FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szymonek
07-04-2007, 20:05
Amorki + sprężyny
Autor Wiadomość
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Pomógł: 80 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 01-04-2007, 15:56   Amorki + sprężyny
   Bolid: 1E 187


planuje zmianę całego zawieszenia na nowe (przygotowania pod większe serducho) :D noi tu rodzi się dylemat.. poczytałem torchę wątków na forum i:
-sprężyny więc myślę o jamexach -30mm (gdzie je dostać bo na alledrogo nie widac do seja i ile szykowac $$)
-amorki (mowa tylko o olejowych bo podobno gazowe słabo znosza nasze polskie drogi) i tu mam dylemat co do tych sprężyn dobrać.. Nie chciałbym wydawać majątku a podobno na seryjnych też się da więc to będzie chyba tylko zamiana na nowe. I co możecie polecić między DELPHI a MONROE?
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
rossonero 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 5
Skąd: Piekary ?l
Wysłany: 01-04-2007, 21:12   
   Bolid: SCS


Witam
jeżeli chcesz kupić Jamexy to uderz z pytaniem do użytkownika dars_tuning na Allegro, na pewno mają tylko nie są wystawione na aukcji. Koszt - 299 + przesyłka
jeżeli chodzi o amory to powiem Ci ze ja już prawie 3 rok śmigam na gazowych Monroe i nie mogę na nie narzekać. Za jakiś czas przymierzam sie do wymiany na Bilsteiny B4 koszt to jakieś 110 za sztukę.

Pozdrawiam
 
 
 
endriu 
Nałogowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 113
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 01-04-2007, 21:13   
   Bolid: seicento


jezeli mowisz o silniku 1.2 to juz ktos sie tu wypowiadał ze jamexy sa za miekkie do tego silnika, bylo chyba ze dobija je na dziurach czu cos takiego, musisz poszukac.

A osobiscie z tych dwóch amorow ktore wymieniłes polecam monroe, mnie tez je polecono i jestem zadowolony, delphi szybko sie rozsypaly.
 
 
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Pomógł: 80 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 01-04-2007, 21:15   
   Bolid: 1E 187


rossonero napisał/a:
Witam
jeżeli chcesz kupić Jamexy to uderz z pytaniem do użytkownika dars_tuning na Allegro, na pewno mają tylko nie są wystawione na aukcji. Koszt - 299 + przesyłka
jeżeli chodzi o amory to powiem Ci ze ja już prawie 3 rok śmigam na gazowych Monroe i nie mogę na nie narzekać. Za jakiś czas przymierzam sie do wymiany na Bilsteiny B4 koszt to jakieś 110 za sztukę.

Pozdrawiam

a sam smigasz na jamexy + Monroe? jak sie sprawuje te zestawienie?

endriu napisał/a:
jezeli mowisz o silniku 1.2 to juz ktos sie tu wypowiadał ze jamexy sa za miekkie do tego silnika

to co polecasz? H&R ?
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
rossonero 
nówka sztuka ;)


Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 5
Skąd: Piekary ?l
Wysłany: 01-04-2007, 21:22   
   Bolid: SCS


Tak na razie jeżdżę na Jamexach i gazowych Monroe z tym ze te amory już mają prawie 3 lata i pewnie za jakiś czas powiedzą "żegnaj" więc wtedy zmienię na B4
Kolega Endriu ma rację te springi są bardziej miękkie w porównaniu do np. sportingowych spręzyn więc też polecał bym Ci coś twardszego
 
 
 
szymonek 
ĄĄĘĘĘ


Pomógł: 80 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 2645
Skąd: 54° 05'N 22° 56'E
Wysłany: 01-04-2007, 21:28   
   Bolid: 1E 187


Pogadałem z kilkoma osobami co maja 1,2 i mówia ze jest w sam raz jamexy + b4 więc na to się decyduję :) dzięki chłopaki i po 'pomógł'
_________________


Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki... cuda zajmują mi trochę więcej czasu... :))
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum