Sc


Tak ostatnio sobie pomyślałem... że coraz więcej osób w sieci oferuje swoje przeróżne usługi, ale spora część z nich robi to nielegalnie, nie odprowadza podatków, nie płaci ZUSu, nie płaci za księgową itp itd...

Takie osoby jak ja, martinpoz czy Pirat7993, mające legalnie działającą firmę dostają wystarczająco po tyłkach od państwa, a dobija nas jeszcze 'lewa' konkurencja.

Proponuję, żeby każdy ogłaszający się ze swoimi usługami wysyłał do któregoś moda lub do admina np. podstawowe dane swojej firmy albo podsyłał link do wpisu do ewidencji.

Forum nie będzie o nic podejrzewane, a WY (jako klienci) będziecie mieli pewność, że rozmawiacie z ludźmi kompetentnymi i uczciwymi. Żaden z nas z nie wyroluje nikogo na kasę i nawet przez myśl mu nie przejdzie robienie jakiegokolwiek przekrętu.
 
 
 
macher 
Moderator

Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2148
Skąd: wioska wilków wlkp
Wysłany: 19-02-2013, 08:08   Re: ZERO LEWIZNY
   Bolid: były Seicento '99 900 + LPG, Panda 1100


Lisek napisał/a:

Proponuję, żeby każdy ogłaszający się ze swoimi usługami wysyłał do któregoś moda lub do admina np. podstawowe dane swojej firmy albo podsyłał link do wpisu do ewidencji.

To jak wtedy użytkownicy sprzedadzą części po swoich odpukać rozbitkach? Wolałbyś kupować z niewiadomego pochodzenia np silnik skrzynię niż od osoby o których to podzespołach wiesz wszystko z tematu "nasze auta"?
Ale w temacie owszem jest wiele ogłoszeń jednostrzałowców którzy traktują forum jak darmowy słup ogłoszeniowy., Jeśli chodzi o mnie to staram się wejść w profil użytkownika i jeśli ma np 20 postów ale wszystkie w dziale sprzedam (bez odwiedzenia działu "przedstaw się"...) to nie daję akceptacji
 
 
Luke16 
Nałogowiec

Wiek: 34
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 122
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-02-2013, 08:42   
   Bolid: Seicento 1.1 + LPG Van


Lisek, a nie przeginasz?? Sam mam firmę i jakoś tak na to nie patrzę jak Ty .... Ja jak i większość kupi coś tam gdzie jest taniej .... A kogo obchodzi to czy ktoś da paragon czy fakture... Bo mnie akurat nie ... Z resztą dużo osób ogłaszających się tutaj z tego co patrzę mają po jednej powiedzmy takiej samej części i sprzedaje je ze swojego auta... I co oni też mają od razu zakładać firmę ?? :D Jedź na giełdę i tam ludzi ustawiaj... Wiadomo jak ktoś loguje się tylko na forum po to żeby sprzedawać to inna bajka ale normalnie jak ktoś sprzedaje swoje auto bądź części z niego to już ma firmę otwierać??

macher napisał/a:
staram się wejść w profil użytkownika i jeśli ma np 20 postów ale wszystkie w dziale sprzedam (bez odwiedzenia działu "przedstaw się"...) to nie daję akceptacji


Staram się robić tak samo ;)
_________________
Posiadane autka:
1. Fiat Seicento 1.1 8V Van LPG 2002r
2. Nissan Micra K12 1.5 DCi 2006r
 
 
paker228 
spamer team
Lokalny Czepiacz


Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1102
Skąd: ZMC
Wysłany: 19-02-2013, 09:09   
   Bolid: 1.1 MPI


również jestem za "dyskryminacją jednostrzałowców", jeśli chodzi o mnie, to rzadko coś na forum kupują bo mam małe zapotzrebowania.. ale jesli coś miałbym kupić - to już od osoby, która kilka lat jest na forum, niż od nówki sztuki, który z foruym robi sobie giełdę.
Nawet ostatnio ktoś tu od razu pisząc w dziale "przedstaw się" od razu pisze ze próbuje sprzedać swojego sejka i już pyta się cyz ktoś chętny :lol:

a szczerze mówiąc.. raczej obojętne mi jest czy kupuję od osoby, która prowadzi firmę, czy od kogoś, komu coś po prostu zalega na garażu.

choć gdyby była wprowadzona taka zasada że ogłoszenia w giełdzie czy usługach mogą być jedynie od firm - to też raczej byłoby mi to obojętne..
może po prostu częściej zaglądałbym na alledrogo ;P
_________________

 
 
dedek 
za dużo się czepia do forum

Wiek: 37
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 296
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-02-2013, 09:13   
   Bolid: Seicento 1.1 MPI


Jestem przeciw. Przecież nawet jak ktoś już prowadzi działalność to nie koniecznie trudniącą się w sprzedaży części samochodowych czy wykonywaniu usług.
Po za tym, gdyby już był taki rygor to i tak "sprzedający" usługę lub część pytałby się kupującego czy chce na to paragon czy fakturę, a jeśli nie to mu opuści trochę z ceny.
Sprzedaż części i wykonywanie usług w sposób opisany przez Ciebie nie daje żadnej gwarancji wyeliminowania oszusta z forum, a zawęziłaby tylko krąg sprzedających do kilku osób czyli kilku części miesięcznie.
Zresztą już to widzę jak administratorzy byliby chętni to weryfikacji każdej osoby przesyłającej im dokumenty..

Weryfikację można by było zrobić poprzez wykonanie przelewu np na 1zł czy 5zł dla seicento.pl. Raz że by było jednak pewniej bo seicento.pl miałoby dane sprzedającego, to w dodatku zasiliłoby budżet forum:)

Pisaliśmy o częściowym wyeliminowaniu oszustwa z forum poprzez wystawianie przedmiotów na allegro i to jest najrozsądniejsze rozwiązanie. :cool:
 
 
Linduś 
Włóczykij
wróg publiczny nr 1


Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2834
Skąd: Miasto Włókniarzy
Wysłany: 19-02-2013, 09:17   
   Bolid: Punto Grande 1,4 8v / 126p 650


Po(d)pieram zdanie osób powyżej - czasem faktycznie ktoś chce sprzedać, albo rozsprzedać auto i ma do tych kilku(nastu/dziesięciu) rzeczy zakładać firmę?
Sam prez chyba 4 miesiące wyzbywałem się gratów z niebieskiego, jak się wyzbyłem to co z firmą mam robić dalej?;)
@Paker - ale czasem kupujesz - w podpisie masz bardzo fajny panel od nawiewów :D

Fakt, niektórzy TYLKO zakładają ogłoszenia, i też staram się takich tępić.
BTW. Lisek- Kasujemy Twoje ogłoszenie o flokowaniu? :)) bo nie chwaliłeś się nigdzie, że faktury wystawiasz za to ;) (chyba, że to tylko ja nie ,doczytałem to sorry :)) )
_________________
Niebo świeci pogodnie, od bruków coraz chłodniej,
Dobrze być tylko przechodniem, ulicą życia iść,
Była nam kiedyś dana Ziemia Obiecana,
Niezabliźniona rana, zielony młody liść…
 
 
barkor 
spamer team


Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 1046
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 19-02-2013, 10:47   
   Bolid: Seicento 900-->1.2 8V-->1.4 8V


No właśnie lisek, z Twojego ogłoszenia o flokowaniu nie wynika nigdzie, że prowadzisz legalną działalność :)) Wiem, że ostatnio duża konkurencja jest w tego typu usługach, więc masz ciśnienie żeby wykosić konkurencję :-P Napisałeś tu o piracie7993, a jedyną chyba konkurencją na tym forum dla niego jestem ja z tego co tak sobie patrze. Z tymże ja prowadzę legalną działalność :p

Aha i ta sonda co ją do tego tematu dołączyłeś jest żenująca. Nie każdy kto oferuje jakieś swoje części czy usługi na tym forum a nie prowadzi działalności jest oszustem. Powiem więcej, większość aktywnych użytkowników tego forum to uczciwi ludzie i bynajmniej ja nigdy nie natknąłem się na oszusta, a większość rzeczy jakie kupiłem tu na forum pochodziło od osób nie prowadzących działalności...
 
 
sej600 
Nałogowiec

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 120
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19-02-2013, 16:01   
   Bolid: 1,2 8V


macher napisał/a:
jest wiele ogłoszeń jedno strzałowców którzy traktują forum jak darmowy słup ogłoszeniowy
tego tak naprawdę powinno dotyczyć pytanie w tej ankiecie.
 
 
Lisek 
spamer team

Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3120
Skąd: Polska
Wysłany: 19-02-2013, 16:32   
   Bolid: Sc


ekhem... nie odczytuję nawet do końca wszystkich postów bo ja mówię o AKCJACH, STAŁYCH USŁUGACH ITD... a nie o tym żeby coś wystawić na giełdzie :/ giełda to giełda- każdy wystawia co chce i tyle...

barkor, wymieniłem akurat pierwsze nicki które do głowy mi przyszły.

chodzi mi o usługi i handel ale pod kątem masówki. jakbym np. na lewo kroił sobie lepki bo od kogoś tam wyszabrowałem ploter i zamiast brać za jakąś lepkę 5zł brałbym 4zł. fajnie?

także może teraz się wypowiedzcie bo ja nic o giełdzie nie wspominałem... :/


EDIT

Linda napisał/a:
BTW. Lisek- Kasujemy Twoje ogłoszenie o flokowaniu? :)) bo nie chwaliłeś się nigdzie, że faktury wystawiasz za to ;) (chyba, że to tylko ja nie ,doczytałem to sorry :)) )


po to założyłem ten temat żeby się każdy wypowiedział ale na temat... ;> miałem dopisać pod ogłoszeniem że wystawiam faktury itd., ale to już by głupio wyglądało, że dopiero to dopisałem i już zakładam taki temat :p

sory macher, ale rzuciłeś coś nt. giełdy i każdy za tobą poleciał ;> a ja NIC do giełdy nie mam. po czym to wywnioskowałeś? nawet przepisy nie nakazują założenia działalności gospodarczej wysprzedając jakieś tam swoje klamoty, więc jakim prawem ja miałbym to narzucać :roll: ?
 
 
 
barkor 
spamer team


Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 1046
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 19-02-2013, 17:35   
   Bolid: Seicento 900-->1.2 8V-->1.4 8V


Cytat:
barkor, wymieniłem akurat pierwsze nicki które do głowy mi przyszły.

chodzi mi o usługi i handel ale pod kątem masówki. jakbym np. na lewo kroił sobie lepki bo od kogoś tam wyszabrowałem ploter i zamiast brać za jakąś lepkę 5zł brałbym 4zł. fajnie?


Ktoś kto prowadzi działalność również może schodzić z ceny jeśli nie potrafi konkurować w inny sposób. Zawsze znajdzie się taki co zrobi taniej :wink:

To może wymień konkretnie o jaki handel i usługi Ci chodzi. Bo póki co wymieniłeś:
Lisek napisał/a:
Takie osoby jak ja, martinpoz czy Pirat7993, mające legalnie działającą firmę dostają wystarczająco po tyłkach od państwa, a dobija nas jeszcze 'lewa' konkurencja.


1. Siebie czyli flockowanie
2. Martinpoz czyli z tego co kojarzę nowe części samochodowe
3. Pirata czyli wlepki

Co do martinpoz - ja nie widzę tu nikogo kto oferuje nowe części samochodowe (oprócz niego) i to w dodatku na "lewo", więc chyba on nie ma problemu z nieuczciwą konkurencją

Co do pirata i wlepek to oprócz niego w zasadzie tylko ja się zajmuję wlepkami, oboje mamy zarejestrowane firmy, więc nieuczciwej konkurencji tutaj również nie ma.

Pozostaje więc kwestia flockowania, bo stało się to dość popularne i sporo osób oferuje tego typu usługi, a pewnie sporo z nich nie ma zarejestrowanej działalności.

Czyli wychodzi na to, że jesteś jedyną osobą, która ma z tym problem :roll:
Może po prostu czas poszukać innych rynków zbytu na swoje usługi, a nie opierać się tylko na forum? Albo rozszerzyć działalność o nowe usługi?
 
 
Lisek 
spamer team

Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 3120
Skąd: Polska
Wysłany: 19-02-2013, 17:43   
   Bolid: Sc


barkor napisał/a:
To może wymień konkretnie o jaki handel i usługi Ci chodzi. Bo póki co wymieniłeś:


a może chodzi mi o to że ostatnio były jakieś nieporozumienia odnośnie legalności takich ogłoszeń na forum?

Lisek napisał/a:
Forum nie będzie o nic podejrzewane,


czytajta ludzie ze zrozumieniem... masz z tym jakiś problem że wkurza mnie jak ktoś całe życie dorabia się na lewo? przez 5 lat za samym zusie zbiera się 60tys...

barkor napisał/a:
Pozostaje więc kwestia flockowania, bo stało się to dość popularne i sporo osób oferuje tego typu usługi, a pewnie sporo z nich nie ma zarejestrowanej działalności.


czy na sc.pl ktoś prócz mnie i marcina zajmuje się flokowaniem? NIE. a z tego co wiem on też ma zarejestrowaną firmę. btw... jego ogłoszenia nie ma na forum więc SKĄD do jasnej ciasnej przyszło ci do głowy że chcę wykosić konkurencję? JAKĄ? ktoś chce to bez problemu znajdzie firmę która się tym zajmuje... nikomu się z tym nie narzucam i mam jedno tylko ogłoszenie.

więc łaskawie nie rzucaj takich oskarżeń w moim kierunku, jeśli nie potrafisz poprzeć tego żadnymi moimi cytatami, ok?

barkor napisał/a:
Czyli wychodzi na to, że jesteś jedyną osobą, która ma z tym problem :roll:


widocznie nie piszesz z nikim na pw... prócz klientów... bo ja parę pw na ten temat wymieniłem...

barkor napisał/a:
Może po prostu czas poszukać innych rynków zbytu na swoje usługi, a nie opierać się tylko na forum? Albo rozszerzyć działalność o nowe usługi?


boże... się uczepiłeś... rynek jest na tyle wielki że nie muszę zamykać zakresu swojje działalności na forum... człowieku, daj sobie spokój z tym gadaniem...
 
 
 
barkor 
spamer team


Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 1046
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 19-02-2013, 18:24   
   Bolid: Seicento 900-->1.2 8V-->1.4 8V


No to w takim razie ja nie rozumiem już w ogóle po co założyłeś ten temat skoro nagle okazuje się że wszyscy oferujący usługi mają zarejestrowane działalności :-P

Napisz wobec tego z kim dokładnie chcesz walczyć i w jaki sposób. Bo dlaczego to już wiem, napisałeś, że boli Cię ten zus, że ktoś się może dorabiać nie płacąc itp. Też płacę więc wiem, że może boleć, ale nie ma co wylewać żali na forum, bo każda firma płaci.
 
 
Grosik 
Nałogowiec


Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 279
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 19-02-2013, 18:40   
   Bolid: Sejko 1.1 MPi


Ale przecież nikt nikomu nie karze zakładać działalność i nie dorobić się tych 60 tysiecy co wymieniłeś :P

Ja też robię usługi na lewo, bo nie mam zamiaru dorabiać tego państwa od którego duże g** dostaje :)
_________________
Mój Sejczak - http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=42954
 
 
 
barkor 
spamer team


Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 1046
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 19-02-2013, 18:53   
   Bolid: Seicento 900-->1.2 8V-->1.4 8V


grochu88, to niezły z Ciebie oszust :))
 
 
Grosik 
Nałogowiec


Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 279
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 19-02-2013, 19:13   
   Bolid: Sejko 1.1 MPi


nasze państwo tego uczy :P
_________________
Mój Sejczak - http://www.seicento.pl/viewtopic.php?t=42954
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi - Mapa Forum