FORUM SEICENTO Strona Główna FORUM SEICENTO
INTERNETOWE FORUM FIATA SEICENTO - dawne seicento.pl

FAQTANIE OC  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne dzwieki z deski rozdzielczej.
Autor Wiadomość
Prim 
nówka sztuka ;)

Wiek: 40
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 16
Skąd: Jasło
Wysłany: 16-11-2007, 06:37   Dziwne dzwieki z deski rozdzielczej.
   Bolid: Seicento 900


Witam... Mam niewielki problem. Mianowicie od wczoraj w moim autku dzieje sie cos takiego ze jak przekrocze ~40 km to z okolicy predkosicomierza zaczynaja sie wydobywac jakies dziwne dziweki. Takie trzeszczenie skrzypienie, stukanie, cos w tym stylu. Im szybciej jade tym ten dzwiek glosniejszy. Przy 90KM/h juz naprawde trzeba muzyke na full wlaczyc bo mozna zwariowac ;] . Drugi motyw mam jzu od dawna ale nie pisalem bo nie jest to takie dneerwujace. Teraz jest okazja wiec napisze. Gdy skrecam nie wazne czy w lewo czy w prawo z okolicy glosnika od strony psazera wydobywaja sie trzaski. Nie takie denerwujace jak te co pisalem wyzej ale tez troche irytujace. Moze ktos bedzie wiedzial co to moze byc i jak mi pomoc. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Prim 16-11-2007, 06:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
marcin6660 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 36
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 16-11-2007, 07:17   
   Bolid: SC Trofeo 900 LPG + Harry III + Missouri


Sprawdź zamocowanie linki do licznika bo mogła sie trochę ześlizgnąć z zaczepu. Ja też mam te dziwne dźwięki z okolic prawego głośnika i też jestem ciekaw co to może być !!!
 
 
niemiec 
Centrum Wypędzonych "Stein Bach"


Pomógł: 62 razy
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 222
Skąd: LHR/WWE
Wysłany: 16-11-2007, 07:21   
   Bolid: SC FUN 0,9 LPG '00


Dźwięki powstaja wskutek wyrobienia/obluzowania się plastikowych elementów kokpitu. Proponuję zajrzeć do środka (pod głośnik) i powtykać w parę dziurek kawałki gabki. Stukot przy liczniku może też wydobywać się z listewki, pod która są kontrolki - u mnie tak było. Trzeba zdjąć licznik (opisane w manulalach) i sprawdzić potrząsając, co w nim lata. Później j.w. (gąbka) i skęcić do kupy - hałas powinien ustąpić. Przy montażu licznika zwróć uwagę na poprawne zamocowanie linki, bo później może cwierkać...
_________________
Nie ma mnie na forum
 
 
 
ADAMSKY 
Nocny zwiadowca
Nadworny Akustyk


Pomógł: 130 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 547
Skąd: Pleszew
Wysłany: 16-11-2007, 07:27   
   Bolid: SC 1.1 SPI


Pierwsza sprawa to pewnie linka predkosciomierza - przerabialem sprawe. Cena ok 40pln , robocizna zalezy od mechanika.
http://www.seicento.pl/te...highlight=linka
http://www.seicento.pl/te...highlight=linka
http://www.seicento.pl/te...highlight=linka

"Motyw drugi" :)) :
http://www.seicento.pl/te...ight=prawe+kolo
_________________

 
 
 
Prim 
nówka sztuka ;)

Wiek: 40
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 16
Skąd: Jasło
Wysłany: 16-11-2007, 07:55   
   Bolid: Seicento 900


hehe niezle ;] godzina minela i juz wszytko wiem. nie spodziewalem sie tak szybkiej reakcji. Wielkie dzieki panowie!!!! Zaraz rozbiore sobie predkosciomierz naleje oleju i zobczymy czy pomoze ;] Dzieki jeszcze raz. Pozdrawiam.
 
 
 
jerzyk 
Loża szyderców


Pomógł: 151 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2692
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-11-2007, 09:03   
   Bolid: Audi


Prim napisał/a:
hehe niezle ;] godzina minela i juz wszytko wiem. nie spodziewalem sie tak szybkiej reakcji. Wielkie dzieki panowie!!!! Zaraz rozbiore sobie predkosciomierz naleje oleju i zobczymy czy pomoze ;] Dzieki jeszcze raz. Pozdrawiam.


Nie pomoże, wymień od razu linke. Wypięcie linki i jej ew. przesmarowanie spowoduje że będzie brzęczeć w innym zakresie albo na chwilę ustanie.
 
 
Prim 
nówka sztuka ;)

Wiek: 40
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 16
Skąd: Jasło
Wysłany: 16-11-2007, 18:37   
   Bolid: Seicento 900


jeszcze jedno pytanie... bo dzis nie mialem czasu sie z tym bawic ale jutro od samego rana mysle sie tym zajac. mianowicie... jak sie ta linke wyciaga z calego predkosicomierza... wysuwa, wykreca wyciska ?? na sile czy sposobem?? Pytam zeby byc przygotowany na kazda okazje. Pozdrawiam.
 
 
 
jerzyk 
Loża szyderców


Pomógł: 151 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2692
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-11-2007, 18:52   
   Bolid: Audi


tu masz link jak wyjąć i włożyć licznik link

a ze skrzyni tylko wykręcasz i wkręcasz
 
 
Prim 
nówka sztuka ;)

Wiek: 40
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 16
Skąd: Jasło
Wysłany: 16-11-2007, 19:01   
   Bolid: Seicento 900


ok spoko... jutro bede szperal. najpierw naleje oleju jak nie pomoze to wymienie linke... ale kuuuurde 20 tys przejechane i juz cos sie psuje... nie podoba mi sie to ;( (((((((((((((((((((((((((((((((((
 
 
 
edo 
nówka sztuka ;)

Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-11-2007, 19:28   
   Bolid: Fiat Seicento 1.1 ; Toyota Yaris 1.0


Prim napisał/a:
ok spoko... jutro bede szperal. najpierw naleje oleju jak nie pomoze to wymienie linke... ale kuuuurde 20 tys przejechane i juz cos sie psuje... nie podoba mi sie to ;( (((((((((((((((((((((((((((((((((


teraz tak samochody mają, wszedzie coś trzeszczy, podobno to wynika z tego że samochody mają coraz sztywniejsze zawieszenia.
 
 
 
Prim 
nówka sztuka ;)

Wiek: 40
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 16
Skąd: Jasło
Wysłany: 17-11-2007, 10:51   
   Bolid: Seicento 900


hmm ;] noi jestem po "naprawie" nalalem oleju tak jak mowiliscie i w sumie juz nie terkota ;]nie mialem jak sprawdzic dokladnie bo troche slisko a ja na debicach vivo jezdze wiec do 90 tylko sie rozpedzilem i niby wszystko gra. jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum